Hvězdným obsazením a dokonalými triky se může pochlubit Iron Man 2

28. 4. 2010 - 12:37 | Téma | red

Hvězdným obsazením a dokonalými triky se může pochlubit Iron Man 2 zdroj: tisková zpráva

Původem komiksový superhrdina Iron Man ztvárněný Robertem Downey Juniorem tentokráte změří síly s dvěma mocnými nepřáteli - závistivým obchodním konkurentem a tajemným ruským technologickým expertem v podání Mickeyho Rourka. Film, o jehož hudební doprovod se postarali australští rockoví velikáni AC/DC, vstupuje do českých kin 29. dubna.

Velmi schopný vynálezce a zbrojař Tony Stark (Downey) využívá svůj převratný vynález - hypermoderní bojový oblek, s nímž dokáže létat - k boji za záchranu světa. Svou totožnost ale na rozdíl od jiných komiksových hrdinů neskrývá za různé masky. Létací brnění zatouží získat do svého arsenálu ozbrojené síly Spojených států, což ale Stark odmítne. Existence převratné zbraně nedává spát ani šéfovi konkurenční firmy Justinu Hammerovi (Sam Rockwell).

Iron Man 2

V honbě za bojovým oděvem se proto neváhá spojit s potetovaným rabiátem a nadaným technikem ruského původu Ivanem Vankem (Mickey Rourke), jenž touží po pomstě za údajné křivdy, které se Starkův otec kdysi dopustil na jeho rodině. K vítězství v boji s Iron Manem mají Rusovi pomoci dva elektrické biče, které hravě přeseknou všechny živé i neživé cíle. Aby roli ruského zloducha ztvárnil opravdu věrohodně, strávil Rourke dobrovolně několik hodin v pověstném moskevském vězení Butyrka.

Sílícímu zástupu nepřátel pomáhá Starkovi čelit věrná a zamilovaná asistentka Pepper Pottsová (Gwyneth Paltrowová), jež mezitím povýšila na ředitelku Stark Industries, a jeho armádní spojka Jim Rhodes (Don Cheadle). Dalším Starkovým spojencem je jeho nová asistentka Natalie (Scarlett Johanssonová), jež ale ve skrytu sleduje vlastní plány.

Cílem režiséra Favreaua i Downeyho coby producenta prý bylo natočit dvojku Iron Mana "spektakulárněji a s větší dávkou adrenalinu". Postavy příběhu jsou také natolik "svébytné a originální, že nabízejí řadu nových příběhů", uvedl pětačtyřicetiletý Downey. Nevyloučil proto ani třetí pokračování.

 Iron Man 2

Soundtrack k filmu patří nahrávkám kapely AC/DC. Ve výběru se ocitlo patnáct známých, ale i méně známých skladeb pocházejících z deseti studiových alb natočených v letech 1975 až 2009. Ihned po vydání 19. dubna se deska umístila na prvním místě britské hitparády.

Postava Iron Mana, který se poprvé v roce 1963 objevil v komiksu Tales of Suspense, se zrodila v hlavě spisovatele Stana Leeho a umělců Dona Hecka a Jacka Kirbyho. Při vytváření přitažlivého, inteligentního a movitého Tonyho Starka se Lee inspiroval slavným bohatým americkým pilotem a producentem Howardem Hughesem.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.