Životní příběh exprezidenta USA Ronalda Reagana bude zfilmován

10. 9. 2010 - 6:25 | Téma | red

Životní příběh exprezidenta USA Ronalda Reagana bude zfilmován zdroj: tisková zpráva

Životní příběh Ronalda Reagana od jeho dětství přes herecké období v Hollywoodu až po jeho prezidentskou funkci by se v příštím roce měl objevit ve filmové podobě, napsal Hollywood Reporter.

Snímek nazvaný jednoduše Reagan má rozpočet 30 milionů dolarů a založený je na dvou bestsellerových biografiích, které o 40. americkém prezidentovi napsal Paul Kengor: The Crusader (Křižák) a God and Ronald Reagan (Bůh a Ronald Reagan).

Scénář napsal Jonas McCord, který se původně mezi Reaganovy stoupence nepočítal. "Byl jsem toho názoru, že přinejlepším byl špatný herec a přinejhorším klaun," říká. Ale jak se probíral příběhem bývalého prezidenta, nechal se do něj prý vtáhnout. Reaganovo dětství tak nyní popisuje jako "surrealistickou malbu Normana Rockwella" s katolickým otcem-alkoholikem, s bratrem a matkou a neustále se měnícími podnájemníky, které rodina přijímala.

Film má začít pokusem o atentát na Reagana v roce 1981 a vyprávět jeho příběh prostřednictvím prostřihů do minulosti a budoucnosti. Režisér ani obsazení zatím nebylo vybráno.

Zatím posledním pokusem Hollywoodu vylíčit Reaganův příběh byla v roce 2003 minisérie The Reagans (Reaganovi), v níž se v hlavní roli představil James Brolin. Vysílat ji měla televizní stanice CBS, ale pak vypukla kontroverze ohledně jejího údajného levicového zaměření, a proto se objevila jen na kabelové filiálce Showtime, kde ji vidělo 1,2 milionu lidí.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.