Ztraceni: poslední řada některá tajemství neodhalí

1. 2. 2010 - 14:00 | Téma | red

Ztraceni: poslední řada některá tajemství neodhalí zdroj: tisková zpráva

Seriál Ztraceni, který si díky příběhu lidí, jejichž letadlo ztroskotalo na záhadném ostrově, získal ohromnou popularitu po celém světě se blíží ke svému konci. Již závěrečná, šestá, řada se příští týden začne vysílat v USA. Tvůrci slibují, že poslední epizody přinesou odpovědi na řadu otázek. Přiznávají však, že některá tajemství v příběhu zůstanou nezodpovězená.

"Nemůžeme odpovědět úplně všechny otázky o seriálu. Kdybychom to udělali, byl by tak pedantický, že by to nebylo zajímavé," řekl deníku The Wall Street Journal jeden z producentů seriálu Carlton Cuse, který je spolu s Damonem Lindelofem hnacím motorem úspěšné série. Konec seriálu však dle jeho slov bude definitivní a tvůrci na něm pracují již tři roky.

Producenti úspěšného seriálu se právě před třemi lety rozhodli k neobvyklému kroku, když dopředu oznámili, že se jeho příběh uzavře po šesti sezonách. Obvykle přitom ve Spojených státech o konci televizních seriálů rozhoduje nezájem diváků. Tvůrci Ztracených tehdy uvedli, že svým rozhodnutím dávají divákům jistotu, že se příběh odehraje, tak jak jej zamýšleli.

Cuse řekl deníku The New York Times, že závěr seriálu je napadl již v době, kdy promýšleli mytologii první sezóny. Dodal ale, že závěrečné epizody ještě nebyly natočeny, a tak není zcela jasné, jak se příběh uzavře.

Diváci přesto na očekávané odpovědi podle tvůrců nebudou muset čekat až do posledního dílu. Různá odhalení by se měli dozvídat již od prvního, dvouhodinového dílu závěrečné řady, který se jmenuje Ztraceni: Poslední kapitola a jejž stanice ABC v USA odvysílá v úterý večer místního času. Podle Lindelofa se ale fanoušci seriálu i přes slíbená odhalení musejí připravit na to, že si nad ním budou opět lámat hlavu.

Seriál se začal vysílat v září 2004 ve Spojených státech, kde si získal mnoho příznivců. Kvůli komplikovanému ději se však postupně počet diváku zmenšil zhruba o třetinu. I přesto zůstává jedním z největších hitů televizní stanice ABC.

Diváci v České republice se seriálu dočkali v roce 2006, kdy jeho první sérii odvysílala TV Nova.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.