Červencové herečky - ženy (nejen) do akčních filmů

12. 7. 2015 23:00 - Téma | Autor: Ladislav Loukota

Červencové herečky - ženy (nejen) do akčních filmů Zdroj: Archiv

Mezi nejočekávanější červencové snímky sice patří akční opusy Terminator Genisys, Mission: Impossible 5 a Ant-Man, v prvním pořádném letním měsíci se přesto dočkáme pohříchu málo velkofilmů. Na druhou stranu díky tomu dojde i na řadu prvních dramatických snaživců o oscarový maraton - a v mnoha z nich nebudou chybět silné ženské hrdinky.

Blake Lively

blakelively Zdroj: Archiv

Osud a filmoví agenti tomu chtěli, že Blake Lively navzdory svému půvabu a talentu pro komediálně-romantické polohy doposud neměla za hranicemi svých fanoušků příliš čím zaujmout. Někdejší hvězda seriálu Gossip Girl a podobně dívčího Sesterstva putovního kalhot se aktivně zahrabala v romantických rolích a nezdá se, že by na tom chtěla příliš měnit. Její ojedinělé výstřelky do komiksovek (nepovedený Green Lantern), gangsterek (Divoši) a thrillerů (Město, kde však povedeně sehrála vedlejší z vedlejších rolí) ostatně zrovna velký úspěch nezaznamenaly.
Na druhou stranu, po dlouhé době se to snad konečně vyplatí jak jí, tak i nám. Rovněž červencový snímek Věčně mladá je totiž romantickou komedií klasického zrna, svou formulku ovšem inovuje o téma nesmrtelnosti. Zdejší postava s tváří Blake Lively totiž už 80 let vypadá stále stejně. Jak se na podobné příběhy patří, vzdor mladickému zevnějšku je deprimována tím, že stárnou a umírají všichni ostatní.
Uvidíte v: Věčně mladá, premiéra 30. července
Zajímavost: Ačkoliv byl komiksový Green Lantern po všech stránkách propadákem, něco pozitivního z něj přece jen vzešlo, totiž seznámení a manželství Blake Lively s Ryanem Reynoldsem.

Naomie Harris

Naomie Harris Zdroj: Archiv

Britská kráska Naomie Harris skoro nikdy nekopala druhou ligu - už v roce 2002 se její filmový debut 28 dní poté ji představil v silné vedlejší roli, jen čtyři roky na to už pak hrála v horentní sumy vydělávajícím pokračování Pirátů z Karibiku. Přesto je však Naomie prozatím pohříchu právě sekundující herečkou - prakticky nikdy nenesla snímek pouze na svých bedrech. Od akčních filmů jako Skyfall nebo Miami Vice po Mandela či Prvňák sice dokazuje, že by s tím vůbec neměla problém, na svou šanci ovšem stále čeká.
Bohužel rovněž v zápasnickém dramatu Bojovník bude zřejmě hrát minimálně druhé housle. Snímek se primárně zabírá na Jaka Gyllenhaala jako ultranamakaného boxera truchlícího zápasením za svou rodinu. Letos si však Naomie přesto užijeme ještě v bondovce Spectre a thrilleru Our Kind of Traitor.
Uvidíte v: Bojovník, premiéra 23. července
Zajímavost: V roce 1998 vystudovala Camridgskou univerzitu s titulem ze sociologie a politologie.

Evangeline Lilly

evangelinelily Zdroj: Archiv

Podtitulem nového marvelovského filmu Ant-Man je "Žádný štít, žádná zbroj, žádný problém". Jde o další střípek skládačky naznačující, že podobně jako loňští Strážci galaxie má být Ant-Man především oddychovou zábavou, která posune pojetí filmového komiksu zase trochu někam jinam - jádrem filmu ostatně má být klasický loupež dle norem heist movie (např. Dannyho parťáci), nikoliv záchrana světa A to může být i velmi dobrou zprávou pro Evangeline Lilly, jejíž filmová sláva jakoby začala uvadat v okamžiku odvysílání posledního dílu Ztracených.
Potkali jsme se s ní sice v Hobbitovi, příjemně béčkové Ocelové pěsti i drsňárně Smrt číhá všude, tváří tvář popularitě z minulé dekády však kanadská "holka od vedle" přesto čelí sešupu. Byla by přitom škoda na ní zanevřít - jenom málokdo totiž vedle Cate Blanchett vypadá jako skutečné ztělesnění elfky.
Uvidíte v: Ant-Man, premiéra 16. července
Zajímavost: Už několikrát ji utekly role v hitech posledních let. Naposledy mohla hrát Tayi Kyle v Americkém sniperovi (kterou nakonec ztvárnila Sienna Miller) i Cathy Ryan v novém Jacku Ryanovi (kde pro změnu zvítězila Keira Knightley).

Carey Mulligan

carey-mulligan Zdroj: Archiv

Letní měsíce jsou synonymem pro ledajaké filmové příchutě, jenom ne filmové adaptace sto čtyřicet let starého, dnes spíše okrajově známého románu Thomase Hardyho. Carey Mulligan je však herečkou, která na jednoduché velkofilmy hrát nemusí - třicetiletá Angličanka je všeobecně oslavována jako jedna z nejlepších současných tváří náročnějšího filmu, na triku má Velkého Gatsbyho, Drive i drama Stud. Na adaptacích klasiky britské literatury navíc začínala (Northangerské opatství, Pýcha a předsudek).
To není vůbec špatný výsledek na holku ze středostavovské rodiny bez předešlých konexí ve filmové branži. Bratr Mulliganové je dokonce voják nasazený v minulosti v Iráku a Afganistánu. Už jen kvůli přítomnosti Carey Mulligan proto doufáme, že Daleko od hlučícího davu jako adaptace z dílny Thomase Vinterberga (Hon) sklidí v letní sezóně náramný úspěch.
Uvidíte v: Daleko od hlučícího davu, premiéra 9. července
Zajímavost: Letos ji uvidíme ještě v drama Suffragette a snímku
Hold on to Me, který působí jako jakási moderní variace na Bonnie a Clyda.

Emilia Clarke

Emilia-Clarke-HD-Wallpaper9 Zdroj: Archiv

Do třetice všeho dobrého, to si od nového Terminátora slibují jeho filmaři i naivnější fanoušci. Poslední dva terminátoří filmy totiž vysoká očekávání na značku zrovna nesplnily a Genisys se tak snaží vrátit ke kořenům. Součástí receptu na úspěch je přitom i Emilia Clarke jako nová tvář kultovní Sáry Connorové.
Clarke je známá především pro svou roli královky Daenerys ze seriálu Hra o trůny. Podobně jako u Evangeline Lilly má však problém utržit alespoň poloviční potlesk u svých dalších projektů - podle nynějších plánů navíc Hra o trůny za dva roky skončí, je proto nejvyšší čas využít zdejší slávu jak odrazový můstek! Genisys však zatím zrovna nadšené ohlasy nesklízí a následující film Clarke, romantické drama Me Before You naplánované na příští rok, rovněž nepůsobí kdovíjakými ambicemi. Inu, uvidím!
Uvidíte v: Terminator Genisys, premiéra 9. července
Zajímavost: K herectví se zapálila jako malá skrze návštěvu v práci svého tatínka, divadelního zvukaře.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.
Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.