Zvonilka a piráti - recenze animované pohádky pro nejmenší

18. 3. 2014 9:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Zvonilka a piráti - recenze animované pohádky pro nejmenší Zdroj: Archiv

Máte malé děti? A máte dívku? Pak je zcela zjevné, že půjdete do kina přetrpět nejnovější příběh o Zvonilce, která už delší dobu patří do portfolia studia Walta Disneyho. Nejnovější film dostal název Zvonilka a piráti a zážitek si dovolím shrnout jednoslovně. Strašné!

Jenže je těžké takhle jednoznačně označit film, na kterém se minimálně polovina divaček (těch malých) neuvěřitelně baví. Dětem je jedno, jak animák vypadá po technické stránce, je jim úplně fuk, že příběh je naprosto tragický. Důležité je, že se všichni pitvoří, radují a poletují sem a tam.

tinkerbell02 Zdroj: Archiv

Zvonilka je malá okřídlená víla, která žije ve společenství dalších víl. Víly sbírají zlatý prášek z květin, víly muži vykonávají servis přístrojů na zpracování prášku. Tolik jsem pochopil z předchozích dílů, které u nás doma na Blu-ray discích jedou od rána do večera.

Tentokrát drobné postavičky stojí proti vnitřnímu nepříteli. Tím je víla Zarina. Zda jde o paralelu se Zorinem z Jamese Bonda, nevím, ale klidně je to možné. Zarina zní rusky a podle amerických filmových studií, tam někde je zlo. Zarina chce ukrást zlatý prášek, což se jí nakonec podaří. Uspí všechny víly a prášek ukradne.

zdroj: Archiv

Zvonilka s kamarádkami krádež vyšetřují a narazí i na loď, kde je kapitán Hook. To je ten, co v jiné pohádce bojuje proti Peteru Panovi.

Necelých osmdesát minut se zdá být v případě Zvonilky a pirátů neuvěřitelně dlouhým filmem. Holčičky (ale i malí kluci) budou asi spokojenými diváky, jejich rodiče ponesou dobu strávenou v kině mnohem hůř. Viděl jsem asi všechny filmy s malinkatou hrdinou a upřímně říkám, že je znám už slovo od slova. A jsem úplně alergický na všechno, co se kolem této hmyzí entity odehrává.

tinkerbell03 Zdroj: Archiv

Na druhou stranu studiu Disney nelze upřít fakt, že se mu podařilo vytvořit celkem fungující univerzum, do něhož sveřepě už několik dlouhých let umísťují příběhy o létajících vílách. Ty jsou pohádkově infantilní, hodně se řeší móda, zvířátka, ale také se ve všech filmech objevuje alespoň nějaká forma dobrodružství. Zvonilka není jen pro malé holky, je i pro malé kluky. Není však pro rodiče!

Dokážou-li vaše ratolesti sedět v kině sami, zajděte si během promítání třeba na káva. Jinak to nemusíte vydržet. Dospělý pohled na film říká, abych filmu dal třicet procent, nadšení mé dcery tak přísné hodnocení krotí.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hororová klasika Ti druzí se už brzy vrátí

Hororová klasika Ti druzí se už brzy vrátí

9. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Pamatujete ještě na horor Ti druzí? Hlavní roli měla Nicole Kidman a v roce 2001 s ním okouzlila kritiky i diváky. A teď se vrací.
V Sony už začínají pracovat na dalším Jumanji

V Sony už začínají pracovat na dalším Jumanji

8. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér posledních dvou dílů Jumanji prozradil, že se chystá pokračování. Nejen kvůli stávající situaci je ještě hodně daleko, ale přípravy už pomalu začínají.
Indiana Jones 5 je pořád bez režiséra, James Mangold prý stále vyjednává

Indiana Jones 5 je pořád bez režiséra, James Mangold prý stále vyjednává

7. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Pátý Indiana Jones měl mít premiéru už v červenci příštího roku a natáčet se mělo zhruba touhle dobou. Jenže tomu je nyní konec nejen kvůli celosvětové pandemii koronaviru.
Marvel odložil prakticky všechny plánované filmy, Black Widow dorazí v listopadu

Marvel odložil prakticky všechny plánované filmy, Black Widow dorazí v listopadu

6. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

V Marvelu, a nejen tam to je teď intenzivní. Plánové miliardy nikde, hotové filmy se odkládají, ty roztočené se točit přestávají… Přesto všechno se věci hýbou kupředu.