Ztraceni: poslední řada některá tajemství neodhalí

1. 2. 2010 - 14:00 | Téma | red

Ztraceni: poslední řada některá tajemství neodhalí zdroj: tisková zpráva

Seriál Ztraceni, který si díky příběhu lidí, jejichž letadlo ztroskotalo na záhadném ostrově, získal ohromnou popularitu po celém světě se blíží ke svému konci. Již závěrečná, šestá, řada se příští týden začne vysílat v USA. Tvůrci slibují, že poslední epizody přinesou odpovědi na řadu otázek. Přiznávají však, že některá tajemství v příběhu zůstanou nezodpovězená.

"Nemůžeme odpovědět úplně všechny otázky o seriálu. Kdybychom to udělali, byl by tak pedantický, že by to nebylo zajímavé," řekl deníku The Wall Street Journal jeden z producentů seriálu Carlton Cuse, který je spolu s Damonem Lindelofem hnacím motorem úspěšné série. Konec seriálu však dle jeho slov bude definitivní a tvůrci na něm pracují již tři roky.

Producenti úspěšného seriálu se právě před třemi lety rozhodli k neobvyklému kroku, když dopředu oznámili, že se jeho příběh uzavře po šesti sezonách. Obvykle přitom ve Spojených státech o konci televizních seriálů rozhoduje nezájem diváků. Tvůrci Ztracených tehdy uvedli, že svým rozhodnutím dávají divákům jistotu, že se příběh odehraje, tak jak jej zamýšleli.

Cuse řekl deníku The New York Times, že závěr seriálu je napadl již v době, kdy promýšleli mytologii první sezóny. Dodal ale, že závěrečné epizody ještě nebyly natočeny, a tak není zcela jasné, jak se příběh uzavře.

Diváci přesto na očekávané odpovědi podle tvůrců nebudou muset čekat až do posledního dílu. Různá odhalení by se měli dozvídat již od prvního, dvouhodinového dílu závěrečné řady, který se jmenuje Ztraceni: Poslední kapitola a jejž stanice ABC v USA odvysílá v úterý večer místního času. Podle Lindelofa se ale fanoušci seriálu i přes slíbená odhalení musejí připravit na to, že si nad ním budou opět lámat hlavu.

Seriál se začal vysílat v září 2004 ve Spojených státech, kde si získal mnoho příznivců. Kvůli komplikovanému ději se však postupně počet diváku zmenšil zhruba o třetinu. I přesto zůstává jedním z největších hitů televizní stanice ABC.

Diváci v České republice se seriálu dočkali v roce 2006, kdy jeho první sérii odvysílala TV Nova.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.