Vdaná snoubenka

10. 7. 2009 - 14:51 | Téma | red

Vdaná snoubenka zdroj: tisková zpráva

Uma Thurmanová hraje doktorku Emmu Lloydovou, moderátorku rozhlasového programu o vztazích, lásce, strastech a problémech

Uma Thurmanová hraje doktorku Emmu Lloydovou, moderátorku rozhlasového programu o vztazích, lásce, strastech a problémech. Emma je velmi upřímná, praktická, až téměř krutá, někdy cynická. Chystá se vdát. Je známá a populární, píše knihy (ten druh, který má "pomáhat" čtenářům) a objevuje se na promocích všeho druhu. Jednoho dne poradí posluchačce, která pochybuje o svých vdavkách, aby věc domyslela do konce – do toho, který přijde, nikoliv toho vysněného. Ženuška pak svatbu vzdá a opustí svého snoubence hasiče Patricka Sullivana (Jeffrey Dean Morgan). Ten je pochopitelně naštván na osobu, která mu „zničila život“. A tak se rozhodne pro dost neobvyklou pomstu. S pomocí kamaráda zapíše do matriky města New York manželství mezi sebou a Emmou Lloydovou. Což Emmě také začne ničit život a proto začne Sullivana hledat, aby mohla zapsané manželství anulovat.

Většina z nás by asi při psaní takového scénáře volila zápletku nápaditější a odlehčenější. Komplikace – ty nejbanálnější – se na hlavní postavu jen hrnou. Emma se touží očistit v očích svého anglického snoubence Richarda Brattona (Colin Firth), kterého matriční nález poněkud zaskočí. Richard je ten druh Angličana, který má málo smyslu pro humor, je velmi korektní, suchý a spořádaný, dbá na detaily. Sullivan je jeho pravý protiklad. Bydlí v usmoleném bytě nad indickou restaurací, rozloženou v usmoleném domě. (Vtip má být v tom, že požárníci v New Yorku vydělávají ve skutečnosti velmi slušné peníze.) To nám ho má představit jako osobu bez předsudků a s velkým srdcem. Je velmi hlučný, u stolu se chová podivně, je srdečný až příliš, hraje fotbal a vůbec se chová spíše jako přerostlý středoškolák než jako dospělý muž. To všechno dohromady musí být u muže neodolatelné, protože Emma následuje jeho příkladu s neoblomnou a neuvěřitelnou zaslepeností. Tato (jinak rozumná a schopná) žena zřejmě utopila veškerý úsudek, inteligenci a znalosti v láhvi laciného alkoholu.

Film neustále vnucuje otázku, koho Morganův Patrick Sullivan připomíná, ve kterém filmu jsme podobné individuum naposledy viděli. Je na Morganově hereckém výkonu aspoň něco originálního? Příliš nepomáhá, že Emmino chování je stejně nepravděpodobné jako výkon Thurmanové, která většinou dokáže o dost víc. Colin Firth je jako vždy schopný zahrát chápavého gentlemana. Dokonce tak schopný, že když film dolezl k onomu kousku, kde Emmě radí, aby následovala své srdce, chtělo se mi zařvat: Tak už si ho vezmi! Má tě rád takovou, jaká jsi. A rozumí ti! To ale asi není zrovna divácká reakce, jakou filmaři očekávali...

Sam Shepard hraje Emmina nevěrného otce; nejde o obtížnou roli. Otec se dceři omlouvá za to, že jeho nevěry ji vhánějí do náručí až příliš spolehlivých mužů. Je na Isabelle Rosellinniové (v roli Grety Bollenbeckerové, manželky Richardova obchodního partnera), aby Emmě sdělila, že protiklady v manželství jsou někdy skvělá věc. Ale protože Greta i její manžel Carl vypadají jako inteligentní, slušní lidé se smyslem pro humor a všestrannými zájmy, není jasné, co to má společného s docentkou psychologie a hasičem. Nicméně Roselliniová je jako vždy potěšením pro oko.

Film je postaven na obehrané zápletce s průměrnými výkony v hlavních rolích, s trochou komična a indické hudby. Ale ani z indického motivu režisér Griffin Dunne žádné jiskry nevykřesal. Jako celek film nikoho neuráží, ale ani příliš nezaujme.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.