Jackman a Efron se v The Greatest Showman představí jako cirkusáci

19. 5. 2017 10:00 - Novinky | Autor: Adam Homola

Jackman a Efron se v The Greatest Showman představí jako cirkusáci

Hugh Jackman má, až na případná možná camea, s Wolverinem útrum. V Loganovi se se svou ikonickou postavou skvěle rozloučil, a tak řeší, co dál. Ještě, než se Jackman upíše nějaké jiné sérii, ho letos uvidíme jako cirkusáka v poměrně netradičním filmu. The Greatest Showman představí Jackmana jako známého P. T. Barnuma, zakladatele moderních cirkusů.

Film prý původně začal jako klasický životopisný snímek, ale pak si režisér Michael Gracey řekl, že když už se to jmenuje The Greatest Showman, měla by tam být i nějaká hudební čísla. To nemalou měrou přispělo k pořádnému odkladu filmu, na kterém se pracuje dohromady zhruba sedm let.

Před La La Landem totiž v Hollywoodu převládal názor, že pokud nemáte silnou a světoznámou značku, nebude váš muzikál nikoho zajímat a studio vám na něj ty peníze prostě nedá. Pak ale přišel La La Land a uspěl jak komerčně, tak kriticky.

Jackman se tak spojil se Zacem Efronem a společně nám letos na Vánoce nadělí film plný extravagantních lidí, kostýmů, hudby, zpívání a vůbec různých cirkusových radostí. Ve svém jádru má být The Greatest Showman příběh P. T. Barnuma a jeho cesty z naprosté chudoby, až po založení svého slavného cirkusu v New Yorku a následného sklízení ovoce.

000255559

Vedle Jackmana a Efrona tam uvidíme také Rebeccu Ferguson, Paula Sparkse, Michelle Williams a Zendaya. Obsazení určitě zajímavé a z prvních fotek a informací, se kterými přišel web Entertainment Weekly, to všechno vypadá hrozně sympaticky. Bohužel se ale stačí podívat na datum uvedení filmu a do kin a je jasné, že tady někdo zapláče.

Americkou premiéru stanovili nějaké hlavy pomazané na 25. prosince 2017. Tedy 11 dnů po premiéře Star Wars: Poslední z Jediů a pět dnů po premiéře Jumaji: Welcome to the Jungle. A těžko si představit že poté, co půjdou úplně všichni na Star Wars a někteří ještě na nové Jumanji, zbyde divákům čas, prostor, chuť a peníze na další film.

000255558

The Greatest Showman asi nebude komedie ze stejného ranku jako Jumanji, ale obávám se, že se tyhle filmy o svoji cílovku ani přetahovat nebudou. Mnohem pravděpodobnější je, že Jumanji prostě vyzobe všechny zbývající diváky, kteří budou po Star Wars: Poslední z Jediů ještě ochotní platit a chtěli by si dát něco lehčího. The Greatest Showman by nakonec mohl sklouznout do pozice, ze které osloví jen velmi specifikou a velmi úzkou cílovou skupinu.

Což rozhodně není špatně, ale přijde mi, že když už máte ve filmu Jackmana, Efrona a Ferguson, pracujete na tom tak dlouho a dáváte si záležet, tak asi nebudete chtít utržit jen padesát milionů dolarů. To ale teprve uvidíme, premiéra je až v prosinci a do té doby nás ještě čekají další fotky a hlavně trailery. A kdo ví, třeba se třeba s premiérou ještě může pohnout.

000255560

Zdroje: Entertainment Weekly

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Blíženec – dva Smithové a technologická revoluce?

Recenze: Blíženec – dva Smithové a technologická revoluce?

11. 10. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Will Smith bojuje proti svému mladšímu klonu a Ang Lee se pokouší naznačit, jak by mohly filmy vypadat v blízké budoucnosti.
Klony útočí: před Willem Smithem se se svým mladším já rval Schwarzenegger i Eddie Murphy

Klony útočí: před Willem Smithem se se svým mladším já rval Schwarzenegger i Eddie Murphy

10. 10. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

V akčním thrilleru Blíženec se Will Smith musí porvat se svým mladším klonem. A není jedinou hereckou hvězdou, která měla v kinech podobný problém.
John Wick s ženskou hrdinkou? Spin-off prý chystá Len Wiseman

John Wick s ženskou hrdinkou? Spin-off prý chystá Len Wiseman

9. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Železo se musí kout dokut je žhavé, a proto se začne už brzy natáčet první spin-off k Johnu Wickovi.
Čtyři tváře Jokera, aneb od Romera až po Phoenixe

Čtyři tváře Jokera, aneb od Romera až po Phoenixe

8. 10. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Joaquin Phoenix řádí v kinech jako maniakální Joker a k postavě slavného šílence přistupuje opět trošku jinak. U Jokera se ale pořádně vyřádili i jeho další představitelé.