Apríloví herci - svalovec i charizmatičtí matadoři

7. 4. 2015 - 22:30 | Téma | Ladislav Loukota

Apríloví herci - svalovec i charizmatičtí matadoři zdroj: tisková zpráva

Dubnová nabídka je pestrá jak aprílové počasí. Do kin se valí dlouho očekávané  blockbustery, komorní dramata a bude i pohádkový muzikál. Jací mužní herci si v nich střihli role?

Vin Diesel
Začneme těžkým kalibrem. Vin Diesel se momentálně prohání v tuzemských kinosálech v - neuvěřitelném - sedmém pokračování filmu série Rychle a zběsile. Tentokrát se populární svalovec musí postavit nejhustšímu nepříteli ze všech - ultradrsnému, s elitním výcvikem a pomstychtivému navrch. S populární sérií je (alespoň ta herecká) kariéra známého herce pevně spojena a zdá se, že adrenalinový hit u fanoušků stále zabírá.

diesel zdroj: tisková zpráva

Co se dalších snímků týče, můžete si slavného plešouna pamatovat třeba z akčního blockbusteru XXX, v němž se proháněl na Vranově, který byl tak trochu v Alpách, Spielbergova hitu Zachraňte vojína Ryana a hlavně z vydařené kultovní záležitosti Černočerná tma, kterou doplnila, poněkud rozpačitější, pokračování s jednoduchým názvem Riddick. Nejpřekvapivější položkou Vinovy kariéry je pak asi hlavní role v rodinné komedii Ochránce, kde je tak trochu chůvou pětice dětí - sirotků - po zavražděném vědci. Další nezvyklou roli pak vystřihl loni ve Strážcích galaxie. Zlé jazyky tvrdí, že dřevěný hrdina je jeho rolí nejlepšíJ Každopádně je v ní k nepoznání.
Uvidíte v: Rychle a zběsile 7
Zajímavost: Vin je trojnásobným otcem - s modelkou Palomou Jimenez má zhruba sedmiletou dceru Haniu, o dva roky mladšího syna Vincenta a maličkou Pauline, která se narodila letos v březnu. Právě Pauline pár pojmenoval na počest Vinova kamaráda, parťáka z „Rychle a zběsile“ série, Paula Walkera, který loni zahynul při autonehodě.

Chris Pine
Do kin lze tento měsíc vyrazit i na snímek, v němž hraje jedna z nejznámějších mladých hollywoodských hvězd Chris Pine. Sympatický kalifornský rodák je na poli filmu i televize ostříleným veteránem - poprvé se objevil už jako teenager v seriálu Pohotovost, nicméně na roli snů, konkrétně postavu kapitána Jamese T. Kirka v kultovním Star Treku, si musel počkat až na práh třicítky. Fandové romantiky si ho mohou pamatovat třeba už z dvojky Deníku princezny, kde hrál nápadníka Anne Hathaway nebo z „vinařské“ komedii Víno roku.

Jack-Ryan-Shadow-Recruit-Chris-Pine zdroj: tisková zpráva

Jenže blockbuster a navíc kultovní role, která zasáhne miliony fanoušků po světě, má prostě jiné koule - a také záruku pokračování. To třetí bude v roce 2016 a modrooký blonďák mezitím rozhodně nezahálí. Z novějších snímků stojí za zmínku třeba Jack Ryan: V utajení (s Keirou Knightley a Kevinem Costnerem po boku) nebo další akční záležitost Tohle je válka (kde si pro změnu zahráli i Tom Hardy a Reese Witherspoon). Ovšem tentokrát „kapitán Kirk“ radikálně mění žánr! Novinkou, která zamířila do kin 2. dubna, je muzikál! Potkává se v něm s Meryl Streep, Annou Kendrick a Emily Blunt.
Uvidíte v: Čarovný les, premiéra 2. dubna
Zajímavost: To, že se Pine, vrhl na muzikál, není zas tak velké překvapení. Zpěvu a hře na piáno se totiž od dětství věnoval - vedle toho i rád píše a studoval angličtinu. Přes všechna plus si však herec loni udělal (ne)pěkný škraloup. Během natáčení Z for Zachariah, které probíhalo na novém Zélandě, ho zadržela policie, když řídil opilý. Pár vodek v hospůdce mu vyneslo půlrok bez řidičáku.

Alec Baldwin
Aleca Baldwina netřeba nadvakrát představovat. Dlouholetá hollywoodská star má za sebou třicetiletou kariéru s řadou zajímavých rolí i pořádně divoké rozvodové řízení s někdejší hollywoodskou sexbombou Kim Basinger. Co se novějších pracovních záležitostí týče, střihl si herecký matador role ve snímku Jasmíniny slzy i další, byť méně výrazné „allenovině“ Do Říma s láskou, nebo dojemném dramatu Je to i můj život.

baldwin zdroj: tisková zpráva

Nadprůměr je pak rozhodně i jeho aktuální snímek, kde ztvárnil manžela ženy (v podání za tuto roli Oscarem oceněné Julianne Moore), která bojuje s Alzheimerovou chorobou. Letos by se měl navíc objevit i v pokračování Mission Impossible!
Uvidíte: Pořád jsem to já, premiéra 16. dubna
Zajímavost: Ani zmíněný nepříjemný závěr sňatku s Kim, s níž má už dospělou dceru, Aleca neodradil od dalšího manželství, byť si dal s druhou svatbou na čas. Nicméně v roce 2011 si vzal o 28 let mladší instruktorku jógy Hilarii Thomas, která mu předloni porodila dceru Carmen. Počátkem letošního roku pak pár oznámil, že čekají druhého potomka. Aktuální snímek Still Alice však poznamenala i jedna smutná událost - minulý měsíc totiž zemřel jeden z jeho (dvou) režisérů Richard Glatzer. Glatzer trpěl Amyotrofickou laterální sklerózou, nemohl mluvit a snímek režíroval s pomocí aplikace, která převáděla text na řeč.

