Indiana Jones 5 je pořád bez režiséra, James Mangold prý stále vyjednává

7. 4. 2020 - 10:00 | Novinky | Adam Homola

Indiana Jones 5 je pořád bez režiséra, James Mangold prý stále vyjednává zdroj: Lucasfilm

Pátý Indiana Jones měl mít premiéru už v červenci příštího roku a natáčet se mělo zhruba touhle dobou. Jenže tomu je nyní konec nejen kvůli celosvětové pandemii koronaviru.

Nové datum premiéry věčně odkládaného Indiana Jones 5 je aktuálně stanoveno na konec července 2022. Kdy se ale začne natáčet, to nikdo neví. A pokud to někdo ví, neříká to médiím. Pátý Indy má totiž ještě jeden „menší“ problém.

Před několika týdny se začala internetem šířit spekulace o tom, že Steven Spielberg už pětku točit nebude a žezla by se prý mohl chopit James Mangold. Jenže teď tu máme už duben, nikdo pořád nic nepotvrdil a nové zdroje z Coming Soon tvrdí, že Mangold s Disney pořád vyjednává. Smlouvy jsou na stole, ale nikdo je zatím nepodepsal a prý se pořád řeší detaily tak, aby byly spokojené obě strany.

To ve výsledku může znamenat i to, že film bude točit někdo jiný. Mangold je sice dobrou volbou, ale pořád nepodepsal, a nakonec na to kývnout nemusí. Pokud by do toho ale šel, byla by to nejspíš záruka kvality. Otazník tak nyní visí spíše nad Harrisonem Fordem, kterému za pár měsíců bude 78 let. Dalšího Indyho tak sice chceme, ale na druhou stranu se bojíme, aby to bylo ještě důstojné.

Čtvrtý díl se totiž Spielbergovi moc nepovedl, byť v kinech utržil hromadu peněz. Jenže ve čtyřce nebl problémem ani tak starý Ford, jako spíš scénář.

Mangold má na svědomí třeba Logana, nebo nedávné Le Man 66 (Ford vs Ferrari) s Indiana Jonesem by se jistě popral se ctí.

zdroj: Lucasfilm

Zdroje: ComingSoon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.