Vanessa Redgraveová dostane cenu BAFTA za celoživotní dílo

11. 2. 2010 - 18:00 | Téma | red

Vanessa Redgraveová dostane cenu BAFTA za celoživotní dílo zdroj: tisková zpráva

Herečka Vanessa Redgraveová letos získá ocenění za celoživotní dílo Britské akademie filmového a televizního umění. Převezme ho na slavnostním udílení cen BAFTA 21. února.

Před Redgraveovou tuto cenu britská filmová akademie udělila hvězdám třeba Charliemu Chaplinovi, Alfredu Hitchcockovi, Stevenu Spielbergovi, Seanu Connerymu či Elizabeth Taylorové. "Jsem opravdu potěšena, je to čest získat toto uznání," uvedla v prohlášení členka britské herecké dynastie.

Pohled na seznam oceněných ji prý utvrzuje v tom, že se ocitne ve skvělé společnosti. "A skutečnost, že Alfred Hitchcock se stal prvním držitelem této ceny, dělá ocenění ještě výjimečnějším, protože můj otec s ním dělal svůj první film," dodala herečka. Její otec Michael se slavným hororovým režisérem natočil v roce 1938 snímek The Lady Vanishes.

Redgraveová se narodila v roce 1937. Původně se chtěla stát baletkou. Kvůli své vysoké postavě se ale musela svého snu vzdát. V Londýně se na divadelních prknech představila v roce 1958 po boku svého otce ve hře Dotek slunce.

Ve stejném roce se poprvé objevila i na filmovém plátně. V roce 1966 si zahrála v Antoniniho Zvětšenině. O dva roky později ztvárnila tanečnici Isadoru Duncanovou v životopisném snímku Isadora. V roce 1977 získala Oscara a Zlatý glóbus za vedlejší roli ve filmu Julie. V posledních letech se věnuje hlavně divadlu. Ve filmu ji diváci vídají v menších rolích, hrává třeba matky. Známé jsou i její veřejné aktivity, vystupovala proti válce ve Vietnamu a v Iráku.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.