Liam Neeson
Stálicí filmových pláten, a v posledních letech převážně akčního žánru, je i další výborná star Liam Neeson. Sympatický Ir si v aktuálním snímku Noční běžec střihne kdysi excelentního zabijáka za zenitem, který má dnes na mušce už jenom whiskey a v patách mu přitom je detektiv, který ho chce dlouhá léta dostat. Mafiánského (skoro) vysloužilce znovu zmobilizuje až ohrožení jeho syna.

neeson zdroj: tisková zpráva

Že vám to připomíná jeho veleúspěšné Taken?
Neeson se na tatíky tvrďáky prostě hodí. Krom toho se však může pochlubit i řadou dalších rozmanitých rolí - exceloval v historickém Schindlerově seznamu, „klasických“ Bídnících, kultovních Hvězdných válkách, komornějším Kinseym i velké a vtipné romantice Láska nebeská. A to jsme jen na zlomku rolí.
Uvidíte v: Noční běžec, premiéra 16. dubna
Zajímavost: Nesson a režisér Jaume Collet-Serra si zřejmě kápli do noty. Noční běžec je už třetím snímkem, který Neeson se španělským režisérem natáčí. Předchozí filmy byly loňský Non-Stop a Neznámý z roku 2011. A opět se jednalo o akční filmy - zatímco v Neznámém se Neeson probírá z komatu s amnézií a utíká před záhadnými zabijáky, v NON-STOP jako vzdušný šerif bojuje se záhadným teroristou, který neméně záhadně zabíjí cestující v letadle, na jehož palubě Neeson sedí.

Alan Rickman
A u zralých hvězd s velkým H zůstaneme. Do českých kin míří Alan Rickman! Charizmatický Brit, který až do svých 42 hrál převážně na divadle a do dějin akčního žánru se nesmazatelně zapsal svou (shodou okolností první filmovou) rolí teroristy ve Smrtonosné pasti, umně střídá blockbustery (viz excelentní ztvárnění profesora Snapea ve filmech o Harry Potterovi nebo Alenka v říši divů a Sweeney Todd: Ďábelský holič Tima Burtona) a menší ale též kultovní projekty projekty (Stopařův průvodce po galaxii, Dogma). Střihl si dokonce i Rasputina a pamatovat si ho můžete i ze snímku Parfém: Příběh vraha.

rickman zdroj: tisková zpráva

S výše zmíněným Neesonem se potkal ve snímku Láska nebeská, s Chrisem Pinem zas ve Víně roku. Tentokrát se však Rickman vydal hluboko do francouzské historie.
Uvidíte v: Králova zahradnice, premiéra 16. dubna
Zajímavost: Na snímku Králova zahradnice, který se odehrává na dvoře Ludvíka XIV, se podílel nejen jako herec, ale též ho režíroval. Snímek s Kate Winslet v hlavní roli je už jeho druhým režijním počinem! Poprvé se za kameru postavil v roce 2006, když natočil drama Zimní host, které mu vyneslo výbornou odezvu. Mimochodem minulý měsíc byl Rickman v Česku. Na Febiofestu uvedl právě Královu zahradnici.

Aaron Taylor - Johnson
Nováček v partě kultovních Avengers, kteří „dobudou“ tuzemská kina v poslední dubnový den. Jinak však i na svůj mladý věk ostřílený herec, který má zkušenost i s komiksovým žánrem, neb už krátce po dvacítce ztvárnil hlavní postavu ve svérázném, ale značně úspěšném „superhrdinském“ snímku Kick Ass. Krom toho však do aktuálních 24 stihl i jednu z hlavních rolí ve velkolepé klasice Joeho Wrighta Anna Karenina - a nestřihl si nikoho menšího než Vronského.

johnson zdroj: tisková zpráva

Loni jste ho pak mohli vidět v nové Godzille. V Avengers hraje postavu Quicksilvera, neskutečně rychlého chlapíka, jehož ségra - dvojče má pro změnu magické schopnosti. A ačkoliv je Johnson tmavovlasý, ve snímku nosí světlou paruku.
Uvidíte v: Avengers: Age of Ultron, Premiéra 30. dubna
Zajímavost: Aaron Taylor Johnson nemá ve svých 24 jen řadu zajímavých rolí (první výrazná byla ve snímku Nowhere Boy, kde si zahrál samotného Johna Lennona), ale také dvě děti - dcerky. Jejich matkou, a Aaronovu manželkou je režisérka Sam Taylor - Johnson, která je starší o 23 let. S Aaronem se seznámili právě při natáčení snímku Nowhere Boy. A svaly jsme začaly a svaly i končíme. Další zajímavost se totiž týká přímo Avengers - Aaron musel před rolí zhubnout, a to prý zejména svalovou hmotu. Ač hraje ve snímku superhrdinu, byl pro aktuální potřebu příliš velká „korba“.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.