Hvězdným obsazením a dokonalými triky se může pochlubit Iron Man 2

28. 4. 2010 - 12:37 | Téma | red

Hvězdným obsazením a dokonalými triky se může pochlubit Iron Man 2 zdroj: tisková zpráva

Původem komiksový superhrdina Iron Man ztvárněný Robertem Downey Juniorem tentokráte změří síly s dvěma mocnými nepřáteli - závistivým obchodním konkurentem a tajemným ruským technologickým expertem v podání Mickeyho Rourka. Film, o jehož hudební doprovod se postarali australští rockoví velikáni AC/DC, vstupuje do českých kin 29. dubna.

Velmi schopný vynálezce a zbrojař Tony Stark (Downey) využívá svůj převratný vynález - hypermoderní bojový oblek, s nímž dokáže létat - k boji za záchranu světa. Svou totožnost ale na rozdíl od jiných komiksových hrdinů neskrývá za různé masky. Létací brnění zatouží získat do svého arsenálu ozbrojené síly Spojených států, což ale Stark odmítne. Existence převratné zbraně nedává spát ani šéfovi konkurenční firmy Justinu Hammerovi (Sam Rockwell).

Iron Man 2

V honbě za bojovým oděvem se proto neváhá spojit s potetovaným rabiátem a nadaným technikem ruského původu Ivanem Vankem (Mickey Rourke), jenž touží po pomstě za údajné křivdy, které se Starkův otec kdysi dopustil na jeho rodině. K vítězství v boji s Iron Manem mají Rusovi pomoci dva elektrické biče, které hravě přeseknou všechny živé i neživé cíle. Aby roli ruského zloducha ztvárnil opravdu věrohodně, strávil Rourke dobrovolně několik hodin v pověstném moskevském vězení Butyrka.

Sílícímu zástupu nepřátel pomáhá Starkovi čelit věrná a zamilovaná asistentka Pepper Pottsová (Gwyneth Paltrowová), jež mezitím povýšila na ředitelku Stark Industries, a jeho armádní spojka Jim Rhodes (Don Cheadle). Dalším Starkovým spojencem je jeho nová asistentka Natalie (Scarlett Johanssonová), jež ale ve skrytu sleduje vlastní plány.

Cílem režiséra Favreaua i Downeyho coby producenta prý bylo natočit dvojku Iron Mana "spektakulárněji a s větší dávkou adrenalinu". Postavy příběhu jsou také natolik "svébytné a originální, že nabízejí řadu nových příběhů", uvedl pětačtyřicetiletý Downey. Nevyloučil proto ani třetí pokračování.

 Iron Man 2

Soundtrack k filmu patří nahrávkám kapely AC/DC. Ve výběru se ocitlo patnáct známých, ale i méně známých skladeb pocházejících z deseti studiových alb natočených v letech 1975 až 2009. Ihned po vydání 19. dubna se deska umístila na prvním místě britské hitparády.

Postava Iron Mana, který se poprvé v roce 1963 objevil v komiksu Tales of Suspense, se zrodila v hlavě spisovatele Stana Leeho a umělců Dona Hecka a Jacka Kirbyho. Při vytváření přitažlivého, inteligentního a movitého Tonyho Starka se Lee inspiroval slavným bohatým americkým pilotem a producentem Howardem Hughesem.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.