Washington by prý udělal to stejné jako jeho postava ve filmu Kniha přežití

13. 1. 2010 - 10:30 | Téma | red

Washington by prý udělal to stejné jako jeho postava ve filmu Kniha přežití Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Nejnovější rolí amerického herce Denzela Washingtona je postava Eliho ve filmu Kniha přežití. Eli, osamělý muž putuje napříč Amerikou, aby ochránil posvátnou knihu, ve které je ukryto tajemství, jak zachránit lidstvo. Během cesty získává z knihy knih poučení a cituje z ní příhodné pasáže. Washington v rozhovoru pro agenturu Reuters řekl, že kdyby se v takové situaci někdy ocitl, udělal by přesně to samé.

Film bratrů Alberta a Allen Hughesovi, Kniha přežití, v sobě spojuje prvky hollywoodských westernů starého stylu a starozákonní spiritualitu. V rámci hollywoodské tvorby moderních velkorozpočtových projektů, které se spíše snaží vyhnout náboženským tématům, je to něco nového. Obrázek zdroj: tisková zpráva

Snímek líčí, jak Američané znechucení jadernou válkou spálili své Bible. Zůstala pouze  Elimu, jenž teď hledá ty, kteří by si ji zasloužili vlastnit.

Pokud by se dvojnásobný držitel  Oscara, Denzel Washington ocitl v postapokalyptickém světě, tak by právě Bibli chtěl mít u sebe. "Myslím, že víra je důležitá," řekl herec, který se snaží číst bibli každý den.

Pětapadesátiletý Washington debutoval v osmnácti letech televizním filmem Wilma a v současné době je jedním z nejlépe placených herců z Hollywoodu

Během dlouhé filmové kariéry ztvárnil řadu dalších postav. Za roli vojáka americké občanské války ve válečném dramatu Glory (1989) a za postavu zkorumpovaného policisty v krimithrilleru Training Day (2001) získal Oscara. V poslední době vynikl ve filmech Americký gangster (2007) a Spojenec (2006). V prvním z nich, strhujícím příběhu o vzestupu a pádu jednoho z nejmocnějších mužů newyorského podsvětí a obyčejném poldovi, který ho dostal na kolena, si zahrál mocného drogového mafiána; ve druhém pak policejního detektiva.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.