Březnoví herci jsou ostřílení umělci i mladá krev

12. 3. 2015 22:00 - Téma | Autor: Ladislav Loukota

Březnoví herci jsou ostřílení umělci i mladá krev Zdroj: Archiv

V březnu na česká kina útočí velké hollywoodské hvězdy i mladé a nadějné talenty. Těšte se na drsňáky Seana Penna a  Javiera Bardema, charizmatického Russella Crowea nebo „Milionáře z chatrče“ Deva Patela. K filmu si to nakračuje i Richard „Robb“ Madden. 

Bradley Cooper

Pařba ve Vegas, Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Ed Helms Zdroj: Archiv

Christopher Kyle byl elitní odstřelovač z jednotky amerického námořnictva. Na kontě měl 160 potvrzených smrtících zásahů, které vypálil služby v Iráku, což mu vyneslo pověst rekordmana, slávu a ocenění… Když ho v roce 2013 na střelnici zabil voják trpící posttraumatickým stresem, znělo to jak špatný vtip.
Kyleova postava nedávno „ožila“ v dramatu Americký sniper, jehož česká premiéra proběhla 5. března. Hlavní role? Bradley Cooper! Hollywoodský krasavec, který nedávno oslavil čtyřicátiny (mimochodem Kyle zemřel v 38) musel díky roli pořádně zamakat. A to doslova, neboť ačkoliv Cooper rozhodně nepatří mezi tintítka, pro věrohodné ztvárnění postavy drsňák z komanda SEAL, nabral během 10 týdnů 20 kilogramů.
Uvidíte v: Americký sniper, premiéra 5. března
Zajímavost: Coopera si můžete pamatovat ze snímků Yes Man, Nesvatbovi, či romantických filmů Na sv. Valentýna a hitovky Terapie láskou. I teď kápl na dobrou roli. Americký sniper se totiž stal nejvýnosnějším vojenským filmem v historii - trumfnul i Spielbergův film Zachraňte vojína Ryana. Oscarovou nominaci nejspíš netřeba připomínat.

Dev Patel

dev patel Zdroj: Archiv

Začínal jako mladíček v populárním britském seriálu Skins a už v 18 mu celosvětovou slávu přinesla role v megahitu Dannyho Boyla Milionář z chatrče. Letos se nyní čtyřiadvacetiletý Dev Patel objeví na plátnech tuzemských kin v akčním sci-fi thrilleru Chappie. Snímek z blízké budoucnosti režírovaný Neillem Blomkampem (District 9, Elysium) krom Patela láká i na Hugh Jackmana či Sigourney Weaver. Perličkou je účast Ninji a Yo-Landi Visser z extravagantního jihoafrického hip hopového projektu Die Antwoord.
Vedle zmíněných projektů má Patel na kontě i roli v komedii Báječný hotel Marigold a nepříliš vydařeném Posledním vládci větru. Mimochodem Dev 5 roků randil se „svou milou“ z Milionáře z chatrče Freidou Pinto, pár se však koncem minulého roku rozešel.
Uvidíte v: Chappie, premiéra 12. března
Zajímavost: Patel vedle hereckého talentu disponuje i sportovním nadáním - je držitelem černého pásku v taekwoondu a před 11 lety dokonce získal bronzovou medaili na mistrovství světa!

Ondřej Sokol

ondrej sokol Zdroj: Archiv

V půlce března do kin zamíří také velká česká záležitost - adaptace knihy bestselerového Michala Viewegha Vybíjená. Jedna z hlavních rolí tu patří charizmatickému Ondřeji Sokolovi, který se shodou okolností loni objevil i v další „vieweghovině“ Andělé všedního dne. Sokol má za sebou úspěchy na divadle i filmovém plátně - střihl si role třeba v Perfect Days Alice Nellis (která režírovala i Anděle všedního dne)a Zakázané uvolnění režiséra Jana Hřebejka. Řadě diváků je pak znám jako člen veselé Partičky.
Uvidíte v: Vybíjená, premiéra 12. března
Zajímavost: Sokol nedisponuje jen hereckým talentem, příležitostně se věnuje také překladům z angličtiny a režii. Loni v kinech uvedl svůj filmový režijní debut, detektivku Krásno.

Russell Crowe

Russell Crowe, Robin Hood Zdroj: Archiv

Drama Cesta naděje vplouvá do tuzemských kin 26. března. V něm ztvárnila hlavní roli farmáře, který se vydá hledat své syny do bortící se Osmanské říše, hollywoodská star Russell Crowe. Potomci hlavního hrdiny Joshui Connera (Crowe) jsou pohřešované po bitvě o Gallipoli.
Crowe vlastní farmu v Austrálii i v reálu - na 320 hektarech chová krávy plemene Black Angus a nechal tu postavit také kapli pro svou svatbu se zpěvačkou Danielle Spencer.
Uvidíte v: Cesta naděje, premiéra 26. března
Zajímavost: Kůň, na kterém Crowe ve filmu Cesta naděje jezdí, je jeho vlastní.

