Zvonilka a tvor Netvor - recenze animáku pro malé dívky

21. 2. 2015 - 22:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

Zvonilka a tvor Netvor - recenze animáku pro malé dívky zdroj: tisková zpráva

Zvonilka je slušně vydělávající značka Disneyho studia, která už delší dobu za oceánem funguje především jako domácí video a do kin už se ani nedostane. Můžete přeslazenou pohádkou o sexy vílách nenávidět, ale jakmile jakýkoliv z filmů o Zvonilce uvidí vaše dcera, máte velký problém. Nejnovější počin se jmenuje Zvonilka a tvor Netvor.

Malé děti Zvonilku opravdu milují. Přebarvený digitální paskvil nenabízí ani zbla pro dospělého diváka, tak jak tomu bylo u mnoha filmů například od Pixaru, či Dramworks. Zvonilka je tady vždycky opravdu jen pro malá děcka a berme to jako neměnný fakt, který nezměníme.

Zvonilka zdroj: tisková zpráva

Novinka vypráví o tom, jak se v říši, kde víly žijí objeví zvíře, kterému říkají Netvor. Některé víly jej chtějí ulovit, aby nepřinesl jejich zemi zkázu, jiné okřídlené krásky jej chrání. Celé je to dost mimo. Je také vidět, že scénáře ke všem Zvonilkám dělá vždycky někdo, kdo scénáře psát příliš neumí. Závěry filmu bývají vždycky zpackané, nic se tam nestane, nějak to dopadne a pak skončí. Disney nejmenším dětem servíruje jakousi orwellovskou formou polofašistického řádu, kde všechny hmyzí víly táhnou za jeden provaz, nejslabší článek vždy likvidují a pak si zpívají o tom, jak se mají rády. 

zdroj: Falcon

Ten film je příšerný, ale malým dívkám se bude líbit. Na konci pak dojde k slzám, protože scénárista buď nepochopil, že píše pohádku, nebo je to opravdu retardovaný člověk. Nekoná se žádný klasický happy end, takže na závěr můžete své tříleté dceři říci: "Jo milá Julinko, život se s tebou nikdy nebude mazat a tyhle fašistické Zvonilky jsou jen zlomek toho, co se na tebe povalí v životě za katastrofy."

Příběh tvora Netvora je asi nejbizarnějším filmovým zážitkem od začátku roku. Dav plakajících dětí, šílené dialogy a pohádka, v níž není snad jediný záběr, nad kterým by zaplesalo srdce i dospělého člověka.

I Pošťák Pat je proti této slátanině uměleckým dílem!

Hodnocení: 30 %

 

 

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.