Vlajka smrti láká na další dobrodružství queer pirátů

11. 9. 2023 - 16:26 | Trailery | Adam Homola

Vlajka smrti láká na další dobrodružství queer pirátů zdroj: Foto: HBO Max

Příznivci pirátského komediálního dramatu Vlajka smrti se dočkali – bylo oznámeno datum vydání očekávané druhé série a společn s tím tu máme i první teaser.

Seriál pod vedením Davida Jenkinse bude mít premiéru prvních tří z osmi nových epizod ve čtvrtek 5. října, přičemž každý další čtvrtek se budou vysílat dvě epizody až do finále 26. října.

Vlajka smrti sleduje fiktivní osudy Stede Bonneta (Rhys Darby) a Edwarda „Černovouse“ Teacha (Taika Waititi), dvou pirátských kapitánů, jejichž vztah nabere nečekané obrátky. Seriál se z komediálního ansámblu mění v několikanásobné queer milostné vyprávění.

Nově zveřejněná upoutávka na druhou sezónu naznačuje, že vyprávění bude pokračovat v prozkoumávání tohoto bouřlivého vztahu a vystihuje podstatu toho, co přimělo oddané online příznivce seriálu vyjadřovat hlasitou podporu.

Kromě ústředních postav Stedeho a Eda (pozor na spoilery) se seriál zabývá i různými dalšími vztahy: Black Pete Matthewa Mahera a Lucius Nathana Foada mají společnou romantickou zápletku, stejně jako Oluwande Samsona Kayo a Jim Vica Ortize. Další podzápletky se týkají Edova věrného podřízeného Izzyho (Con O'Neill) a jeho neopětované náklonnosti, stejně jako majitelky baru Spanish Jackie (Leslie Jones) a jejích několikanásobných manželů.

V hereckém ansámblu druhé série se i nadále objeví navrátivší se herci jako Samson Kayo, Vico Ortiz, Ewen Bremner, Joel Fry, Matthew Maher, Kristian Nairn, Con O'Neill, David Fane, Samba Schutte a Nat Faxon. K hereckému obsazení se připojí nováčci jako Ruibo Qian, Madeleine Sami, Anapela Polataivao a Erroll Shand a hostující hvězdy Minnie Driver a Bronson Pinchot.

Pro představu, co nás čeká, uvádíme oficiální shrnutí nové sezóny: „Vlajka smrti je (velmi) volně založena na skutečných dobrodružstvích rádoby piráta Stede Bonneta z 18. století. Poté, co Stede vyměnil zdánlivě okouzlující život gentlemana za život loupeživého korzára, stal se kapitánem pirátské lodi Revenge. Stede se snažil získat respekt své potenciálně vzpurné posádky a jeho osud se změnil po osudném střetu s nechvalně proslulým kapitánem Černovousem. Ke svému překvapení našli Stede a Černovous na širém moři víc než jen přátelství... našli lásku. Teď ji musí přežít.“

zdroj: HBO Max

Zdroje: HBO Max

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Populární Trol Netflixu se dočká pokračování

Populární Trol Netflixu se dočká pokračování

22. 9. 2023 | Novinky | Adam Homola

Netflix dal zelenou pokračování loňské senzace Trol, která je v současnosti rekordmanem v počtu zhlédnutí neanglického filmu na této platformě - za prvních 91 dní nasbírala 103 milionů zhlédnutí.
Percy Jackson si dá na Disney+ reparát už v prosinci

Percy Jackson si dá na Disney+ reparát už v prosinci

22. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Rick Riordan se pokusí nabídnout věrnější adaptaci svých knih o Percym Jacksonovi v připravovaném seriálu Percy Jackson a Olympané, který vyjde 20. prosince.
Nicolas Cage chystá další divný nezávislý film, podívejte se na trailer

Nicolas Cage chystá další divný nezávislý film, podívejte se na trailer

21. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Nicolas Cage se pustil do nezávislé kinematografie a v připravovaném komediálním dramatu společnosti A24 Dream Scenario si zkusí zase něco nového.
Loki dorazí dřív, Tom Hiddleston vás ještě mezitím zve za kulisy

Loki dorazí dřív, Tom Hiddleston vás ještě mezitím zve za kulisy

21. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Disney+ a Marvel posunuly datum premiéry očekávané druhé série seriálu Loki na čtvrtek 5. října, což je posun oproti původně plánovanému začátku 6. října.