Film Iron Man 2 vévodí americkým kinům

10. 5. 2010 - 12:50 | Téma | red

Film Iron Man 2 vévodí americkým kinům zdroj: tisková zpráva

Bezkonkurenčně nejnavštěvovanějším filmem severoamerických kin se o minulém víkendu stal thriller Iron Man 2. Druhý díl komiksové adaptace o alkoholikovi a vynálezci Tonym Starkovi vydělal o premiérovém víkendu podle údajů distributora Paramount Pictures 133,6 milionu dolarů (asi 2,64 miliardy korun). Na druhé místo oproti předchozímu víkendu klesl remake Noční můra v Elm Street s 9,1 milionu dolarů (asi 180 milionů korun), třetí příčku si vybojoval film Jak vycvičit draka s 6,7 milionu dolarů (asi 132,6 milionu korun). Napsala to agentura AP.

Film Iron Man 2 výrazně překonal i kasovní zisk prvního dílu Iron Mana, který vydělal při premiérovém víkendu před dvěma lety 98,6 milionu dolarů (1,95 miliardy korun), a zároveň se stal pátým finančně nejúspěšnějším filmem během prvního víkendu promítání v amerických kinech.

"Je to příběh pro fanoušky i pro celé rodiny. Dokonce vím o lidech, kteří plánovali vzít své matky na tento film u příležitosti Dne matek. To mě opravdu rozesmálo," konstatoval viceprezident distribuční společnosti Don Harris.

Iron Man 2

V zahraničí vydělal Iron Man 2 jen za debutový týden 194 milionů dolarů, celkem si tedy již na konto připsal více než 327 milionů dolarů. Největší úspěch v zahraničí zaznamenal u čínských diváků s 7,3 milionu dolarů.

Ve druhém díle komiksové adaptace Iron Man 2 se alkoholik, vynálezce a superhrdina Tony Stark vyrovnává nejen s tím, že prozradil pravdu o svém alter egu médiím, ale především ho čeká konfrontace s cynickým konkurentem Justinem Hammerem. Bude také muset změřit síly se záporným hrdinou jménem Whiplash, jenž si velice dobře rozumí s elektřinou. Stark však získá několik nečekaných spojenců, včetně ruské superšpionky Černé vdovy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.