Velké přání – nový animovaný film se chystá do kin

6. 1. 2020 - 16:28 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Velké přání – nový animovaný film se chystá do kin zdroj: tisková zpráva

Nová animovaná pohádka si už získala srdce tisíců filmových diváků po celém světě. Od 23. ledna se konečně chystá i do českých kin.

Velké přání se odehrává ve stejném světě jako populární film Coco od hollywoodského studia Walt Disney. I v něm se divák přenese do atmosféry mexického Svátku mrtvých. Jediného dne v roce, kdy nás všichni, co zemřeli, mohou navštívit. A rozhodně to nemusí být návštěva děsivá. Svátek mrtvých dokáže být i zábava!

V mexickém městečku Santa Clara žije šestnáctiletá Salma, která nikdy nepotkala svoje biologické rodiče. Vždycky jen ode všech slyšela, že ji opustili. Salma se celý svůj život snaží najít jakékoliv informace ohledně identity rodičů, což se jí stále nedaří… Až do doby, než najde zvláštní knihu plnou příběhů z historie města Santa Clara. Díky knize se Salma vydává za dobrodružstvím, ke kterému se připojují i její udatní přátelé Jorge a Pedro. Najde Salma všechny indicie odkazující k rodinné minulosti, aby se konečně mohla setkat se svými rodiči a splnit si tak svoje velké přání?

Režisér Carlos Gutiérrez Medrano prozradil, kde vznikla inspirace pro tento animovaný film: „Začalo to už v mém dětství. Vyrůstal jsem v malém mexickém městečku jménem Zacatecas. To městečko má trochu styl Evropy, je malé a klidné. Každý rok u nás v Mexiku tradičně oslavujeme Svátek mrtvých. Lidé vám klidně otevřou dveře svých domovů a vy s nimi můžete slavit. Připadáte si všude jako součástí rodiny. Vždycky to byl můj oblíbený den v roce. Každý se totiž těší na oslavu, není to o smutku. Všude je plno barev, vůní, svíček i dýní. A tahle kombinace přesně vystihuje tu unikátnost naší země. Není to jako svátek Halloween, my tenhle den oslavujeme úplně jinak. Čekáme na návrat našich milovaných, kteří zemřeli, a dáváme jim možnost s námi být v tento speciální den a magickou noc. Nejvíc tento svátek vystihuje slovo naděje. A jelikož miluji animované filmy a začal jsem s ní pracovat už před lety, rozhodl jsem se tento svět přenést i do světa animované tvorby. Rád se podělím o tuto tradici s diváky po celém světě. Na tenhle svátek žádná dušička nezapomene!“

PODÍVEJTE SE NA TRAILER K FILMU, KTERÝ PŘICHÁZÍ DO KIN 23. LEDNA.

Zdroje: Inzerce

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.