Zvonilka a tvor Netvor - recenze animáku pro malé dívky

21. 2. 2015 22:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Zvonilka a tvor Netvor - recenze animáku pro malé dívky Zdroj: Archiv

Zvonilka je slušně vydělávající značka Disneyho studia, která už delší dobu za oceánem funguje především jako domácí video a do kin už se ani nedostane. Můžete přeslazenou pohádkou o sexy vílách nenávidět, ale jakmile jakýkoliv z filmů o Zvonilce uvidí vaše dcera, máte velký problém. Nejnovější počin se jmenuje Zvonilka a tvor Netvor.

Malé děti Zvonilku opravdu milují. Přebarvený digitální paskvil nenabízí ani zbla pro dospělého diváka, tak jak tomu bylo u mnoha filmů například od Pixaru, či Dramworks. Zvonilka je tady vždycky opravdu jen pro malá děcka a berme to jako neměnný fakt, který nezměníme.

Zvonilka Zdroj: Archiv

Novinka vypráví o tom, jak se v říši, kde víly žijí objeví zvíře, kterému říkají Netvor. Některé víly jej chtějí ulovit, aby nepřinesl jejich zemi zkázu, jiné okřídlené krásky jej chrání. Celé je to dost mimo. Je také vidět, že scénáře ke všem Zvonilkám dělá vždycky někdo, kdo scénáře psát příliš neumí. Závěry filmu bývají vždycky zpackané, nic se tam nestane, nějak to dopadne a pak skončí. Disney nejmenším dětem servíruje jakousi orwellovskou formou polofašistického řádu, kde všechny hmyzí víly táhnou za jeden provaz, nejslabší článek vždy likvidují a pak si zpívají o tom, jak se mají rády. 

Ten film je příšerný, ale malým dívkám se bude líbit. Na konci pak dojde k slzám, protože scénárista buď nepochopil, že píše pohádku, nebo je to opravdu retardovaný člověk. Nekoná se žádný klasický happy end, takže na závěr můžete své tříleté dceři říci: "Jo milá Julinko, život se s tebou nikdy nebude mazat a tyhle fašistické Zvonilky jsou jen zlomek toho, co se na tebe povalí v životě za katastrofy."

Příběh tvora Netvora je asi nejbizarnějším filmovým zážitkem od začátku roku. Dav plakajících dětí, šílené dialogy a pohádka, v níž není snad jediný záběr, nad kterým by zaplesalo srdce i dospělého člověka.

I Pošťák Pat je proti této slátanině uměleckým dílem!

Hodnocení: 30 %

 

 

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.