Hřebejkova a Jarchovského Nevinnost vychází na DVD a Blu-ray

20. 10. 2011 - 8:30 | Téma | red

Hřebejkova a Jarchovského Nevinnost vychází na DVD a Blu-ray zdroj: tisková zpráva

Na 170.000 diváků vidělo v kinech od lednové premiéry film Nevinnost režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského. Snímek, který byl desátým projektem této dvojice, právě vychází na DVD a Blu-ray.

V hlavních rolích se představili Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová, Hynek Čermák a Anna Linhartová. Po bezmála pětadvacetileté pauze se k filmu vrátil Luděk Munzar v roli hlavy rozvětveného rodinného klanu.

Zárodkem příběhu se stal motiv obvinění váženého muže ze sexuálního zneužívání nezletilé. "Zajímal mě dopad této situace na jeho nejbližší okolí, existenciální krize muže ve středních letech, kterému se sype jeho soukromý svět," vzpomíná Jarchovský. Podle Hřebejka film vypráví o lásce a jejích nejrůznějších tvářích.

Film nevinnost

"Je tu láska rodičovská, láska dítěte k rodičům, láska manželská, přátelská, uražená, zrazená, nerovná, posedlá, vymyšlená, vylhaná, zakázaná i láska mimo zákon a láska člověka k člověku. Film ukazuje, že nejde jen o příjemný a život zkrášlující cit, ale že to může být i síla, která může lidi zničit," dodal režisér.

O hudbu k filmu tehdy požádal mladou zpěvačku a výtvarnici z Ostravy Vladivojnu La Chiu. Představoval si prý hudbu pestrou. "A Vladivojna je nesmírně kreativní, už na schůzky mi nosila motivy, před a během natáčení část hudby nahrála, takže jsme ji měli k dispozici do střižny,“ podotkl Hřebejk, který pod závěrečnými titulky nechal znít píseň, kterou napsala asi ve třinácti letech.

Luděk Munzar ve filmu Nevinnost

Bontonfilm ve spolupráci s Hřebejkem na tomto DVD nahradil tradiční protipirátský spot poděkováním všem divákům, kteří si pořídili legální kopie tohoto snímku. DVD Nevinnost je v prodeji za doporučenou cenu 199 korun, nosič Blu-ray se prodává po 499 Kč.

Zajímavým bonusem je vedle vyřazených scén program nazvaný Seznam DVD, který každému umožní udělat si pořádek a přehled ve své videotéce. Umí automaticky načíst informace o filmu z databáze FDb.cz, která shromažďuje téměř 73.000 titulů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.