Životní příběh exprezidenta USA Ronalda Reagana bude zfilmován

- Téma autor: red

Životní příběh Ronalda Reagana od jeho dětství přes herecké období v Hollywoodu až po jeho prezidentskou funkci by se v příštím roce měl objevit ve filmové podobě, napsal Hollywood Reporter.

Snímek nazvaný jednoduše Reagan má rozpočet 30 milionů dolarů a založený je na dvou bestsellerových biografiích, které o 40. americkém prezidentovi napsal Paul Kengor: The Crusader (Křižák) a God and Ronald Reagan (Bůh a Ronald Reagan).

Scénář napsal Jonas McCord, který se původně mezi Reaganovy stoupence nepočítal. "Byl jsem toho názoru, že přinejlepším byl špatný herec a přinejhorším klaun," říká. Ale jak se probíral příběhem bývalého prezidenta, nechal se do něj prý vtáhnout. Reaganovo dětství tak nyní popisuje jako "surrealistickou malbu Normana Rockwella" s katolickým otcem-alkoholikem, s bratrem a matkou a neustále se měnícími podnájemníky, které rodina přijímala.

Film má začít pokusem o atentát na Reagana v roce 1981 a vyprávět jeho příběh prostřednictvím prostřihů do minulosti a budoucnosti. Režisér ani obsazení zatím nebylo vybráno.

Zatím posledním pokusem Hollywoodu vylíčit Reaganův příběh byla v roce 2003 minisérie The Reagans (Reaganovi), v níž se v hlavní roli představil James Brolin. Vysílat ji měla televizní stanice CBS, ale pak vypukla kontroverze ohledně jejího údajného levicového zaměření, a proto se objevila jen na kabelové filiálce Showtime, kde ji vidělo 1,2 milionu lidí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.