Březnoví herci jsou ostřílení umělci i mladá krev

12. 3. 2015 - 22:00 | Téma | Ladislav Loukota

Březnoví herci jsou ostřílení umělci i mladá krev zdroj: tisková zpráva

V březnu na česká kina útočí velké hollywoodské hvězdy i mladé a nadějné talenty. Těšte se na drsňáky Seana Penna a  Javiera Bardema, charizmatického Russella Crowea nebo „Milionáře z chatrče“ Deva Patela. K filmu si to nakračuje i Richard „Robb“ Madden. 

Bradley Cooper

Pařba ve Vegas, Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Ed Helms zdroj: tisková zpráva

Christopher Kyle byl elitní odstřelovač z jednotky amerického námořnictva. Na kontě měl 160 potvrzených smrtících zásahů, které vypálil služby v Iráku, což mu vyneslo pověst rekordmana, slávu a ocenění… Když ho v roce 2013 na střelnici zabil voják trpící posttraumatickým stresem, znělo to jak špatný vtip.
Kyleova postava nedávno „ožila“ v dramatu Americký sniper, jehož česká premiéra proběhla 5. března. Hlavní role? Bradley Cooper! Hollywoodský krasavec, který nedávno oslavil čtyřicátiny (mimochodem Kyle zemřel v 38) musel díky roli pořádně zamakat. A to doslova, neboť ačkoliv Cooper rozhodně nepatří mezi tintítka, pro věrohodné ztvárnění postavy drsňák z komanda SEAL, nabral během 10 týdnů 20 kilogramů.
Uvidíte v: Americký sniper, premiéra 5. března
Zajímavost: Coopera si můžete pamatovat ze snímků Yes Man, Nesvatbovi, či romantických filmů Na sv. Valentýna a hitovky Terapie láskou. I teď kápl na dobrou roli. Americký sniper se totiž stal nejvýnosnějším vojenským filmem v historii - trumfnul i Spielbergův film Zachraňte vojína Ryana. Oscarovou nominaci nejspíš netřeba připomínat.

Dev Patel

dev patel zdroj: tisková zpráva

Začínal jako mladíček v populárním britském seriálu Skins a už v 18 mu celosvětovou slávu přinesla role v megahitu Dannyho Boyla Milionář z chatrče. Letos se nyní čtyřiadvacetiletý Dev Patel objeví na plátnech tuzemských kin v akčním sci-fi thrilleru Chappie. Snímek z blízké budoucnosti režírovaný Neillem Blomkampem (District 9, Elysium) krom Patela láká i na Hugh Jackmana či Sigourney Weaver. Perličkou je účast Ninji a Yo-Landi Visser z extravagantního jihoafrického hip hopového projektu Die Antwoord.
Vedle zmíněných projektů má Patel na kontě i roli v komedii Báječný hotel Marigold a nepříliš vydařeném Posledním vládci větru. Mimochodem Dev 5 roků randil se „svou milou“ z Milionáře z chatrče Freidou Pinto, pár se však koncem minulého roku rozešel.
Uvidíte v: Chappie, premiéra 12. března
Zajímavost: Patel vedle hereckého talentu disponuje i sportovním nadáním - je držitelem černého pásku v taekwoondu a před 11 lety dokonce získal bronzovou medaili na mistrovství světa!

Ondřej Sokol

ondrej sokol zdroj: tisková zpráva

V půlce března do kin zamíří také velká česká záležitost - adaptace knihy bestselerového Michala Viewegha Vybíjená. Jedna z hlavních rolí tu patří charizmatickému Ondřeji Sokolovi, který se shodou okolností loni objevil i v další „vieweghovině“ Andělé všedního dne. Sokol má za sebou úspěchy na divadle i filmovém plátně - střihl si role třeba v Perfect Days Alice Nellis (která režírovala i Anděle všedního dne)a Zakázané uvolnění režiséra Jana Hřebejka. Řadě diváků je pak znám jako člen veselé Partičky.
Uvidíte v: Vybíjená, premiéra 12. března
Zajímavost: Sokol nedisponuje jen hereckým talentem, příležitostně se věnuje také překladům z angličtiny a režii. Loni v kinech uvedl svůj filmový režijní debut, detektivku Krásno.

