Ve filmu o GTA si zahraje Harry Potter

9. 4. 2015 - 15:30 | Novinky | Vojtěch Karlík

Ve filmu o GTA si zahraje Harry Potter zdroj: tisková zpráva

Daniel Radcliffe, kterého celý svět zná jako Harryho Pottera, si zahraje spoluzakladatele a prezidenta Rockstar Games Sama Housera, který stojí za vznikem populární herní série Grand Theft Auto. Film z produkce BBC

Filmů o vzniku počítačových her mnoho nevzniklo. Snímek nebude zjevně žádnou adorací talentované firmy, kterou Rockstar Games bezesporu jsou, ale dalším mediálním humbukem o násilí ve hrách. Ať už bude vyznění jakékoliv, je takové upozorňování na neexistující problém jen křikem. 

GTA zdroj: tisková zpráva

Násilí? Sedí týpek na židli, trochu z něj kape... asi pot a odpočívá. 

Veřejnoprávní BBC chce totiž popsat kauzu, v níž se kolem roku 2000 herní firma dostala do křížku s právníkem Jackem Thompsonem, který poukazoval na množství lidí, kteří údajně po hraní Grand Theft Auto spáchali nějaký zločin. Podobně by si některé filmové studio mohlo například posvítit na ty, kdo používají toaletní papír. Určitě je stále dost těch, kteří po utření zadku spáchají nějaký ten zločin. Jak celý snímek vyzní, zda nabídne nestranný příběh, nebo se postaví na jednu ze stran kauzy, nelze zatím nějak dovozovat. právník Thompson patří v USA až fanatickým křižákům, kteří bojují proti sexu a násilí v médiích, televizi a v poslední době samozřejmě i ve hrách.

Film se začne natáčet 20. dubna a v roce 2017 by se mohl objevit v kinech. Název zatím není úplně jasný. Původní scénář měl na obálce napsáno Rockstar Games, ale to bylo posléze změněno na Gamechanger. Nyní se však spekuluje o další změně. Režie se ujal Owen Harris.

Zdroje: Movieweb

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.