Indiana Jones 5 je pořád bez režiséra, James Mangold prý stále vyjednává

7. 4. 2020 10:00 - Novinky | Autor: Adam Homola

Indiana Jones 5 je pořád bez režiséra, James Mangold prý stále vyjednává zdroj: Lucasfilm

Pátý Indiana Jones měl mít premiéru už v červenci příštího roku a natáčet se mělo zhruba touhle dobou. Jenže tomu je nyní konec nejen kvůli celosvětové pandemii koronaviru.

Nové datum premiéry věčně odkládaného Indiana Jones 5 je aktuálně stanoveno na konec července 2022. Kdy se ale začne natáčet, to nikdo neví. A pokud to někdo ví, neříká to médiím. Pátý Indy má totiž ještě jeden „menší“ problém.

Před několika týdny se začala internetem šířit spekulace o tom, že Steven Spielberg už pětku točit nebude a žezla by se prý mohl chopit James Mangold. Jenže teď tu máme už duben, nikdo pořád nic nepotvrdil a nové zdroje z Coming Soon tvrdí, že Mangold s Disney pořád vyjednává. Smlouvy jsou na stole, ale nikdo je zatím nepodepsal a prý se pořád řeší detaily tak, aby byly spokojené obě strany.

To ve výsledku může znamenat i to, že film bude točit někdo jiný. Mangold je sice dobrou volbou, ale pořád nepodepsal, a nakonec na to kývnout nemusí. Pokud by do toho ale šel, byla by to nejspíš záruka kvality. Otazník tak nyní visí spíše nad Harrisonem Fordem, kterému za pár měsíců bude 78 let. Dalšího Indyho tak sice chceme, ale na druhou stranu se bojíme, aby to bylo ještě důstojné.

Čtvrtý díl se totiž Spielbergovi moc nepovedl, byť v kinech utržil hromadu peněz. Jenže ve čtyřce nebl problémem ani tak starý Ford, jako spíš scénář.

Mangold má na svědomí třeba Logana, nebo nedávné Le Man 66 (Ford vs Ferrari) s Indiana Jonesem by se jistě popral se ctí.

zdroj: Archiv

Zdroje: ComingSoon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

29. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to oficiální, Cate Blanchett si ve filmu podle počítačové hry Borderlands opravdu zahraje.
Henry Cavill si roli Supermana možná ještě zopakuje

Henry Cavill si roli Supermana možná ještě zopakuje

28. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Když už se tak nějak počítalo s tím, že příští Superman bude někdo jiný, přihlásil se Henry Cavill o slovo. A když to všechno klapne, uvidíme ho minimálně ještě jednou.
Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet Doug Liman

Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet Doug Liman

27. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet jeho dlouholetý kamarád a spolupracovník Doug Liman.
Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

26. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Producent Frank Marhsall stál na pozadí obrovské řady legendárních filmů, a to včetně série Indiana Jones. Aktuálně se chystá pětka a Marshall prozradil hned několik zajímavých novinek.