Russell Crowe

Russell Crowe, Robin Hood zdroj: tisková zpráva

Drama Cesta naděje vplouvá do tuzemských kin 26. března. V něm ztvárnila hlavní roli farmáře, který se vydá hledat své syny do bortící se Osmanské říše, hollywoodská star Russell Crowe. Potomci hlavního hrdiny Joshui Connera (Crowe) jsou pohřešované po bitvě o Gallipoli.
Crowe vlastní farmu v Austrálii i v reálu - na 320 hektarech chová krávy plemene Black Angus a nechal tu postavit také kapli pro svou svatbu se zpěvačkou Danielle Spencer.
Uvidíte v: Cesta naděje, premiéra 26. března
Zajímavost: Kůň, na kterém Crowe ve filmu Cesta naděje jezdí, je jeho vlastní.

Sean Penn (a Javier Bardem)

Sean Penn zdroj: tisková zpráva

Na mušce tajných služeb je Sean Penn v dramatu Gunman: Muž na odstřel, který do českých kin zamíří 19. března. Ostřílený herecký matador tu je za vyhořelého žoldáka a zabijáka, který by rád nechal svůj předchozí život za sebou, ale tajní, pro které dělal tu nejšpinavější práci, mu nedají pokoj a jdou mu tvrdě po krku. Pennovi je v patách Javier Bardem, který má s rolemi drsňáků a psychopatů bohaté zkušenosti. Role zabijáka v Tahle země není pro starý mu vynesla Oscara a zahrál si i zlosyna v zatím poslední bondovce Skyfall.
Co se dalších rolí týče zazářil třeba jako paraplegik v Hlasu moře, umírající bývalý narkoman v dramatu Alejandra Gonzala Iňárritu Biutiful (což mu vyneslo nominaci na zlatého plešouna), nebo svůdník v komedii Vicki Cristina Barcelona Woodyho Allena. Tam jeho ženu ztvárnila Penelope Cruz, s kterou je ženatý i v reálném životě a vychovávají spolu dvě děti.
Uvidíte v: Gunman: Muž na odstřel, premiéra 19. března
Zajímavost: To Seann Penn je od konce loňského roku zasnoubený s další hollywoodskou krasavicí Charlize Theron. Dvakrát rozvedený herec, jehož předchozími manželkami byly Madonna a Robin Wright mluví o Theron jako o lásce svého života. Mimochodem zatímco Bardem zářil v Iňárritově Biutiful, Pennovi exceloval v roli taktéž umírajícího muže v dramatu 21 gramů od téhož režiséra.

Richard Madden

ma zdroj: tisková zpráva

Pod taktovkou zkušeného a oceňovaného režiséra Kennetha Branagha startuje svou kariéru „ve velkých filmech“ Richard Madden. Skot, kterého proslavila role nešťastného Robba Starka ve fantasy fenoménu Hra o trůny, ztvární prince v dalším zpracování „pohádky“ o Popelce. A to že příběh o dívčině se zlou macechou bude opravdu ve velkém stylu, naznačují i jména obsazených.
Nevlastní matku pracovité Elky (Lily James zatím nejvíc známá svou rolí Rose z Panství Downton) hraje Cate Blanchett, vílu kmotřičku Helena Bonham Carter a Elčinu maminku Hayley Atwell (Kapitán Amerika: První Avenger, Agent Carter). Z mužských rolí hvězd se ve filmu, který bude v tuzemsku k vidění od 19. března, objeví třeba Stellan Skarsgård nebo Ben Chaplin.
Uvidíte v: Popelka, premiéra 19. března
Zajímavost: K roli prince v Popelce se váže jedna pikantérie. Madden totiž prozradil, že během natáčení musel nosit suspensor. V těsných gatích se totiž nebezpečně rýsovaly jeho genitálie. A to se v pohádkovém příběhu opravdu nehodí.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.