Film Iron Man 2 vévodí americkým kinům

10. 5. 2010 - 12:50 | Téma | red

Film Iron Man 2 vévodí americkým kinům zdroj: tisková zpráva

Bezkonkurenčně nejnavštěvovanějším filmem severoamerických kin se o minulém víkendu stal thriller Iron Man 2. Druhý díl komiksové adaptace o alkoholikovi a vynálezci Tonym Starkovi vydělal o premiérovém víkendu podle údajů distributora Paramount Pictures 133,6 milionu dolarů (asi 2,64 miliardy korun). Na druhé místo oproti předchozímu víkendu klesl remake Noční můra v Elm Street s 9,1 milionu dolarů (asi 180 milionů korun), třetí příčku si vybojoval film Jak vycvičit draka s 6,7 milionu dolarů (asi 132,6 milionu korun). Napsala to agentura AP.

Film Iron Man 2 výrazně překonal i kasovní zisk prvního dílu Iron Mana, který vydělal při premiérovém víkendu před dvěma lety 98,6 milionu dolarů (1,95 miliardy korun), a zároveň se stal pátým finančně nejúspěšnějším filmem během prvního víkendu promítání v amerických kinech.

"Je to příběh pro fanoušky i pro celé rodiny. Dokonce vím o lidech, kteří plánovali vzít své matky na tento film u příležitosti Dne matek. To mě opravdu rozesmálo," konstatoval viceprezident distribuční společnosti Don Harris.

Iron Man 2

V zahraničí vydělal Iron Man 2 jen za debutový týden 194 milionů dolarů, celkem si tedy již na konto připsal více než 327 milionů dolarů. Největší úspěch v zahraničí zaznamenal u čínských diváků s 7,3 milionu dolarů.

Ve druhém díle komiksové adaptace Iron Man 2 se alkoholik, vynálezce a superhrdina Tony Stark vyrovnává nejen s tím, že prozradil pravdu o svém alter egu médiím, ale především ho čeká konfrontace s cynickým konkurentem Justinem Hammerem. Bude také muset změřit síly se záporným hrdinou jménem Whiplash, jenž si velice dobře rozumí s elektřinou. Stark však získá několik nečekaných spojenců, včetně ruské superšpionky Černé vdovy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.