V USA vede Iron Man 2, ve světě Robin Hood

17. 5. 2010 - 17:00 | Téma | red

V USA vede Iron Man 2, ve světě Robin Hood zdroj: tisková zpráva

Nové podání legendy o Robinu Hoodovi v režii Ridleyho Scotta se stalo o víkendu nejúspěšnějším filmem co do celosvětových tržeb. V severoamerických kinech nicméně snímek skončil až druhý za superhrdinským filmem Iron Man 2. Ten se drží v čele žebříčku nejnavštěvovanějších filmů v USA a Kanadě už druhý týden v řadě, uvedla agentura Reuters.

Druhý díl Iron Mana vydělal za víkend v Severní Americe 53 milionů dolarů (1,1 miliardy korun). Celosvětově jeho tržby vystoupaly na 84 milionů dolarů (1,7 miliardy korun), a snímek tak v tomto srovnání skončil druhý za Robinem Hoodem.

Robin Hood, v němž titulní roli ztvárnil Russel Crowe, celosvětově dosáhl v prvním víkendu po premiéře na 111 milionů dolarů (2,3 miliardy korun) a na špičku žebříčku nejnavštěvovanějších filmů se dostal například v Británii, Francii, Německu nebo v Austrálii. V severoamerických kinech mu ale patří až druhá příčka s 37,1 milionu dolarů (770 miliony korun).

Iron Man 2

Tržby Robina Hooda v severoamerických kinech byly mírně pod očekávání zdejšího filmového průmyslu. Podle studia Universal, které snímek distribuuje, ale výsledky odpovídají předpokladům. Představitelé studia zdůraznili, že se soustředí více na celosvětový trh než na konkrétní region.

Na třetím místě víkendových tržeb v USA a Kanadě se dostala další novinka Dopisy pro Julii. Svým distributorům tato romantická road movie vynesla 13,8 milionu dolarů (286 milionů korun). Čtvrtou pozici obsadila novinka Just Wright s 8,5 miliony dolarů (176 miliony korun), první pětku uzavírá animovaný film Jak vycvičit draka s tržbami 5,1 milionu dolarů (105 milionů korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.