Americký film Twilight Saga: Rozbřesk zhlédlo 157.357 lidí

22. 11. 2011 16:55 - Téma | Autor: red

Americký film Twilight Saga: Rozbřesk zhlédlo 157.357 lidí Zdroj: Archiv

Celkem 157.357 lidí zhlédlo vzápětí po premiéře v českých kinech americký film Twilight Saga: Rozbřesk - 1. část. Obsadil tak třetí místo v žebříčku nejvyšší návštěvnosti za první víkend - to první patří podle informací Unie filmových distributorů snímku o příhodách mladého čaroděje Harryho Pottera s podtitulem Relikvie smrti - 1. část, který právě před rokem zhlédlo o víkendu 246.456 zájemců.

V pokladnách kin tehdy nechali 30 milionů korun, zatímco nyní si první část závěrečného čtvrtého dílu upírské romance s Robertem Pattinsonem a Kristen Stewartovou připsala na konto 19 milionů korun. Ta skončila v historické tabulce třetí, když ji předstihl ještě film Harry Potter a Princ dvojí krve, který v červenci 2009 navštívilo během popremiérového víkendu 172.266 lidí.

Druhé místo aktuální tabulky patří snímku Alice Nellis nazvanému Perfect Days - I ženy mají své dny, za kterým přišlo 24.911 diváků. Celkem jich má na kontě 130.000 a tržby ve výši 16 milionů korun.

Třetí skončila Tintinova dobrodružství, hned za nimi je distribuční novinka nazvaná Žraloci na s(o)uši.

Perfect Days: I ženy mají své dny

Z domácí tvorby jsou Vejdělkovi Muži v naději na šestém místě s celkovým počtem 769.951 diváků. Pohádka Micimutr je osmá, ale do kin za ní přišlo o víkendu jen šest tisíc lidí.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.