Zlínský chodník slávy přijal další filmové hvězdy

- Téma autor: red

Zlín 30. května (ČTK) – Prezidentka nadace Kapka naděje Vendula Svobodová, americký herec Haley Joel Osment a ruský herec Andrej Chalimon se setkali 30

Zlín 30. května (ČTK) – Prezidentka nadace Kapka naděje Vendula Svobodová, americký herec Haley Joel Osment a ruský herec Andrej Chalimon se setkali 30. května na mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně.

Osment, Vendula Svobodová a KoljaChodník slávy dětských filmových hvězd u zlínského Velkého kina má další dvě hvězdy. Ocenění za přínos dětskému filmu ve tvaru hvězdy dostal u příležitosti 47. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež in memoriam Ivan Jandl. Za ztvárnění několika dětských rolí si další hvězdu odhalila herečka Mahulena Bočanová. Z rukou rektora zlínské Univerzity Tomáše Bati navíc obdržela i čestný doktorát. Symbolické hvězdy obdržely i dva hlavní hosté festivalu, devatenáctiletý americký herec Haley Joel Osment, kterého proslavila role chlapce ve filmu Šestý smysl, a sedmnáctiletý ruský herec Andrej Chalimon, známý jako Kolja ze stejnojmenného filmu. Chodník slávy vznikl loni za přispění Nadačního fondu Kapka naděje, města Zlína a pořadatelů filmového festivalu.

Na stezce slávy...Mahulena Bočanová nejraději vzpomíná na spoustu dětských filmů, například Lucie postrach ulice, Pan Tau, Bohoušův syn nebo Premiéra se odkládá. Nejvíc se jí v dětství při natáčení líbilo cestování, díky filmu se podívala do západního Německa nebo bydlela několik měsíců sama bez rodičů. Druhou z hvězd věnoval fond téměř zapomenuté filmové hvězdě Ivanu Jandlovi (1937–1987), který za roli českého chlapce Karla Malíka v americko-švýcarském dramatu Poznamenání z roku 1949 získal prestižního dětského Oscara a Zlatý glóbus. Díky tomu se tak stal prvním a zatím jediným českým hercem, který tyto ceny získal. Kvůli nastalé politické situaci si ceny nemohl osobně převzít. Symbolické ocenění ve Zlíně převzali členové jeho fanklubu.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.