Americký film Twilight Saga: Rozbřesk zhlédlo 157.357 lidí

22. 11. 2011 - 16:55 | Téma | red

Americký film Twilight Saga: Rozbřesk zhlédlo 157.357 lidí zdroj: tisková zpráva

Celkem 157.357 lidí zhlédlo vzápětí po premiéře v českých kinech americký film Twilight Saga: Rozbřesk - 1. část. Obsadil tak třetí místo v žebříčku nejvyšší návštěvnosti za první víkend - to první patří podle informací Unie filmových distributorů snímku o příhodách mladého čaroděje Harryho Pottera s podtitulem Relikvie smrti - 1. část, který právě před rokem zhlédlo o víkendu 246.456 zájemců.

V pokladnách kin tehdy nechali 30 milionů korun, zatímco nyní si první část závěrečného čtvrtého dílu upírské romance s Robertem Pattinsonem a Kristen Stewartovou připsala na konto 19 milionů korun. Ta skončila v historické tabulce třetí, když ji předstihl ještě film Harry Potter a Princ dvojí krve, který v červenci 2009 navštívilo během popremiérového víkendu 172.266 lidí.

Druhé místo aktuální tabulky patří snímku Alice Nellis nazvanému Perfect Days - I ženy mají své dny, za kterým přišlo 24.911 diváků. Celkem jich má na kontě 130.000 a tržby ve výši 16 milionů korun.

Třetí skončila Tintinova dobrodružství, hned za nimi je distribuční novinka nazvaná Žraloci na s(o)uši.

Perfect Days: I ženy mají své dny

Z domácí tvorby jsou Vejdělkovi Muži v naději na šestém místě s celkovým počtem 769.951 diváků. Pohádka Micimutr je osmá, ale do kin za ní přišlo o víkendu jen šest tisíc lidí.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.