Film Rychle a zběsile 5 vede návštěvnost našich kin

- Téma autor: red

Akční americký snímek Rychle a zběsile 5 zabodoval hned po premiéře v českých kinech a ocitl se v čele nejnavštěvovanějších titulů. O víkendu ho před filmovými plátny vyhledalo dvacet tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali téměř 2,7 milionu korun.

Druhý skončil podle informací Unie filmových distributorů dobrodružný sci-fi příběh Thor s bilancí jedenácti tisíc víkendových diváků, který odsunul animovaný příběh papouška s názvem Rio na třetí místo. Ten atakuje stotisícovou hranici.

Na čtvrté místo klesla pohádka Zdeňka Trošky Čertova nevěsta, která má zatím na kontě 64.207 diváků. Pátá je distribuční novinka - akční horor Kazatel z americké produkce. Vzápětí po premiéře ji vidělo 6638 lidí.

Z domácí tvorby je Řehořkův snímek Czech Made Man sedmý. Filmová komedie z moravského "divokého západu" nazvaná Westernstory režiséra Vlastimila Pešky skončila díky předpremiérovým projekcím třináctá.

Čertova nevěsta

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.