Životní příběh exprezidenta USA Ronalda Reagana bude zfilmován

10. 9. 2010 - 6:25 | Téma | red

Životní příběh exprezidenta USA Ronalda Reagana bude zfilmován zdroj: tisková zpráva

Životní příběh Ronalda Reagana od jeho dětství přes herecké období v Hollywoodu až po jeho prezidentskou funkci by se v příštím roce měl objevit ve filmové podobě, napsal Hollywood Reporter.

Snímek nazvaný jednoduše Reagan má rozpočet 30 milionů dolarů a založený je na dvou bestsellerových biografiích, které o 40. americkém prezidentovi napsal Paul Kengor: The Crusader (Křižák) a God and Ronald Reagan (Bůh a Ronald Reagan).

Scénář napsal Jonas McCord, který se původně mezi Reaganovy stoupence nepočítal. "Byl jsem toho názoru, že přinejlepším byl špatný herec a přinejhorším klaun," říká. Ale jak se probíral příběhem bývalého prezidenta, nechal se do něj prý vtáhnout. Reaganovo dětství tak nyní popisuje jako "surrealistickou malbu Normana Rockwella" s katolickým otcem-alkoholikem, s bratrem a matkou a neustále se měnícími podnájemníky, které rodina přijímala.

Film má začít pokusem o atentát na Reagana v roce 1981 a vyprávět jeho příběh prostřednictvím prostřihů do minulosti a budoucnosti. Režisér ani obsazení zatím nebylo vybráno.

Zatím posledním pokusem Hollywoodu vylíčit Reaganův příběh byla v roce 2003 minisérie The Reagans (Reaganovi), v níž se v hlavní roli představil James Brolin. Vysílat ji měla televizní stanice CBS, ale pak vypukla kontroverze ohledně jejího údajného levicového zaměření, a proto se objevila jen na kabelové filiálce Showtime, kde ji vidělo 1,2 milionu lidí.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.