Ve filmu o Rasputinovi se objeví Gérard Depardieu a Fanny Ardant

- eXtra kiNo autor: red

Francouzští herci Gérard Depardieu a Fanny Ardantová začali na ruském Dálném severu natáčet celovečerní film o mytickém léčiteli Rasputinovi, který měl mimořádný vliv na poslední ruské vládce z dynastie Romanovců.

"Depardieu, který ztělesňuje Rasputina, začal v pondělí točit v obci Malyje Karely u Archangelska," řekla Anastasija Kovtunová ze společnosti B-Twin, která se podílí na produkci filmu spolu s televizemi France 3 a Rossija.

Malyje Karely, které jsou etnografickým muzeem pod širým nebem, byly upraveny tak, aby představovaly sibiřskou obec, odkud mytický léčitel Rasputin pocházel. Fanny Ardantová hraje carevnu Alexandru, manželku Mikuláše II.

Režie filmu, který se měl původně natáčet pod taktovkou francouzského režiséra Pierra Aknina, se ujala nakonec Josée Dayanová, režisérka filmů Hrabě Monte Cristo, Balzac nebo Bídníci.

Z projektu, který vyjde na šest milionů eur, odstoupil rovněž francouzský producent Jean-Pierre Guérin. Film, jenž bude převeden i do verze pro televizi, se bude točit hlavně v Petrohradě. Dokončen by měl být příští rok v lednu.

Fanny Ardant

Grigorij Rasputin, který se narodil pravděpodobně v roce 1869 na Sibiři, hrál důležitou roli v životě cara Mikuláše II., jeho ženy carevny Alexandry Fjodorovny a mladého careviče Alexeje. Vliv v rodině si tento nevzdělaný mužik udržel i přes prostopášný život plný alkoholu a sexuálních výstřelků, a to především díky svým léčitelským schopnostem.

Například prý dokázal zastavit krvácení následníka trůnu Alexeje trpícího hemofilií. Svým skandálním životem však diskreditoval carskou rodinu, a proto byl v noci z 16. na 17. prosince 1916 v Petrohradě zavražděn. Na jeho usmrcení se podílel i carův synovec Felix Jusupov.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.