Film Iron Man 2 vévodí americkým kinům

10. 5. 2010 - 12:50 | Téma | red

Film Iron Man 2 vévodí americkým kinům zdroj: tisková zpráva

Bezkonkurenčně nejnavštěvovanějším filmem severoamerických kin se o minulém víkendu stal thriller Iron Man 2. Druhý díl komiksové adaptace o alkoholikovi a vynálezci Tonym Starkovi vydělal o premiérovém víkendu podle údajů distributora Paramount Pictures 133,6 milionu dolarů (asi 2,64 miliardy korun). Na druhé místo oproti předchozímu víkendu klesl remake Noční můra v Elm Street s 9,1 milionu dolarů (asi 180 milionů korun), třetí příčku si vybojoval film Jak vycvičit draka s 6,7 milionu dolarů (asi 132,6 milionu korun). Napsala to agentura AP.

Film Iron Man 2 výrazně překonal i kasovní zisk prvního dílu Iron Mana, který vydělal při premiérovém víkendu před dvěma lety 98,6 milionu dolarů (1,95 miliardy korun), a zároveň se stal pátým finančně nejúspěšnějším filmem během prvního víkendu promítání v amerických kinech.

"Je to příběh pro fanoušky i pro celé rodiny. Dokonce vím o lidech, kteří plánovali vzít své matky na tento film u příležitosti Dne matek. To mě opravdu rozesmálo," konstatoval viceprezident distribuční společnosti Don Harris.

Iron Man 2

V zahraničí vydělal Iron Man 2 jen za debutový týden 194 milionů dolarů, celkem si tedy již na konto připsal více než 327 milionů dolarů. Největší úspěch v zahraničí zaznamenal u čínských diváků s 7,3 milionu dolarů.

Ve druhém díle komiksové adaptace Iron Man 2 se alkoholik, vynálezce a superhrdina Tony Stark vyrovnává nejen s tím, že prozradil pravdu o svém alter egu médiím, ale především ho čeká konfrontace s cynickým konkurentem Justinem Hammerem. Bude také muset změřit síly se záporným hrdinou jménem Whiplash, jenž si velice dobře rozumí s elektřinou. Stark však získá několik nečekaných spojenců, včetně ruské superšpionky Černé vdovy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.