Johnny English je podle Atkinsona realističtější než James Bond

21. 10. 2011 - 12:02 | Téma | red

Johnny English je podle Atkinsona realističtější než James Bond zdroj: tisková zpráva

Britský herec Rowan Atkinson považuje svého hrdinu, neschopného tajného agenta Johnnyho Englishe, za realističtějšího než Jamese Bonda. "Je to spíš realistická postava. Mnohem realističtější než James Bond, který je vlastně druhem supermana," řekl herec tisku při představení filmu v Los Angeles. V severní Americe přijde do kin v pátek, v mnoha evropských zemích, včetně ČR už ale komedie boduje v žebříčcích návštěvnosti a tudíž i tržeb.

Atkinson se znovu představuje v kůži nejneschopnějšího tajného agenta britské královny. Jak připomíná agentura AFP, první film o Johnnym Englishovi z roku 2003 režírovaný Oliverem Parkerem vydělal po světě téměř 150 milionů dolarů (2,7 miliardy korun). V novém snímku má od britských tajných služeb, řízených krásnou Pamelou (Gillian Andersonová, bývalá agentka Scullyová ze seriálu Akta X), za úkol zneškodnit bandu zločinců, kteří chtějí zavraždit čínského premiéra.

Rowan Atkinson z příběhu opět dělá výjimečnou show díky kombinaci domýšlivosti, nešikovnosti a neskutečné neschopnosti. "Je to role, která se dobře hraje, je veselý a lidský," vysvětluje herec.

Johnny English se vrací

Slavný špión James Bond zůstává hlavním tématem této parodie. Natáčecí tým se ovšem inspiroval i sérií Bourne s Mattem Damonem. "Značka Bourne ale znamená speciální styl, rušný a velkolepý. To se příliš neslučuje s komedií, která potřebuje dýchat, potřebuje prostor a čas," vysvětluje Atkinson. Film je tedy spíš návratem k Bondovi, zejména v hlavní roli s Rogerem Moorem, kterého si Atkinson zvlášť oblíbil.

Jako většina komiků, Atkinson sám sebe nevnímá jako velmi vtipného. "Neumím být vtipný, dokud se nestanu někým jiným. To je důvod, proč musím hrát v nějaké roli, abych mohl být zábavný," vysvětluje.

Proto režisér Parker konstatuje, že se Atkinson opravdu neodchýlil od předepsaného scénáře. "Bylo pro něj nutné vytvořit absolutně autentický prostor," vysvětluje režisér. "Chce vědět do detailu, proč má dělat něco určitým způsobem a ne jiným. Přistupuje k natáčení s otázkou: Je tohle věrohodné?" popisuje Parker.

Johnny English se vrací

Atkinsona hodnotí také jako extrémního perfekcionistu, který se tím pádem skoro bojí improvizace. "Mohl by být lepší, ale improvizace v něm vzbuzuje nejistotu," říká Parker a jeho světový úspěch vysvětluje "výjimečnou přesností jeho myšlenek".

Rowan Atkinson vnímá Johnnyho Englishe jako seriózní osobu. "Je potřeba ho hrát zcela vážně. Díky tomu, nikoli přesto, vtipy fungují," říká britský herec, světově oblíbený Mr.Bean.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.