Woody Allen nenávidí stárnutí, jež je tématem jeho filmu v Cannes

17. 5. 2010 - 12:00 | Téma | red

Woody Allen nenávidí stárnutí, jež je tématem jeho filmu v Cannes zdroj: tisková zpráva

Světoznámý americký filmový režisér, scénárista a herec Woody Allen nenávidí stárnutí, jež je tématem filmu, který přivezl mimo soutěž na letošní filmový festival do Cannes.

"Můj vztah ke smrti je stále stejný - jsem zásadně proti", žertoval podle serveru BBC Allen před novináři po představení svého snímku You Will Meet A Tall Dark Stranger (Potkáš vysokého tmavého cizince). "Nemůžu ale dělat nic jiného než na ni čekat," připustil.

V jeho filmu hraje Josh Brolin, Naomi Watts a Anthony Hopkins. Právě Hopkins ve filmu představuje muže, který se bojí stárnutí a s nímž Allen sympatizuje. "Stárnutí nemá žádnou výhodu," prohlásil režisér, který již překročil sedmdesátku. "Je mi 74 a člověk není bystřejší, není chytřejší, není hezčí, není milejší - nic takového," postěžoval si známý ironik.

"Naopak, bolí vás záda, máte zažívací potíže, pořádně nevidíte a potřebujete naslouchadlo. Stárnout je špatné a doporučoval bych vyhnout se tomu, pokud to jde," pravil Allen. V mnoha svých dřívějších filmech hrál, ale tentokrát tomu tak není a podle jeho slov citovaných serverem už to v budoucnu ani nezamýšlí, protože je již "příliš starý". I o tom žertoval. "Není to veselé nehrát chlapa, který získá dívku," prohlásil. "Dovedete si představit, jak je frustrující dělat filmy se Scarlett Johansson a Naomi Watts, které dostanou mladší chlapi, a já jsem jen stařec, režisér."

Pro uváděný film si Allen napsal scénář a přiznal, že od samého počátku měl v oku Brolina a Hopkinse.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.