Ve filmu Klauni herci Kaiser s Lábusem o mnoho let zestárnou

- eXtra kiNo autor: Michal Burkoň

Režisér Viktor Tauš právě dokončil střih filmu Klauni, který natočil podle scénáře Petra Jarchovského a námětu Borise Hybnera. Příběh o znovushledání zestárlého klaunského tria spojí české komediální hvězdy - Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse - s evropskou hereckou elitou, oznámila dnes ČTK mluvčí snímku Uljana Donátová. Premiéru bude mít film 24. října.

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus a Didier Flamande ve filmu Klauni

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus a Didier Flamande ve filmu Klauni,zdroj: Archiv

Vedle Kaisera a Lábuse se ve filmu objeví francouzský herec Didier Flamande, vítězka festivalu v Cannes Kati Outinenová a francouzská komediální hvězda Julie Ferrierová. V dalších rolích se objeví například Eva Jeníčková a Taťjana Medvecká.

Snímek o komediální trojici, která se dramaticky rozešla, nabídne podle distribučních materiálů vedle dojímavého příběhu a humorných situací také originální stylizaci hlavních hrdinů. "Naši klauni ve filmu humorem čelí mnoha 'radostem' stáří. Například Kaiserovi scénář předepisuje postupnou ztrátu vlasů, herec proto tři měsíce existoval s oholenou hlavou i obočím. Scény, ve kterých ještě vlasy má, hrál s parukou," komentoval natáčení v tiskové zprávě Tauš.

Klauni jsou příběhem tří mužů, kteří se rozličným způsobem museli vyrovnávat se životní situací, do níž se svým přičiněním dostali. "Postava Jiřího Lábuse si kromě humoru se svými strastmi vyřizuje účty jídlem. Typická pro něj je proto tloušťka," podotkl režisér. Pomohl mu v tom maskér René Stejskal, který vytvořil složitý protetický make-up. Herec proto musel každý den strávit v maskérně až čtyři hodiny.

Klauni

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus a Didier Flamande ve filmu Klauni,zdroj:Archiv

Producentem filmu, který vzniká v koprodukci se Slovenskem, Lucemburskem a Finskem, je společnost Fog’n’Desire Films. Podílí se na něm i Česká televize.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.