Dlouhá cesta dolů - recenze pohodové komedie

14. 4. 2014 - 20:05 | Recenze | Vojtěch Karlík

Dlouhá cesta dolů - recenze pohodové komedie zdroj: tisková zpráva

Občas se objeví film, který nečekaně překvapí a ukáže síly tam, kde ostatní mnohdy zcela vyhoří. Komedie Dlouhá cesta dolů je celkem příjemný komediálním bijákem, který může překonat prvotní náznaky krize středního věku. To jako fakt. Po odchodu z kina budete mít neuvěřitelně velkou chuť žít.

Zápletka je vlastně velmi jednoduchá. Na střeše věžáku se v jeden okamžik setkají čtyři zcela neznámí lidé. Chtějí skočit dolů a ukončit tak svůj život. Není na tom nic neobvyklého, protože ten dům je sebevrahy docela vyhlášený. Nicméně fakt, že se v jednu chvíli setkají rovnou čtyři lidé, ty dotyčné přiměje k tomu, aby svůj plán přehodnotili.

logn way2 zdroj: tisková zpráva

Neskočí a místo toho zažijí celkem fajn dobrodružství okořeněné britským humorem a vypravěčským stylem spisovatele Nicka Hornbyho, podle jehož novely film vznikl. Vlastně ani nevím, proč se mi film tolik líbil, možná je to proto, že se po dlouhé době dostala do kin komedie bez přívlastku, ale s docela fajn lidským rozměrem. Hlavní hrdinové jsou nesourodí, trochu trapní, hloupí i zábavní. Přesto je spojuje zvláštní chuť k životu, která se jen tak nevidí. J. J. v podání Aarona Paula je přesně tím typem hejska, kterého nesnášíte, ale musíte se smát každé jeho hlášce. Pierce Brosnan pak svého Martina Sharpa zahrál jako typického Brita staré gardy. A obě dámy ( Imogen Poots, Rosamund Pike) byly prostě úžasně vtipné jen tak.

a-long-way-down zdroj: tisková zpráva

Když pak čtveřice sepíše na Nový rok na střeše mrakodrapu dohodu, že do Valentýna nespácá sebevraždu, každému divákovi dojde, že se film nebude brát příliš vážně, ale že současně nabídne i trochu toho k přemýšlení. Jenže dumání o smyslu a života a především o kráse bytí je podáno s tak břitkým humorem, že by bylo k nevíře, najít v sále jednoho člověka, který se nesměje.

zdroj: Archiv

Režisér Pascal Chaumeil přišel s filmem, který se plíživě a nenápadně může v běhu dalších let stát úplně stejnou kultovní podívanou, jako byl například Všechny moje lásky, nebo Čtyři svatby a jeden pohřeb.

Hodnocení: 80 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.