Washington by prý udělal to stejné jako jeho postava ve filmu Kniha přežití

13. 1. 2010 - 10:30 | Téma | red

Washington by prý udělal to stejné jako jeho postava ve filmu Kniha přežití Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Nejnovější rolí amerického herce Denzela Washingtona je postava Eliho ve filmu Kniha přežití. Eli, osamělý muž putuje napříč Amerikou, aby ochránil posvátnou knihu, ve které je ukryto tajemství, jak zachránit lidstvo. Během cesty získává z knihy knih poučení a cituje z ní příhodné pasáže. Washington v rozhovoru pro agenturu Reuters řekl, že kdyby se v takové situaci někdy ocitl, udělal by přesně to samé.

Film bratrů Alberta a Allen Hughesovi, Kniha přežití, v sobě spojuje prvky hollywoodských westernů starého stylu a starozákonní spiritualitu. V rámci hollywoodské tvorby moderních velkorozpočtových projektů, které se spíše snaží vyhnout náboženským tématům, je to něco nového. Obrázek zdroj: tisková zpráva

Snímek líčí, jak Američané znechucení jadernou válkou spálili své Bible. Zůstala pouze  Elimu, jenž teď hledá ty, kteří by si ji zasloužili vlastnit.

Pokud by se dvojnásobný držitel  Oscara, Denzel Washington ocitl v postapokalyptickém světě, tak by právě Bibli chtěl mít u sebe. "Myslím, že víra je důležitá," řekl herec, který se snaží číst bibli každý den.

Pětapadesátiletý Washington debutoval v osmnácti letech televizním filmem Wilma a v současné době je jedním z nejlépe placených herců z Hollywoodu

Během dlouhé filmové kariéry ztvárnil řadu dalších postav. Za roli vojáka americké občanské války ve válečném dramatu Glory (1989) a za postavu zkorumpovaného policisty v krimithrilleru Training Day (2001) získal Oscara. V poslední době vynikl ve filmech Americký gangster (2007) a Spojenec (2006). V prvním z nich, strhujícím příběhu o vzestupu a pádu jednoho z nejmocnějších mužů newyorského podsvětí a obyčejném poldovi, který ho dostal na kolena, si zahrál mocného drogového mafiána; ve druhém pak policejního detektiva.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.