Ztraceni: poslední řada některá tajemství neodhalí

1. 2. 2010 - 14:00 | Téma | red

Ztraceni: poslední řada některá tajemství neodhalí zdroj: tisková zpráva

Seriál Ztraceni, který si díky příběhu lidí, jejichž letadlo ztroskotalo na záhadném ostrově, získal ohromnou popularitu po celém světě se blíží ke svému konci. Již závěrečná, šestá, řada se příští týden začne vysílat v USA. Tvůrci slibují, že poslední epizody přinesou odpovědi na řadu otázek. Přiznávají však, že některá tajemství v příběhu zůstanou nezodpovězená.

"Nemůžeme odpovědět úplně všechny otázky o seriálu. Kdybychom to udělali, byl by tak pedantický, že by to nebylo zajímavé," řekl deníku The Wall Street Journal jeden z producentů seriálu Carlton Cuse, který je spolu s Damonem Lindelofem hnacím motorem úspěšné série. Konec seriálu však dle jeho slov bude definitivní a tvůrci na něm pracují již tři roky.

Producenti úspěšného seriálu se právě před třemi lety rozhodli k neobvyklému kroku, když dopředu oznámili, že se jeho příběh uzavře po šesti sezonách. Obvykle přitom ve Spojených státech o konci televizních seriálů rozhoduje nezájem diváků. Tvůrci Ztracených tehdy uvedli, že svým rozhodnutím dávají divákům jistotu, že se příběh odehraje, tak jak jej zamýšleli.

Cuse řekl deníku The New York Times, že závěr seriálu je napadl již v době, kdy promýšleli mytologii první sezóny. Dodal ale, že závěrečné epizody ještě nebyly natočeny, a tak není zcela jasné, jak se příběh uzavře.

Diváci přesto na očekávané odpovědi podle tvůrců nebudou muset čekat až do posledního dílu. Různá odhalení by se měli dozvídat již od prvního, dvouhodinového dílu závěrečné řady, který se jmenuje Ztraceni: Poslední kapitola a jejž stanice ABC v USA odvysílá v úterý večer místního času. Podle Lindelofa se ale fanoušci seriálu i přes slíbená odhalení musejí připravit na to, že si nad ním budou opět lámat hlavu.

Seriál se začal vysílat v září 2004 ve Spojených státech, kde si získal mnoho příznivců. Kvůli komplikovanému ději se však postupně počet diváku zmenšil zhruba o třetinu. I přesto zůstává jedním z největších hitů televizní stanice ABC.

Diváci v České republice se seriálu dočkali v roce 2006, kdy jeho první sérii odvysílala TV Nova.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.