Princ z Persie: Písky času

Princ z Persie: Písky času

Prince of Persia: The Sands of Time
2010, 116 min
premiéra: 27. května 2010
dokina.cz 6.2 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Od týmu, který přinesl trilogii „Piráti z Karibiku“ na velké plátno představují Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer Films film PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME, epické akční dobrodružství zasazené do tajuplné Persie. Líný princ (JAKE GYLLENHAAL) i přes váhání spojí síly se záhadnou princeznou (GEMMA ARTERTON) a spolu bojují proti temným silám, aby ochránili starověkou dýku, která může osvobodit Sands of Time - dar od bohů, který může vrátit čas a umožnit jejímu vlastníkovi vládnout světu.

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME režírovaný Mikem Newellem („Harry Potter a ohnivý pohár“) a s obsazením, které zahrnuje SIRA BENA KINGSLEYHO a ALFREDA MOLINA bude uveden do kin o víkendu, kdy se slaví Den obětí války v roce 2010.

celý popis

ČLÁNKY O FILMU

Prince z Persie a Kuky se vrací jsou v čele návštěvnosti českých kin

Prince z Persie a Kuky se vrací jsou v čele návštěvnosti českých kin

1. 6. 2010 | Téma | red

Americká novinka Princ z Persie s podtitulem Písky času a Svěrákův rodinný snímek Kuky se vrací obsadily čelo aktuálního žebříčku návštěvnosti českých kin. Prvnímu k tomu stačilo 30.343 víkendových diváků, zatímco příběh plyšového panáčka, který se vyrovnal s nástrahami lesa, ač měl v hlavě piliny, přilákal před filmová plátna 26.905 malých i velkých. Dosud jich má na kontě na 75 tisíc.
Princ z Persie míří do českých kin

Princ z Persie míří do českých kin

22. 5. 2010 | Téma | red

Tvůrci filmové trilogie Piráti z Karibiku jsou podepsáni pod americkým akčním velkofilmem Princ z Persie: Písky času, který dnes na pracovní projekci v Praze představila distribuční společnost Falcon. Do kin ho uvede od 27. května ve vysokém počtu 49 kopií.
Princ z Persie: Písky času

Princ z Persie: Písky času

22. 5. 2010 | Téma | red

Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer Films představují snímek Princ z Persie: Písky času, akční dobrodružný velkofilm, který se odehrává v tajuplné Persii.
Herec Jake Gyllenhaal se objeví v kinech jako Princ z Persie

Herec Jake Gyllenhaal se objeví v kinech jako Princ z Persie

6. 5. 2010 | Téma | red

Devětadvacetiletý americký herec Jake Gyllenhaal zatím sklízel ocenění kritiků za náročné role ve filmech, jako bylo drama Říjnové nebe nebo Den poté. Teď ale do kin míří velké akční dobrodružství Princ z Persie: Písky času, v němž Gyllenhaal hraje hlavní roli. Navíc se proslýchá, že by tato adaptace klasické počítačové hry z dílny studia Disney mohla jít co do úspěchu a případných pokračování ve šlépějích série Pirátů z Karibiku.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY