Hřebejkova a Jarchovského Nevinnost vychází na DVD a Blu-ray

20. 10. 2011 8:30 - Téma | Autor: red

Hřebejkova a Jarchovského Nevinnost vychází na DVD a Blu-ray

Na 170.000 diváků vidělo v kinech od lednové premiéry film Nevinnost režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského. Snímek, který byl desátým projektem této dvojice, právě vychází na DVD a Blu-ray.

V hlavních rolích se představili Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová, Hynek Čermák a Anna Linhartová. Po bezmála pětadvacetileté pauze se k filmu vrátil Luděk Munzar v roli hlavy rozvětveného rodinného klanu.

Zárodkem příběhu se stal motiv obvinění váženého muže ze sexuálního zneužívání nezletilé. "Zajímal mě dopad této situace na jeho nejbližší okolí, existenciální krize muže ve středních letech, kterému se sype jeho soukromý svět," vzpomíná Jarchovský. Podle Hřebejka film vypráví o lásce a jejích nejrůznějších tvářích.

Film nevinnost

"Je tu láska rodičovská, láska dítěte k rodičům, láska manželská, přátelská, uražená, zrazená, nerovná, posedlá, vymyšlená, vylhaná, zakázaná i láska mimo zákon a láska člověka k člověku. Film ukazuje, že nejde jen o příjemný a život zkrášlující cit, ale že to může být i síla, která může lidi zničit," dodal režisér.

O hudbu k filmu tehdy požádal mladou zpěvačku a výtvarnici z Ostravy Vladivojnu La Chiu. Představoval si prý hudbu pestrou. "A Vladivojna je nesmírně kreativní, už na schůzky mi nosila motivy, před a během natáčení část hudby nahrála, takže jsme ji měli k dispozici do střižny,“ podotkl Hřebejk, který pod závěrečnými titulky nechal znít píseň, kterou napsala asi ve třinácti letech.

Luděk Munzar ve filmu Nevinnost

Bontonfilm ve spolupráci s Hřebejkem na tomto DVD nahradil tradiční protipirátský spot poděkováním všem divákům, kteří si pořídili legální kopie tohoto snímku. DVD Nevinnost je v prodeji za doporučenou cenu 199 korun, nosič Blu-ray se prodává po 499 Kč.

Zajímavým bonusem je vedle vyřazených scén program nazvaný Seznam DVD, který každému umožní udělat si pořádek a přehled ve své videotéce. Umí automaticky načíst informace o filmu z databáze FDb.cz, která shromažďuje téměř 73.000 titulů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.