V USA vede Iron Man 2, ve světě Robin Hood

17. 5. 2010 - 17:00 | Téma | red

V USA vede Iron Man 2, ve světě Robin Hood zdroj: tisková zpráva

Nové podání legendy o Robinu Hoodovi v režii Ridleyho Scotta se stalo o víkendu nejúspěšnějším filmem co do celosvětových tržeb. V severoamerických kinech nicméně snímek skončil až druhý za superhrdinským filmem Iron Man 2. Ten se drží v čele žebříčku nejnavštěvovanějších filmů v USA a Kanadě už druhý týden v řadě, uvedla agentura Reuters.

Druhý díl Iron Mana vydělal za víkend v Severní Americe 53 milionů dolarů (1,1 miliardy korun). Celosvětově jeho tržby vystoupaly na 84 milionů dolarů (1,7 miliardy korun), a snímek tak v tomto srovnání skončil druhý za Robinem Hoodem.

Robin Hood, v němž titulní roli ztvárnil Russel Crowe, celosvětově dosáhl v prvním víkendu po premiéře na 111 milionů dolarů (2,3 miliardy korun) a na špičku žebříčku nejnavštěvovanějších filmů se dostal například v Británii, Francii, Německu nebo v Austrálii. V severoamerických kinech mu ale patří až druhá příčka s 37,1 milionu dolarů (770 miliony korun).

Iron Man 2

Tržby Robina Hooda v severoamerických kinech byly mírně pod očekávání zdejšího filmového průmyslu. Podle studia Universal, které snímek distribuuje, ale výsledky odpovídají předpokladům. Představitelé studia zdůraznili, že se soustředí více na celosvětový trh než na konkrétní region.

Na třetím místě víkendových tržeb v USA a Kanadě se dostala další novinka Dopisy pro Julii. Svým distributorům tato romantická road movie vynesla 13,8 milionu dolarů (286 milionů korun). Čtvrtou pozici obsadila novinka Just Wright s 8,5 miliony dolarů (176 miliony korun), první pětku uzavírá animovaný film Jak vycvičit draka s tržbami 5,1 milionu dolarů (105 milionů korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.