V USA vede Iron Man 2, ve světě Robin Hood

17. 5. 2010 - 17:00 | Téma | red

V USA vede Iron Man 2, ve světě Robin Hood zdroj: tisková zpráva

Nové podání legendy o Robinu Hoodovi v režii Ridleyho Scotta se stalo o víkendu nejúspěšnějším filmem co do celosvětových tržeb. V severoamerických kinech nicméně snímek skončil až druhý za superhrdinským filmem Iron Man 2. Ten se drží v čele žebříčku nejnavštěvovanějších filmů v USA a Kanadě už druhý týden v řadě, uvedla agentura Reuters.

Druhý díl Iron Mana vydělal za víkend v Severní Americe 53 milionů dolarů (1,1 miliardy korun). Celosvětově jeho tržby vystoupaly na 84 milionů dolarů (1,7 miliardy korun), a snímek tak v tomto srovnání skončil druhý za Robinem Hoodem.

Robin Hood, v němž titulní roli ztvárnil Russel Crowe, celosvětově dosáhl v prvním víkendu po premiéře na 111 milionů dolarů (2,3 miliardy korun) a na špičku žebříčku nejnavštěvovanějších filmů se dostal například v Británii, Francii, Německu nebo v Austrálii. V severoamerických kinech mu ale patří až druhá příčka s 37,1 milionu dolarů (770 miliony korun).

Iron Man 2

Tržby Robina Hooda v severoamerických kinech byly mírně pod očekávání zdejšího filmového průmyslu. Podle studia Universal, které snímek distribuuje, ale výsledky odpovídají předpokladům. Představitelé studia zdůraznili, že se soustředí více na celosvětový trh než na konkrétní region.

Na třetím místě víkendových tržeb v USA a Kanadě se dostala další novinka Dopisy pro Julii. Svým distributorům tato romantická road movie vynesla 13,8 milionu dolarů (286 milionů korun). Čtvrtou pozici obsadila novinka Just Wright s 8,5 miliony dolarů (176 miliony korun), první pětku uzavírá animovaný film Jak vycvičit draka s tržbami 5,1 milionu dolarů (105 milionů korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.