Animovaná pohádka Na vlásku odsunula Harryho Pottera na druhou příčku

- Téma autor: red

O uplynulém víkendu kralovala severoamerickým kinům animovaná pohádka Na vlásku, která tak odsunula megahit Harry Pottera a Relikvii smrti. S odvoláním na oficiální zdroje to uvedla agentura AP

Animovaný muzikál Na vlásku o nádherné dlouhovlasé princezně Rapunzel, která se zamiluje do bandity, za uplynulý víkend vydělal 21,5 milionu dolarů (asi 401,9 milionu korun). Za dva týdny promítání přinesl společnosti Walt Disney již celkem 96,5 milionu dolarů (1,8 miliardy korun).

Harry Potter a relikvie smrti část 1

Harry Potter vedl tabulku návštěvnosti v přechozích dvou týdnech

Na druhé místo s tržbou 16,7 milionu dolarů (asi 312,6 milionu korun) klesl film Harry Potter a Relikvie smrti - 1. část, který vévodil tabulkám návštěvnosti USA a Kanady po dva předchozí víkendy. Celkem na vstupném v severoamerických kinech už vydělal 244,2 milionu dolarů (asi 4,57 miliardy korun).

Varieté, Christina Aguilera

O třetí příčku se se ziskem 6,1 milionu dolarů (114,3 milionu korun) dělí hudební film Varieté se zpěvačkami Christinou Aguilerou a Cher v hlavních rolích a akční thriller Nezastavitelný s Denzelem Washingtonem a Chrisem Pinem.

V desítce nejnavštěvovanějších snímků se nově objevil pouze jeden snímek, The Warrior's Way (Cesta bojovníka), který si ze ziskem 3,1 milionu dolarů (58,1 milionu dolarů) vybojoval devátou příčku.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.