Woody Allen: "Polanski je dobrý člověk, udělal chybu a zaplatil za ni"

- eXtra kiNo autor: red

Americký režisér a herec Woody Allen znovu podpořil svého filmařského kolegu Romana Polanského, který je v domácím vězení v souvislosti s 33 let starým sexuálním skandálem. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Allen v sobotním rozhovoru pro rádio France Info na festivalu v Cannes prohlásil, že Polanski je umělec a dobrý člověk, který udělal chybu a zaplatil za to. Podle Allena se polsko-francouzský režisér kvůli celé té záležitosti cítí trapně a již dostpoatečně trpěl.

Polanski v roce 1977 v Kalifornii přiznal soulož s tehdy třináctiletou dívkou. Strávil 42 dní ve vězení. Pak, jak říká, uzavřel s justicí dohodu, ale byl nucen odejít do Francie, když soudce otočil o 180 stupňů. Loni byl na základě amerického zatykače zadržen ve Švýcarsku, kde setrvává v domácím vězení.

Minulý týden se ozvala další žena, dvaačtyřicetiletá britská herečka Charlotte Lewisová, která tvrdí, že ji režisér zneužil, když jí bylo 16 let.

Allen, který již dříve podepsal petici s výzvou k propuštění Polanského, měl ve svém soukromém životě podobné problémy. Jeho vztah s herečkou Miou Farrowovou skončil v roce 1992 skandálem, když herečka zjistila, že měl Allen poměr s její tehdy dvaadvacetiletou adoptivní dcerou Soon-Yi Previnovou. S tou se Allen nakonec v roce 1997 oženil.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.