Velká oříšková loupež - recenze animáku pro nejmenší

2. 3. 2014 - 12:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Velká oříšková loupež - recenze animáku pro nejmenší zdroj: tisková zpráva

Animované filmy jsou pro distributory jistotou alespoň nějakého příjmu z kin. Ten utěšeně narůstá o víkendech, kdy rodiče hledají pro své děti vhodný program. Pokud se svými čtyřletými ratolestmi jedete ve fórech o vyměšování, nevynechejte animovaný snímek Velká oříšková loupež. Může to být ideální cesta k tomu, jak začít výchovu malého pitomce, pro kterého i maturita bude jednou nepřekonatelná překážka.

Animáky dnes produkují velká filmová studia, která s nimi většinou slaví velké úspěchy. Pak tu jsou menší produkce, které to mají s úspěchem jako na houpačce. Někdy udělají parádní věc, která baví děti i dospělé, jindy vytvoří šablonovitou zápletku, v níž nedostatek scénáristického umu nahrazují prdy. Příběh je o zvířátkách z parku, které chtějí oříšky, protože jejich zásobu zničila chyba jedné veverky. Naštěstí veverka najde sklad plný oříšků a rozhodne se jej vyloupit.

the-nut-job-movie-image-24 zdroj: tisková zpráva

 

Oříšky ze skladu však chtějí použít lidé (lupiči), kteří kutají tunel do banky, kam chtějí právě tyto oříšky podstrčit jako náhradu za peníze. Takhle nějak funguje mozek špatného scénáristy. Zbytek zápletky už vlastně není skutečnou zápletkou. Zvířátka se pitvoří, hýkají, prdí a snad i krkají. Děti v sále se smějí, protože každý pšouk se počítá, ale po chvíli ztratí o děj úplný zájem. Žádný prd nenahradí nekvalitní scénář. Věřte mi. Animák o oříškové loupeži má zjevně i takovou batolecí agitkou o politických systémech. Jak jinak si vysvětlit mývala, který vybírá daně?

V originále hvězdy

zdroj: Archiv

Pro starší děti už to není. Ale říkám si, zda je nutné brát do kina ty nejmenší jen proto, že se jim líbí roztomile se pitvořící zvířátka. Jestli se lze posmívat trapnému příběhu, pak rozhodně nelze filmu vyčítat technologickou nedostatečnost. Animace jsou výtečné, snímek rozhodně netrpěl nedostatkem peněz při natáčení. Vytknout lze některým postavičkám podobu, kterou tvůrci prostě jen trochu přepískli, snad ve snaze být originální. Tvůrci pro originální dabing (který v kinech samozřejmě neuslyšíte) získali Liama Neesona, Willa Arnetta, Brendana Frasera a další hvězdy. To však nemění nic na tom, že jde o totální průměr se vším všudy. A pokud zrovna hledáte program na odpoledne a kino vám přijde jako vhodná volba, nic tím nezkazíte.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.