Ve filmu o záhadném vrahovi, tzv. "florentské příšeře", si zahraje George Clooney

- Téma autor: red

Ve filmu o takzvané florentské příšeře, záhadném pachateli jedné z největších vražedných sérií v Itálii si zahraje herec George Clooney. V okolí Florencie bylo v letech 1974 a 1985 zavražděno sedm dvojic milenců. Ve středu o tom informovala agentura ANSA.

Vraždy nebyly dosud zcela objasněny. Většina z obětí byli tábořící turisti a mnozí zemřeli krutou smrtí. Mrtvoly byly zohavené, například amputováním některých částí těla.

George Clooney si prý zahraje amerického spisovatele a autora thrillerů Douglase Prestona, který se do Florencie před několika lety přistěhoval, aby tu spolu s italským reportérem Mariem Spezim napsal detektivku o "florentské příšeře" podle skutečných událostí. Oba dojdou k závěru, že pravděpodobným vrahem nebyl dříve podezřelý místní zemědělský dělník Pietro Pacciani, ale spíše syn sardského zločince Antonio Vinci.

Valkýra, Carice van Houten, Tom Cruise

Scénář k filmu píše Christopher McQuarrie, autor scénáře k historickému filmu Valkýra v hlavní roli s Tomem Cruisem. Prestonova a Speziova kniha The Monster of Florence vyšla v roce 2008.

Pietro Pacciani byl v roce 1994 za vraždu sedmi dvojic odsouzen k trestu doživotního vězení, ale o dva roky později ho odvolací soud obvinění zprostil. Nového řízení se však Pacciani nedožil, zemřel v roce 1998 několik měsíců před jeho zahájením. V nedávném rozhovoru pro americkou televizi odmítl jakoukoli spojitost s vraždami i druhý podezřelý Vinci.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.