Ve filmu o GTA si zahraje Harry Potter

9. 4. 2015 15:30 - Novinky | Autor: Vojtěch Karlík

Ve filmu o GTA si zahraje Harry Potter Zdroj: Archiv

Daniel Radcliffe, kterého celý svět zná jako Harryho Pottera, si zahraje spoluzakladatele a prezidenta Rockstar Games Sama Housera, který stojí za vznikem populární herní série Grand Theft Auto. Film z produkce BBC

Filmů o vzniku počítačových her mnoho nevzniklo. Snímek nebude zjevně žádnou adorací talentované firmy, kterou Rockstar Games bezesporu jsou, ale dalším mediálním humbukem o násilí ve hrách. Ať už bude vyznění jakékoliv, je takové upozorňování na neexistující problém jen křikem. 

GTA Zdroj: Archiv

Násilí? Sedí týpek na židli, trochu z něj kape... asi pot a odpočívá. 

Veřejnoprávní BBC chce totiž popsat kauzu, v níž se kolem roku 2000 herní firma dostala do křížku s právníkem Jackem Thompsonem, který poukazoval na množství lidí, kteří údajně po hraní Grand Theft Auto spáchali nějaký zločin. Podobně by si některé filmové studio mohlo například posvítit na ty, kdo používají toaletní papír. Určitě je stále dost těch, kteří po utření zadku spáchají nějaký ten zločin. Jak celý snímek vyzní, zda nabídne nestranný příběh, nebo se postaví na jednu ze stran kauzy, nelze zatím nějak dovozovat. právník Thompson patří v USA až fanatickým křižákům, kteří bojují proti sexu a násilí v médiích, televizi a v poslední době samozřejmě i ve hrách.

Film se začne natáčet 20. dubna a v roce 2017 by se mohl objevit v kinech. Název zatím není úplně jasný. Původní scénář měl na obálce napsáno Rockstar Games, ale to bylo posléze změněno na Gamechanger. Nyní se však spekuluje o další změně. Režie se ujal Owen Harris.

Zdroje: Movieweb

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.