Washington by prý udělal to stejné jako jeho postava ve filmu Kniha přežití

13. 1. 2010 - 10:30 | Téma | red

Washington by prý udělal to stejné jako jeho postava ve filmu Kniha přežití Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Nejnovější rolí amerického herce Denzela Washingtona je postava Eliho ve filmu Kniha přežití. Eli, osamělý muž putuje napříč Amerikou, aby ochránil posvátnou knihu, ve které je ukryto tajemství, jak zachránit lidstvo. Během cesty získává z knihy knih poučení a cituje z ní příhodné pasáže. Washington v rozhovoru pro agenturu Reuters řekl, že kdyby se v takové situaci někdy ocitl, udělal by přesně to samé.

Film bratrů Alberta a Allen Hughesovi, Kniha přežití, v sobě spojuje prvky hollywoodských westernů starého stylu a starozákonní spiritualitu. V rámci hollywoodské tvorby moderních velkorozpočtových projektů, které se spíše snaží vyhnout náboženským tématům, je to něco nového. Obrázek zdroj: tisková zpráva

Snímek líčí, jak Američané znechucení jadernou válkou spálili své Bible. Zůstala pouze  Elimu, jenž teď hledá ty, kteří by si ji zasloužili vlastnit.

Pokud by se dvojnásobný držitel  Oscara, Denzel Washington ocitl v postapokalyptickém světě, tak by právě Bibli chtěl mít u sebe. "Myslím, že víra je důležitá," řekl herec, který se snaží číst bibli každý den.

Pětapadesátiletý Washington debutoval v osmnácti letech televizním filmem Wilma a v současné době je jedním z nejlépe placených herců z Hollywoodu

Během dlouhé filmové kariéry ztvárnil řadu dalších postav. Za roli vojáka americké občanské války ve válečném dramatu Glory (1989) a za postavu zkorumpovaného policisty v krimithrilleru Training Day (2001) získal Oscara. V poslední době vynikl ve filmech Americký gangster (2007) a Spojenec (2006). V prvním z nich, strhujícím příběhu o vzestupu a pádu jednoho z nejmocnějších mužů newyorského podsvětí a obyčejném poldovi, který ho dostal na kolena, si zahrál mocného drogového mafiána; ve druhém pak policejního detektiva.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.