Sean Penn (a Javier Bardem)

Sean Penn Zdroj: Archiv

Na mušce tajných služeb je Sean Penn v dramatu Gunman: Muž na odstřel, který do českých kin zamíří 19. března. Ostřílený herecký matador tu je za vyhořelého žoldáka a zabijáka, který by rád nechal svůj předchozí život za sebou, ale tajní, pro které dělal tu nejšpinavější práci, mu nedají pokoj a jdou mu tvrdě po krku. Pennovi je v patách Javier Bardem, který má s rolemi drsňáků a psychopatů bohaté zkušenosti. Role zabijáka v Tahle země není pro starý mu vynesla Oscara a zahrál si i zlosyna v zatím poslední bondovce Skyfall.
Co se dalších rolí týče zazářil třeba jako paraplegik v Hlasu moře, umírající bývalý narkoman v dramatu Alejandra Gonzala Iňárritu Biutiful (což mu vyneslo nominaci na zlatého plešouna), nebo svůdník v komedii Vicki Cristina Barcelona Woodyho Allena. Tam jeho ženu ztvárnila Penelope Cruz, s kterou je ženatý i v reálném životě a vychovávají spolu dvě děti.
Uvidíte v: Gunman: Muž na odstřel, premiéra 19. března
Zajímavost: To Seann Penn je od konce loňského roku zasnoubený s další hollywoodskou krasavicí Charlize Theron. Dvakrát rozvedený herec, jehož předchozími manželkami byly Madonna a Robin Wright mluví o Theron jako o lásce svého života. Mimochodem zatímco Bardem zářil v Iňárritově Biutiful, Pennovi exceloval v roli taktéž umírajícího muže v dramatu 21 gramů od téhož režiséra.

Richard Madden

ma Zdroj: Archiv

Pod taktovkou zkušeného a oceňovaného režiséra Kennetha Branagha startuje svou kariéru „ve velkých filmech“ Richard Madden. Skot, kterého proslavila role nešťastného Robba Starka ve fantasy fenoménu Hra o trůny, ztvární prince v dalším zpracování „pohádky“ o Popelce. A to že příběh o dívčině se zlou macechou bude opravdu ve velkém stylu, naznačují i jména obsazených.
Nevlastní matku pracovité Elky (Lily James zatím nejvíc známá svou rolí Rose z Panství Downton) hraje Cate Blanchett, vílu kmotřičku Helena Bonham Carter a Elčinu maminku Hayley Atwell (Kapitán Amerika: První Avenger, Agent Carter). Z mužských rolí hvězd se ve filmu, který bude v tuzemsku k vidění od 19. března, objeví třeba Stellan Skarsgård nebo Ben Chaplin.
Uvidíte v: Popelka, premiéra 19. března
Zajímavost: K roli prince v Popelce se váže jedna pikantérie. Madden totiž prozradil, že během natáčení musel nosit suspensor. V těsných gatích se totiž nebezpečně rýsovaly jeho genitálie. A to se v pohádkovém příběhu opravdu nehodí.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Marvel odložil prakticky všechny plánované filmy, Black Widow dorazí v listopadu

Marvel odložil prakticky všechny plánované filmy, Black Widow dorazí v listopadu

6. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

V Marvelu, a nejen tam to je teď intenzivní. Plánové miliardy nikde, hotové filmy se odkládají, ty roztočené se točit přestávají… Přesto všechno se věci hýbou kupředu.
Před koronavirem utíká už i Tom Cruise a jeho Top Gun: Maverick

Před koronavirem utíká už i Tom Cruise a jeho Top Gun: Maverick

3. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Studio Paramount oznámilo nevyhnutelné: očekávaný Top Gun: Maverick nepřijde do kin v červnu, ale až na Vánoce. Na vině je globální pandemie koronaviru.
Smolař desetiletí: natáčení Uncharted zrušili kvůli koronaviru hned první den

Smolař desetiletí: natáčení Uncharted zrušili kvůli koronaviru hned první den

2. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jestli má nějaký film opravdu velkou smůlu, je to Uncharted. Hlavní herecká hvězda Tom Holland totiž potvrdil, že natáčení skončilo hned první den.
Sony odkládá Krotitele duchů a vlastně i všechno ostatní

Sony odkládá Krotitele duchů a vlastně i všechno ostatní

1. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jako by těch odkladů nebylo málo. V Sony očividně nevěří ve znovuotevření kin dříve jak ke konci léta a tak se celosvětové pandemii koronaviru klidí z cesty prakticky se vším.