Festival Francouzského filmu podeváté

20. 11. 2006 - 19:16 | Téma | red

Festival Francouzského filmu podeváté zdroj: tisková zpráva

Třicet filmů z francouzské kinematografie představí devátý ročník Festivalu francouzského filmu, který se koná ve dnech 23


FFF 2006

Třicet filmů z francouzské kinematografie představí devátý ročník Festivalu francouzského filmu, který se koná ve dnech 23. až 27. listopadu 2006 v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Praze, v sálech Europa Cinemas (kino Světozor v Praze, kino Art v Brně, kino Kotva v Českých Budějovicích, kino Centrál v Hradci Králové) v Praze také v kinosále Francouzského institutu ve Štěpánské ulici.

Vstupné 70 Kč. Všechny filmy budou uvedeny v původním znění s českými titulky (kromě dokumentu Jane Birkin, promítaného z DVD).


PŘEDPREMIÉRY
Nauka o snech (La science des rêves), r. Michel Gondry
Nikomu to neříkej (Ne le dis à personne), r. Guillaume Canet
Šťastné a veselé (Joyeux Noël), r. Chrisitian Carion
Transylvania, r. Tony Gatlif
Všichni možní sběrači a já (Les glaneurs et la glaneuse), r. Agnès Vardová

GUILLAUME CANET, HEREC A REŽISÉR
Práci herce i režiséra mladého tvůrce Guillauma Caneta představí festival v předpremiérových filmech Šťastné a veselé a Nikomu to neříkej, ale také se ohlédne v sekci nazvané Guillaume Canet herec a režisér za jeho výkony ve třech filmech:
Vadí, nevadí (Jeux d’enfants), r. Yann Samuell
Můj idol (Mon idole), r. Guillaume Canet
Vidoq, r. Pitof

VÝBĚR ČESKÉ KRITIKY
Jeden zůstává, druhý odchází
(L’un reste l’autre part) režiséra Clauda Berriho je výběr Ivy Hejlíčkové, šéfredaktorky filmového měsíčníku Cinema.

Darwinova noční můra (Le cauchemar de Darwin), dokument Huberta Sauperta oceněný Oscarem za nejlepší zahraniční film, zvolila redaktorka MF Dnes Miroslava Spáčilová.

Nauka o snech (La science des rêves), nový film Michela Gondryho, který bude v rámci festivalu uveden v předpremiéře zvolil programový ředitel Radia 1 Saša Michailidis.

Družička (La demoiselle d‘honneur), film klasika francouzské kinematografie Clauda Chabrola vybral redaktor rozhlasové stanice ČRo 3 - Vltava Tomáš Pilát.

Býval jsem zpěvákem (Quand j‘étais chanteur); komedii režiséra Xaviera Giannoliho doporučuje Jan Šmíd, redaktor Českého rozhlasu – Radiožurnálu. V hlavních rolích s Gérardem Depardieu a Cecile de France.

Paris je t’aime, projekt dvacítky světoznámých režisérů zvolila redaktorka Francouzské redakce ČRo 7 – Radio Praha Magdaléna Segertová.

Zidane, portrét 21. století (Zidane, un portrait du 21e siècle) režisérské dvojice Philippa Parrena a Douglase Gorgona je volbou Tomáše Baldýnského za týdeník Reflex.

FILMOVÁ NOC S MICHELEM GONDRYM
V Praze 24. listopadu v kině Světozor bude zahájena hudebními klipy a pokračuje třemi celovečerními filmy: Block Party, Věčný svit neposkvrněné mysli, Slez ze stromu.

20 LET LA FÉMIS
Francouzská filmová škola La Fémis slaví své 20. výročí. Festival francouzského filmu připomene dvacáté výročí založení slavné francouzské filmové školy uvedením absolventských prací bývalých studentů režie, střihu a kamery (F. Ozon, Sophie Fillièresová, Céline Bozonová, Claire Doyonová, Florence Bressonová, Nikolay Khomeriki).

SEKCE DVD
Hudební DVD (mj. s J. Birkinovou) a celovečerní snímky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney představuje svůj nový rodinný animák Divnosvět

Disney představuje svůj nový rodinný animák Divnosvět

23. 9. 2022 | Trailery | Adam Homola

Nové rodinné sci-fi dobrodružství od Disney se blíží, seznamte se s takovou běžnou vesmírnou rodinkou Cladeových.
Black Adam Dwaynea Johnsona pořád vypadá jako solidní průšvih

Black Adam Dwaynea Johnsona pořád vypadá jako solidní průšvih

21. 9. 2022 | Trailery | Adam Homola

Do premiéry Black Adama zbývá už méně než měsíc, a tak Warneři začínají pomalu tlačit na marketing. A ten je s prominutím zoufalý.
V závodním Gran Turismu si vedle Harboura zahraje i Orlando Bloom

V závodním Gran Turismu si vedle Harboura zahraje i Orlando Bloom

20. 9. 2022 | Novinky | Adam Homola

Sony začne za chvíli natáčet Gran Turismo a není to tak dávno, co jsme se dozvěděli, že jedné z hlavních rolí se zhostí David Harbour.
Disney dost možná ruší další film ze Star Wars

Disney dost možná ruší další film ze Star Wars

19. 9. 2022 | Novinky | Adam Homola

Lucasfilm ze svého kalendáře chystaných filmů odstranili Star Wars: Rogue Squadron.