Hřebejkova a Jarchovského Nevinnost vychází na DVD a Blu-ray

20. 10. 2011 - 8:30 | Téma | red

Hřebejkova a Jarchovského Nevinnost vychází na DVD a Blu-ray zdroj: tisková zpráva

Na 170.000 diváků vidělo v kinech od lednové premiéry film Nevinnost režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského. Snímek, který byl desátým projektem této dvojice, právě vychází na DVD a Blu-ray.

V hlavních rolích se představili Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová, Hynek Čermák a Anna Linhartová. Po bezmála pětadvacetileté pauze se k filmu vrátil Luděk Munzar v roli hlavy rozvětveného rodinného klanu.

Zárodkem příběhu se stal motiv obvinění váženého muže ze sexuálního zneužívání nezletilé. "Zajímal mě dopad této situace na jeho nejbližší okolí, existenciální krize muže ve středních letech, kterému se sype jeho soukromý svět," vzpomíná Jarchovský. Podle Hřebejka film vypráví o lásce a jejích nejrůznějších tvářích.

Film nevinnost

"Je tu láska rodičovská, láska dítěte k rodičům, láska manželská, přátelská, uražená, zrazená, nerovná, posedlá, vymyšlená, vylhaná, zakázaná i láska mimo zákon a láska člověka k člověku. Film ukazuje, že nejde jen o příjemný a život zkrášlující cit, ale že to může být i síla, která může lidi zničit," dodal režisér.

O hudbu k filmu tehdy požádal mladou zpěvačku a výtvarnici z Ostravy Vladivojnu La Chiu. Představoval si prý hudbu pestrou. "A Vladivojna je nesmírně kreativní, už na schůzky mi nosila motivy, před a během natáčení část hudby nahrála, takže jsme ji měli k dispozici do střižny,“ podotkl Hřebejk, který pod závěrečnými titulky nechal znít píseň, kterou napsala asi ve třinácti letech.

Luděk Munzar ve filmu Nevinnost

Bontonfilm ve spolupráci s Hřebejkem na tomto DVD nahradil tradiční protipirátský spot poděkováním všem divákům, kteří si pořídili legální kopie tohoto snímku. DVD Nevinnost je v prodeji za doporučenou cenu 199 korun, nosič Blu-ray se prodává po 499 Kč.

Zajímavým bonusem je vedle vyřazených scén program nazvaný Seznam DVD, který každému umožní udělat si pořádek a přehled ve své videotéce. Umí automaticky načíst informace o filmu z databáze FDb.cz, která shromažďuje téměř 73.000 titulů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.