Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

16. 10. 2019 10:31 - Trailery | Autor: Redakce Dokina.cz

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel Zdroj: Archiv

Marvelovky netřeba představovat a Thora už vůbec ne. Ve třetím Thor: Ragnarok to konečně všechno zapadlo dohromady a Taika Waititi natočil zábavný komiksový film.

Jestliže vás tahle severská tématika zajímá a Marvel je pro vás příliš barevný, nevážný a vůbec pohádkový, zkuste si zapsat do kalendáře 28. listopad. To půjde do českých kin film Valhalla: Říše bohů, ve kterém uvidíme Odina, Thora, Lokiho a další více či méně známé tváře, jen ve výrazně jiném pojetí – v temnějším, špinavějším a v rámci možností i více „uvěřitelném“.

Hlavní hrdinové Valhalla: Říše bohů nebude o ničem jiném, než o odvrácení Ragnaroku – zániku celého světa. Jeho rozdováděnou verzi jsme viděli i ve zmíněném Thor: Ragnarok, jenže tady to bude poněkud drsnější.

„Odin, Thor, Loki a další bohové z Valhally se musí postavit svému osudu a odvrátit Ragnarok, zánik svůj i celého světa. Ze zajetí se totiž osvobodil obrovský vlk Fenrir a bohům hrozí ta úplně poslední bitva s odvěkým nepřítelem, s divokými obry. Svou roli v jejich boji sehrají i dvě děti, které si ze světa lidí přivedl Thor jako své sluhy,“ píše se v oficiálním popisku filmu.

Valhallu režíruje Fenar Ahmad a ve filmu hrají Roland Møller, Salóme Gunnarsdóttir, Stine Fischer Christensen, Asbjørn Krogh Nissen, Dulfi Al-Jabouri, Patricia Schumann, Jacob Lohmann, Andreas Jessen.

V YouTube přehrávači je možnost zapnout anglické titulky.

Zdroje: Bontonfilm

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.
Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.