Animovaná Doba ledová 4 kralovala víkendové návštěvnosti

- Téma autor: red

Animovaná Doba ledová 4 s podtitulem Země v pohybu i navzdory letním vedrům vládne českým kinům. Za minulý víkend si připsala dalších 50.144 diváků a opět se umístila v čele tabulky návštěvnosti. Podle informací Unie filmových distributorů jich má na kontě už dvě stě tisíc a tržby přesahující 28 milionů korun.

Také na druhém místě je americký animovaný snímek - třetí pokračování příběhů zvířecí partičky z úspěšné série Madagaskar. O víkendu je sledovalo 17 tisíc diváků. Celkem má Madagaskar 3 na kontě 240.000 diváků a tržby ve výši 33 milionů.

Třetí místo tabulky obsadila komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, která je celkovým počtem návštěvníků ve výši 381.527 spolu s Prušinovského Okresním přeborem na osmnáctém místě (372.933 lidí) rekordmanem první dvacítky.

Madagaskar 3

Čtvrté místo obsadila akční sci-fi Prometheus režiséra Ridleyho Scotta a na pátém jsou Muži v černém 3.

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.