Na začátku druhého dílu s názvem Bridget Jonesová: S rozumem v koncích nacházíme Bridget tam, kde jsme ji na konci deníku viděli naposledy, totiž v náručí milovaného Marka Darcyho. Bohužel, právě v tom spočívá hlavní problém nového pokračování. Tím, že si hlavní hrdinka našla stálého partnera, byla zbavena své nejcharakterističtější vlastnosti, která byla v původním příběhu její hlavní motivací k veškerému jednání.
O to větší důraz kladou tvůrci druhého dílu na ty vlastnosti, které původně jenom nenápadně dokreslovaly Bridgetinu osobnost: sklony k impulzivnímu jednání, tělesnou nemotornost, paranoidní představy, schopnost proměnit každou slavnostní událost v katastrofu. Všechno, co je na Bridget v Deníku Bridget Jonesové roztomile nedokonalé, je ve filmu S rozumem v koncích téměř groteskní. Renée Zellwegerová v titulní roli připomíná obtloustlého klauna, který si libuje ve vlastní neohrabanosti a v každé situaci najde záminku pro nějaký ten legrační kotrmelec.
Deník Bridget Jonesové se soustředil především na vnitřní stránku věci, na to, co jeho protagonistka cítí a prožívá. Druhý díl je daleko extrovertnější, jeho hlavní atrakcí jsou eskapády hlavní hrdinky, za každých okolností vyčnívající ze spořádaného okolí. Ať už Bridget skáče padákem, účastní se slavnostní večeře Klubu právníků, lyžuje nebo si kupuje těhotenský test, výsledkem je vždy všeobecné pozdvižení nebo krkolomný pád, případně obojí. Zatímco v původním filmu si tvůrci víceméně vystačili s kulisami Londýna a okolí, tentokrát střídají různá atraktivní prostředí, od zasněžených svahů v rakouských Alpách až po pláže v jihovýchodní Asii. Na programu je totiž i exotická služební cesta do Thajska, která pro Bridget, mylně považovanou za pašeračku drog, skončí v místním vězení.
Postava Marka Darcyho v podání Colina Firthe pro excentrickou hrdinku tentokrát není příliš inspirujícím protějškem. Finále Deníku Bridget Jonesové mu jednou provždy vtisklo nálepku ideálního muže, která mu nedovoluje další dramatický vývoj. Ve filmu S rozumem v koncích tak Mark Darcy v podstatě nedělá nic jiného, než že svou partnerku provrtává významnými, ale nesrozumitelnými pohledy, a v pravý okamžik ji odvede ze scény. V upjatém Firthově obličeji se neodrážejí téměř žádné emoce, takže jeho „pan Darcy“ vzbuzuje dojem, že by ho docela dobře mohl zastoupit vycpaný panák. Podstatně zábavnější figurou je Hugh Grant v roli sarkastického Casanovy Daniela Cleavera. Tvůrci si našli příhodnou záminku, aby s ním Bridget mohla na plátně strávit víc času než se svým vyvoleným; Cleaver nyní moderuje vlastní televizní pořad na téže stanici, kde pracuje i hlavní hrdinka.
Film Bridget Jonesová: S rozumem v koncích působí jako celek značně roztříštěně. Jeho romantické scény nejsou příliš originální, komediální partie jsou však naproti tomu poměrně zdařilé. Patrně nejlépe si je divák užije tehdy, pokud se předem smíří s tím, že uvidí rozvernou komedii, která (kromě několika vnějších znaků) nemá s fenoménem jménem Bridget Jonesová příliš mnoho společného.