Hřebejkova a Jarchovského Nevinnost vychází na DVD a Blu-ray

20. 10. 2011 - 8:30 | Téma | red

Hřebejkova a Jarchovského Nevinnost vychází na DVD a Blu-ray zdroj: tisková zpráva

Na 170.000 diváků vidělo v kinech od lednové premiéry film Nevinnost režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského. Snímek, který byl desátým projektem této dvojice, právě vychází na DVD a Blu-ray.

V hlavních rolích se představili Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová, Hynek Čermák a Anna Linhartová. Po bezmála pětadvacetileté pauze se k filmu vrátil Luděk Munzar v roli hlavy rozvětveného rodinného klanu.

Zárodkem příběhu se stal motiv obvinění váženého muže ze sexuálního zneužívání nezletilé. "Zajímal mě dopad této situace na jeho nejbližší okolí, existenciální krize muže ve středních letech, kterému se sype jeho soukromý svět," vzpomíná Jarchovský. Podle Hřebejka film vypráví o lásce a jejích nejrůznějších tvářích.

Film nevinnost

"Je tu láska rodičovská, láska dítěte k rodičům, láska manželská, přátelská, uražená, zrazená, nerovná, posedlá, vymyšlená, vylhaná, zakázaná i láska mimo zákon a láska člověka k člověku. Film ukazuje, že nejde jen o příjemný a život zkrášlující cit, ale že to může být i síla, která může lidi zničit," dodal režisér.

O hudbu k filmu tehdy požádal mladou zpěvačku a výtvarnici z Ostravy Vladivojnu La Chiu. Představoval si prý hudbu pestrou. "A Vladivojna je nesmírně kreativní, už na schůzky mi nosila motivy, před a během natáčení část hudby nahrála, takže jsme ji měli k dispozici do střižny,“ podotkl Hřebejk, který pod závěrečnými titulky nechal znít píseň, kterou napsala asi ve třinácti letech.

Luděk Munzar ve filmu Nevinnost

Bontonfilm ve spolupráci s Hřebejkem na tomto DVD nahradil tradiční protipirátský spot poděkováním všem divákům, kteří si pořídili legální kopie tohoto snímku. DVD Nevinnost je v prodeji za doporučenou cenu 199 korun, nosič Blu-ray se prodává po 499 Kč.

Zajímavým bonusem je vedle vyřazených scén program nazvaný Seznam DVD, který každému umožní udělat si pořádek a přehled ve své videotéce. Umí automaticky načíst informace o filmu z databáze FDb.cz, která shromažďuje téměř 73.000 titulů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.