Zabiják upírů Blade má nového režiséra

23. 11. 2022 - 15:01 | Novinky | Matěj Svoboda

Zabiják upírů Blade má nového režiséra zdroj: Foto: New Line Cinema

Zabiják upírů od Marvelu zverboval nového režiséra a po odkladech se opět chystá do akce. Nebo alespoň před kamery.

Na konci devadesátých let byly komiksové filmy prakticky mrtvé. Po neúspěchu přebarvičkovaného Batmana a Robina ale chytily druhý dech trochu nečekaně s Bladem. Malým a vcelku levným akčním hororem, ve kterém Wesley Snipes likvidoval upíry a vybuchovaly u toho hlavy. Dodnes jde o kultovní podívanou a fandové už dlouho volají po návratu tohohle superhrdiny a když se držitel dvou Oscarů Mahershala Ali ozval, že by si ho rád zahrál, vypadalo to, že je ruka v rukávě.

Jenže následné přípravy neprobíhaly úplně ideálně. Scénář byl prý příšerný a původně najatý režisér Bassam Tariq se s projektem taky rozloučil, což vedlo k odkladu premiéry až na rok 2024. Fandové začali být nervózní. Teď se však k Bladeovi dostává nový režisér a naděje, že bychom mohli za dva roky dostat dobrou a možná i trochu drsnější komiksovku, opět stoupla.

Nového Bladea natočí Yann Demange. Ten byl kandidátem na režii poslední bondovky Není čas zemřít, pracoval na seriálu Lovecraftova země, hlavně ale v roce 2014 natočil strhující válečné drama 71 o britském vojákovi, kterého jeho parťáci zapomenou za nepřátelskou linií v Severním Irsku. Demange umí akci i napětí a za málo peněz umí předvést hodně muziky, tak věřme, že Blade je konečně v těch správných rukách.

Zdroje: www.empireonline.com

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

2. 12. 2022 | Téma | Matěj Svoboda

Konec roku bude v kinech velkolepý, vrací se totiž James Cameron se svým Avatarem. A nuda nebude ani na streamu, je libo pokračování detektivky Na nože?
První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

2. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak a je to tady! Po letech čekání a nespočtu odkladů je pátý Indy konečně natočený a my se můžeme pokochat první ukázkou.
Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

1. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Pokud se váš film jmenuje Medvěd na koksu (v originále Cocaine Bear), budí jistá očekávání. A novinka Elizabeth Bank svému názvu skutečně dostává.
Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

30. 11. 2022 | Novinky | Adam Homola

Legendární španělský herec nepolevuje a objeví se i v nadcházejícím a netrpělivě očekávaném pátém Indiana Jonesovi. Nicméně on sám uvádí věci na pravou míru.