Hřebejkova a Jarchovského Nevinnost vychází na DVD a Blu-ray

20. 10. 2011 8:30 - Téma | Autor: red

Hřebejkova a Jarchovského Nevinnost vychází na DVD a Blu-ray zdroj: Archiv

Na 170.000 diváků vidělo v kinech od lednové premiéry film Nevinnost režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského. Snímek, který byl desátým projektem této dvojice, právě vychází na DVD a Blu-ray.

V hlavních rolích se představili Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová, Hynek Čermák a Anna Linhartová. Po bezmála pětadvacetileté pauze se k filmu vrátil Luděk Munzar v roli hlavy rozvětveného rodinného klanu.

Zárodkem příběhu se stal motiv obvinění váženého muže ze sexuálního zneužívání nezletilé. "Zajímal mě dopad této situace na jeho nejbližší okolí, existenciální krize muže ve středních letech, kterému se sype jeho soukromý svět," vzpomíná Jarchovský. Podle Hřebejka film vypráví o lásce a jejích nejrůznějších tvářích.

Film nevinnost

"Je tu láska rodičovská, láska dítěte k rodičům, láska manželská, přátelská, uražená, zrazená, nerovná, posedlá, vymyšlená, vylhaná, zakázaná i láska mimo zákon a láska člověka k člověku. Film ukazuje, že nejde jen o příjemný a život zkrášlující cit, ale že to může být i síla, která může lidi zničit," dodal režisér.

O hudbu k filmu tehdy požádal mladou zpěvačku a výtvarnici z Ostravy Vladivojnu La Chiu. Představoval si prý hudbu pestrou. "A Vladivojna je nesmírně kreativní, už na schůzky mi nosila motivy, před a během natáčení část hudby nahrála, takže jsme ji měli k dispozici do střižny,“ podotkl Hřebejk, který pod závěrečnými titulky nechal znít píseň, kterou napsala asi ve třinácti letech.

Luděk Munzar ve filmu Nevinnost

Bontonfilm ve spolupráci s Hřebejkem na tomto DVD nahradil tradiční protipirátský spot poděkováním všem divákům, kteří si pořídili legální kopie tohoto snímku. DVD Nevinnost je v prodeji za doporučenou cenu 199 korun, nosič Blu-ray se prodává po 499 Kč.

Zajímavým bonusem je vedle vyřazených scén program nazvaný Seznam DVD, který každému umožní udělat si pořádek a přehled ve své videotéce. Umí automaticky načíst informace o filmu z databáze FDb.cz, která shromažďuje téměř 73.000 titulů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jason Momoa si střihne sněhuláka

Jason Momoa si střihne sněhuláka

2. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros se dohodlo se Stampede Ventures na tom, že zrovna teď je ten pravý čas, kdy by měl vzniknout nový film o sněhulákovi.
Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

1. 7. 2020 | Trailery | Adam Homola

Nový hororový film Amulet má na svědomí debutující scénáristka a režisérka Romola Rarai.
U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

30. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Že se chystají další Piráti z Karibiku víme už nějakou dobu. A nedávno jsme zaznamenali i spekulaci o tom, že otěže po Johnny Deppovi převezme Karen Gillan.
Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

29. 6. 2020 | Trailery | Adam Homola

Gerard Butler míří do dalšího katastrofického filmu, tak doufejme, že to bude lepší než Geostorm.