Akční pecka Rychle a zběsile 8 plní kina rekordním způsobem

24. 4. 2017 - 14:08 | Novinky | Adam Homola

Akční pecka Rychle a zběsile 8 plní kina rekordním způsobem zdroj: tisková zpráva

Rychle a zběsile je fascinující série. Nejen že je zajímavé sledovat její příběhový vývoj, kdy je všechno díl od dílu víc a víc nesmyslné a přestřelené, ale pořád to dává smysl. Tedy samozřejmě jen v rámci velice širokých mantinelů série, která se bere příliš vážně na to, co vlastně je. Laťku šíleností se podařilo tvůrcům u osmého dílu posunout ještě o kus dál a diváci po něčem takovém pořád lační, jak dokazují tržby z kin.

Jen za první víkend se podařilo Rychle a zběsile 8 utržit 532 milionů dolarů, což je světový rekord. Dom a jeho parta tak překonala předchozího rekordmana, kterým bylo Star Wars: Síla se probouzí. Uvidíme, co na to řekne letos v prosinci Star Wars: Poslední z Jediů, ale těžko odhadovat, jestli se budou moct nové Star Wars těšit takové přízni čínského trhu, jako Rychle a zběsile 8. To si totiž v Číně vykoledovalo rovnou 190 milionů dolarů. Opět rekord a samozřejmě také největší čínský otvírák pro hollywoodský film ever.

Není ale všechno zlato co se třpytí a osmička přestává mít na růžích ustláno v Americe. Otevřela tam za 98 milionů dolarů, což je docela solidní sešup oproti sedmičce. Té se podařilo před dvěma lety otevřít za 142 milionů dolarů. Pravda, herci vám neumírají každý den a jakkoliv to může znít chladně, cynicky a kdovíjak hnusně, smrt Paula Walkera byla i mediální atrakcí a kontroverzní událostí, která Furious 7 pomohla přímo pohádkově. Herci se do toho také hezky opřeli a vedli emotivní PR kampaň, ze které film jen těžil.

Žádná podobná zásadní událost uvedení osmičky do kin neprovází, a tak bude zajímavé sledovat, jestli filmu nedojde po tak masivním prvním a vlastně i druhém víkendu dech. Zatím pořád nejúspěšnější sedmička se nakonec vyškrábala na 1,5 miliardy dolarů, což byl oproti šestce ohromný skok kupředu – ta udělala necelých 800 milionů dolarů.

zdroj: Cinemart

Osmička má ale nakročeno možná ještě dál. Všechno záleží jen na tom, jakou bude mít v kinech výdrž. O druhém víkendu sice samozřejmě padla o desítky procent, ale žádná velká konkurence se neobjevila (Strážci Galaxie vol. 2 se sice blíží, ale ještě tu nejsou) a film si tak mohl na své konto připsat další stovky milionů dolarů. Po dvou týdnech je tak Rychle a zběsile 8 celosvětově na 908 milionech, jak reportuje Box Office Mojo.

Miliarda padne za pár dnů a pak se uvidí, jestli se filmu podaří překonat 1,5 miliardy a sesadit tak sedmý díl z pozice nejúspěšnějšího dílu série. Pár zemí sice ještě zbývá a třeba takové Japonsko vlije držbám alespoň malou krev do žil, a tak by ta magická 1,5 miliarda mohla padnout. Z Ameriky toho už moc nepřiteče, spíš se tam cifra zastaví někde nad 200 miliony dolarů.

Kam dál?

Není žádným tajemstvím, že osmý díl není poslední. Devítka i desítka už oznámené jsou a mají i svá data premiér. Vin Diesel už před časem prozradil, že o jednotlivých filmech přemýšlí jako o trilogiích a jako jednu takovou právě rozplánoval i tu aktuální.

Pokud se něco nepokazí, uvidíme Rychle a zběsile 9 v dubnu 2019, zatímco Rychle a zběsile 10 v dubnu 2021. A pokud se oba nadcházející díly taky vyškrábou na miliardu a půl dolarů jen z kin, těžko si představit, že by to studio Universal po desítce celé zabalilo. Jestli přijde zase další trilogie s Dieselem teď samozřejmě ještě nevíme, ale klidně by se mohly dát do pohybu spin offy, o kterých se začíná spekulovat víc a víc.

Takový samostatný film s Rockem a Stathamem v hlavních rolí by bylo něco, po čem by fanoušci série určitě skočili. Studio by si potvrdilo, že k tomu Diesela nepotřebuje, Statham snad není ještě tak drahý a Rock by to na plakátech a v trailerech prodal svým masám. Plus by tam mohly mít menší role i jiní výlupci z hlavní série – třeba takový Tyrese Gibson, který už přišel o Transformers, by byl za takovou roli jistě rád.

Ale to už předbíhám zbytečně dopředu. Teď tu máme Rychle a zběsile 8 které žene lidi do kin způsobem, jakým by to filmu záviděla leckterá jiná velká značka.

Zdroje: Box Office Mojo

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.