Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

24. 3. 2023 - 10:15 | Novinky | Adam Homola

Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC zdroj: Foto: DC Comics

Dwayne „The Rock“ Johnson chtěl ve svém sólovém filmu z roku 2022 oslnit superhrdinský vesmír DC jako Black Adam, mocný antihrdina a antagonista.

Jeho snaha vládnout v rámci velké franšízy se však obrátila proti němu a stála ho nejen roli, ale také odcizení některých jeho hereckých kolegů. Tady se Johnson očividně přepočítal.

Jak informoval server TheWrap, Johnson údajně silně tlačil na studio DC v tvůrčích záležitostech a snažil se být ústřední postavou, kolem které se všechno točí. Nechtěl se dělit o plátno se Zacharym Levim, který ztvárnil Shazama, obvyklého komiksového protivníka Black Adama. Johnson dokonce údajně odmítl natočil scénu po titulcích, v níž by se objevila Leviho postava a která by mohla připravit půdu pro budoucí crossover.

Místo toho Johnson prosazoval souboj se Supermanem Henryho Cavilla, dalším komiksovým nepřítelem Black Adama. I tato strategie ztroskotala, protože jak Johnson, tak Cavill byli v prosinci během výrazné obměny superhrdinské sestavy studiem DC de facto propuštěni a s jejich postavami a projekty se už nepočítá.

Levi zdůraznil napětí mezi ním a Johnsonem na sociálních sítích, když sdílel historku o Johnsonově neochotě spolupracovat. Jeden z hollywoodských manažerů anonymně sdělil serveru TheWrap: „Dwayne se snaží prodat sám sebe a svoji personu jako větší než film.... Místo toho, aby natočil film, chce rozšířit svou značku a vytvořit značku soustředěnou na sebe.“

Johnsonova nadutost a přístup zaměřený na vlastní značku mu ztížily vyhlídky na případnou hvězdnou úspěšnost komiksového filmu. Black Adam propadl v pokladnách kin a sklidil negativní ohlasy. Nikdo přitom nečekal žádné zázraky, ale film byl i přesto velkým zklamáním.

Nakonec se ukázalo, že Johnsonův očekávaný komiksový filmový debut je jeden velký průšvih. Možná by se mu dařilo lépe, kdyby se rozhodl pro spolupráci a držel se předlohy, místo aby se pokoušel ovládnout celý vesmír DC zhola sám.

zdroj: Vertical Ent.

Black Adam ostatně nepochodil ani u nás na Dokina, kde mu dal Matěj Svoboda jen 2 hvězdičky a napsal:

„Jenže krom té akce sázející jen a pouze na už okoukaný a nepříliš zajímavý styl, tu doopravdy nic dalšího není. Takže i když člověk zkusí opatrně řešit postavy (u nichž tu povrchnost čeká), jejich motivace nebo logiku, narazí, protože… protože na to všechno se tu jednoduše kašle. Black Adam je film o tom, jak Rock v digitálních omalovánkách rozbíjí všechno, co mu přijde pod ruku.

Nedělá to moc atraktivním způsobem a nic jiného na skladě nemá. Jeho Black Adam je hloupá přebarvičkovaná záležitost, co nudí. Hrdinové jsou povrchní, logika často absentuje a upřímně ani ten Johnson není příliš zábavný a zajímavý a nedošlo mu, že jeho dobrácké charisma, které si posledních pár let buduje na internetu, jednoduše nemůže fungovat, když se pokusí tvářit jako vážný drsňák. Zvlášť ve filmu, co stojí a padá krom akce právě na tomhle,“ napsal v recenzi Matěj.

Zdroje: The Wrap

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: komiksová divočina Spider-Man: Napříč paralelními světy

Recenze: komiksová divočina Spider-Man: Napříč paralelními světy

2. 6. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Animovaný Spider-Man Miles Morales se vrací do akce. A tentokrát bude muset zachraňovat víc než jen svou vlastní realitu.
Vin Diesel a Dwayne Johnson se konečně udobřili, Johnson dostane vlastní Rychle a zběsile

Vin Diesel a Dwayne Johnson se konečně udobřili, Johnson dostane vlastní Rychle a zběsile

2. 6. 2023 | Novinky | Adam Homola

Dwayne Johnson, v univerzu Rychle a zběsile známý svou rolí Luka Hobbse, se vrací nejen do hlavní série, ale dostane i svůj vlastní spin-off.
Obi-Wan Kenobi 2? Režisérka si nechává otevřená vrátka, ale nic neslibuje

Obi-Wan Kenobi 2? Režisérka si nechává otevřená vrátka, ale nic neslibuje

2. 6. 2023 | Novinky | Adam Homola

Deborah Chow, režisérka seriálu Obi-Wan Kenobi, se nedávno vyjádřila ke spekulacím o možném pokračování.
John Cena a Jackie Chen se pitvoří v laciné a ošklivé „parodii“ na Šíleného Maxe

John Cena a Jackie Chen se pitvoří v laciné a ošklivé „parodii“ na Šíleného Maxe

2. 6. 2023 | Trailery | Adam Homola

Pokud patříte mezi milovníky sotva béčkového adrenalinu, pak jste tady správně.