Johnny English je podle Atkinsona realističtější než James Bond

21. 10. 2011 12:02 - Téma | Autor: red

Johnny English je podle Atkinsona realističtější než James Bond Zdroj: Archiv

Britský herec Rowan Atkinson považuje svého hrdinu, neschopného tajného agenta Johnnyho Englishe, za realističtějšího než Jamese Bonda. "Je to spíš realistická postava. Mnohem realističtější než James Bond, který je vlastně druhem supermana," řekl herec tisku při představení filmu v Los Angeles. V severní Americe přijde do kin v pátek, v mnoha evropských zemích, včetně ČR už ale komedie boduje v žebříčcích návštěvnosti a tudíž i tržeb.

Atkinson se znovu představuje v kůži nejneschopnějšího tajného agenta britské královny. Jak připomíná agentura AFP, první film o Johnnym Englishovi z roku 2003 režírovaný Oliverem Parkerem vydělal po světě téměř 150 milionů dolarů (2,7 miliardy korun). V novém snímku má od britských tajných služeb, řízených krásnou Pamelou (Gillian Andersonová, bývalá agentka Scullyová ze seriálu Akta X), za úkol zneškodnit bandu zločinců, kteří chtějí zavraždit čínského premiéra.

Rowan Atkinson z příběhu opět dělá výjimečnou show díky kombinaci domýšlivosti, nešikovnosti a neskutečné neschopnosti. "Je to role, která se dobře hraje, je veselý a lidský," vysvětluje herec.

Johnny English se vrací

Slavný špión James Bond zůstává hlavním tématem této parodie. Natáčecí tým se ovšem inspiroval i sérií Bourne s Mattem Damonem. "Značka Bourne ale znamená speciální styl, rušný a velkolepý. To se příliš neslučuje s komedií, která potřebuje dýchat, potřebuje prostor a čas," vysvětluje Atkinson. Film je tedy spíš návratem k Bondovi, zejména v hlavní roli s Rogerem Moorem, kterého si Atkinson zvlášť oblíbil.

Jako většina komiků, Atkinson sám sebe nevnímá jako velmi vtipného. "Neumím být vtipný, dokud se nestanu někým jiným. To je důvod, proč musím hrát v nějaké roli, abych mohl být zábavný," vysvětluje.

Proto režisér Parker konstatuje, že se Atkinson opravdu neodchýlil od předepsaného scénáře. "Bylo pro něj nutné vytvořit absolutně autentický prostor," vysvětluje režisér. "Chce vědět do detailu, proč má dělat něco určitým způsobem a ne jiným. Přistupuje k natáčení s otázkou: Je tohle věrohodné?" popisuje Parker.

Johnny English se vrací

Atkinsona hodnotí také jako extrémního perfekcionistu, který se tím pádem skoro bojí improvizace. "Mohl by být lepší, ale improvizace v něm vzbuzuje nejistotu," říká Parker a jeho světový úspěch vysvětluje "výjimečnou přesností jeho myšlenek".

Rowan Atkinson vnímá Johnnyho Englishe jako seriózní osobu. "Je potřeba ho hrát zcela vážně. Díky tomu, nikoli přesto, vtipy fungují," říká britský herec, světově oblíbený Mr.Bean.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.