Velké přání – nový animovaný film se chystá do kin

6. 1. 2020 16:28 - Komerční sdělení / PR | Autor: Inzerce

Velké přání – nový animovaný film se chystá do kin zdroj: Archiv

Nová animovaná pohádka si už získala srdce tisíců filmových diváků po celém světě. Od 23. ledna se konečně chystá i do českých kin.

Velké přání se odehrává ve stejném světě jako populární film Coco od hollywoodského studia Walt Disney. I v něm se divák přenese do atmosféry mexického Svátku mrtvých. Jediného dne v roce, kdy nás všichni, co zemřeli, mohou navštívit. A rozhodně to nemusí být návštěva děsivá. Svátek mrtvých dokáže být i zábava!

V mexickém městečku Santa Clara žije šestnáctiletá Salma, která nikdy nepotkala svoje biologické rodiče. Vždycky jen ode všech slyšela, že ji opustili. Salma se celý svůj život snaží najít jakékoliv informace ohledně identity rodičů, což se jí stále nedaří… Až do doby, než najde zvláštní knihu plnou příběhů z historie města Santa Clara. Díky knize se Salma vydává za dobrodružstvím, ke kterému se připojují i její udatní přátelé Jorge a Pedro. Najde Salma všechny indicie odkazující k rodinné minulosti, aby se konečně mohla setkat se svými rodiči a splnit si tak svoje velké přání?

Režisér Carlos Gutiérrez Medrano prozradil, kde vznikla inspirace pro tento animovaný film: „Začalo to už v mém dětství. Vyrůstal jsem v malém mexickém městečku jménem Zacatecas. To městečko má trochu styl Evropy, je malé a klidné. Každý rok u nás v Mexiku tradičně oslavujeme Svátek mrtvých. Lidé vám klidně otevřou dveře svých domovů a vy s nimi můžete slavit. Připadáte si všude jako součástí rodiny. Vždycky to byl můj oblíbený den v roce. Každý se totiž těší na oslavu, není to o smutku. Všude je plno barev, vůní, svíček i dýní. A tahle kombinace přesně vystihuje tu unikátnost naší země. Není to jako svátek Halloween, my tenhle den oslavujeme úplně jinak. Čekáme na návrat našich milovaných, kteří zemřeli, a dáváme jim možnost s námi být v tento speciální den a magickou noc. Nejvíc tento svátek vystihuje slovo naděje. A jelikož miluji animované filmy a začal jsem s ní pracovat už před lety, rozhodl jsem se tento svět přenést i do světa animované tvorby. Rád se podělím o tuto tradici s diváky po celém světě. Na tenhle svátek žádná dušička nezapomene!“

PODÍVEJTE SE NA TRAILER K FILMU, KTERÝ PŘICHÁZÍ DO KIN 23. LEDNA.

Zdroje: Inzerce

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

29. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to oficiální, Cate Blanchett si ve filmu podle počítačové hry Borderlands opravdu zahraje.
Henry Cavill si roli Supermana možná ještě zopakuje

Henry Cavill si roli Supermana možná ještě zopakuje

28. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Když už se tak nějak počítalo s tím, že příští Superman bude někdo jiný, přihlásil se Henry Cavill o slovo. A když to všechno klapne, uvidíme ho minimálně ještě jednou.
Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet Doug Liman

Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet Doug Liman

27. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet jeho dlouholetý kamarád a spolupracovník Doug Liman.
Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

26. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Producent Frank Marhsall stál na pozadí obrovské řady legendárních filmů, a to včetně série Indiana Jones. Aktuálně se chystá pětka a Marshall prozradil hned několik zajímavých novinek.