Johnny English je podle Atkinsona realističtější než James Bond

21. 10. 2011 - 12:02 | Téma | red

Johnny English je podle Atkinsona realističtější než James Bond zdroj: tisková zpráva

Britský herec Rowan Atkinson považuje svého hrdinu, neschopného tajného agenta Johnnyho Englishe, za realističtějšího než Jamese Bonda. "Je to spíš realistická postava. Mnohem realističtější než James Bond, který je vlastně druhem supermana," řekl herec tisku při představení filmu v Los Angeles. V severní Americe přijde do kin v pátek, v mnoha evropských zemích, včetně ČR už ale komedie boduje v žebříčcích návštěvnosti a tudíž i tržeb.

Atkinson se znovu představuje v kůži nejneschopnějšího tajného agenta britské královny. Jak připomíná agentura AFP, první film o Johnnym Englishovi z roku 2003 režírovaný Oliverem Parkerem vydělal po světě téměř 150 milionů dolarů (2,7 miliardy korun). V novém snímku má od britských tajných služeb, řízených krásnou Pamelou (Gillian Andersonová, bývalá agentka Scullyová ze seriálu Akta X), za úkol zneškodnit bandu zločinců, kteří chtějí zavraždit čínského premiéra.

Rowan Atkinson z příběhu opět dělá výjimečnou show díky kombinaci domýšlivosti, nešikovnosti a neskutečné neschopnosti. "Je to role, která se dobře hraje, je veselý a lidský," vysvětluje herec.

Johnny English se vrací

Slavný špión James Bond zůstává hlavním tématem této parodie. Natáčecí tým se ovšem inspiroval i sérií Bourne s Mattem Damonem. "Značka Bourne ale znamená speciální styl, rušný a velkolepý. To se příliš neslučuje s komedií, která potřebuje dýchat, potřebuje prostor a čas," vysvětluje Atkinson. Film je tedy spíš návratem k Bondovi, zejména v hlavní roli s Rogerem Moorem, kterého si Atkinson zvlášť oblíbil.

Jako většina komiků, Atkinson sám sebe nevnímá jako velmi vtipného. "Neumím být vtipný, dokud se nestanu někým jiným. To je důvod, proč musím hrát v nějaké roli, abych mohl být zábavný," vysvětluje.

Proto režisér Parker konstatuje, že se Atkinson opravdu neodchýlil od předepsaného scénáře. "Bylo pro něj nutné vytvořit absolutně autentický prostor," vysvětluje režisér. "Chce vědět do detailu, proč má dělat něco určitým způsobem a ne jiným. Přistupuje k natáčení s otázkou: Je tohle věrohodné?" popisuje Parker.

Johnny English se vrací

Atkinsona hodnotí také jako extrémního perfekcionistu, který se tím pádem skoro bojí improvizace. "Mohl by být lepší, ale improvizace v něm vzbuzuje nejistotu," říká Parker a jeho světový úspěch vysvětluje "výjimečnou přesností jeho myšlenek".

Rowan Atkinson vnímá Johnnyho Englishe jako seriózní osobu. "Je potřeba ho hrát zcela vážně. Díky tomu, nikoli přesto, vtipy fungují," říká britský herec, světově oblíbený Mr.Bean.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.