Vetchý a Kaiser se společně objeví v thrilleru Vendeta

- Téma autor: red

Před týdnem začal natáčet režisér Miroslav Ondruš thriller Vendeta podle vlastního scénáře. V hlavních rolích se objeví herci Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser. Producentem filmu je čerstvý držitel Českého lva za snímek Pouta Vratislav Šlajer. ČTK o tom informoval Petr Slavík z agentury Bontonfilm.

"Chceme natočit přímočarý thriller, napínavý příběh o pomstě a střetu dvou postav v podání skvělých herců: Ondřeje Vetchého a Oldřicha Kaisera," uvedl Ondruš. Podle Šlajera se děj Vendety odehrává v krátkém časovém úseku a na relativně malém prostoru. "Příběh se točí kolem pomsty, která proti sobě postaví dva muže," prozradil obsah nového snímku Šlajer. Upozornil, že do střetu dvou hlavních postav jsou vtaženi i dva policisté, které hrají Igor Chmela a Marek Taclík.

Vendeta natáčení

V dalších rolích se pak představí mladí herci Lucie Šteflová, Ondřej Havel, Daniel Novák a Václav Vostárek. Štěflová je představitelkou jediné, ale o to důležitější ženské role, uvedl Šlajer. Od ní se příběh filmu začíná odvíjet. Další podrobnosti ovšem zatím tvůrci tají. "Nechci diváky připravit o překvapení," uvedl Šlajer. Film, jehož premiéra je plánována na poslední čtvrtletí letošního roku, je pro Ondruše celovečerním režijním debutem. Zkušenosti sbíral dosud jako asistent režie, například ve filmu Pouta.

Kameramanem nového snímku je Martin Štrba, který pracoval na filmech Občanský průkaz, Děti noci či Je třeba zabít Sekala. Architektem je Jan Vlasák známý ze snímků Kuky se vrací, Tmavomodrý svět a Mazaný Filip a o střih se postará Marek Opatrný, který pracoval na filmech Normal a Kdopak by se vlka bál.

Vendeta - natáčecí klapka

Podle Ondruše se podařilo dát dohromady skvělé obsazení a dobrý štáb. Film vzniká s podporou Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.