V prvním čtvrtletí budou v kinech k vidění hity domácí i zahraniční

3. 1. 2010 - 15:30 | Téma | red

V prvním čtvrtletí budou v kinech k vidění hity domácí i zahraniční zdroj: tisková zpráva

V prvním čtvrtletí tohoto roku se na plátnech objeví deset domácích projektů, nové podání Sherlocka Holmese s Robertem Downeyem jr. v hlavní roli, komedie s Meryl Streepovou, Stevem Martinem a Alekem Baldvinem Nějak se to komplikuje a také např. španělský animovaný snímek Planeta 51.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Před Vánoci byla představen Hřebejkova a Jarchovského Kawasakiho růže, která bude v kinech k vidění od 7. ledna.

V kinech se dále objeví dva dokumenty: Katka Heleny Třeštíkové koncem února a 25. března Český mír autorů Českého snu Víta Klusáka a Filipa Remundy. Součástí snímku, který podle nich popisuje "český boj o radar", bude i americká cesta s Mirkem Topolánkem a setkání s Georgem Bushem.

Hodinový dokument Oko nad Prahou o architektovi Janu Kaplickém, který o něm natočila režisérka Olga Špátová s jeho manželkou Eliškou, bude mít premiéru až v polovině dubna. Jan Kaplický se dokončení snímku nedožil, zemřel loni v lednu.

První čtvrtletí slibuje premiéru Habermanova mlýna režiséra Juraje Herze a také snímku Ženy v pokušení. Režisér Jiří Vejdělek do něj obsadil Elišku Balzerovou, Lenku Vlasákovou, Veroniku Kubařovou, Jiřího Macháčka a Romana Zacha. Do kin bude uveden v polovině března.

V rodinné komedii Starý páky se objeví Jo Obrázek zdroj: tisková zpráva hn Travolta a Robin Williams. Koncem ledna se mohou diváci těšit na Millu Jovovich v roli psycholožky Abbey Tyler ve sci-fi příběhu Čtvrtý druh. Abbey přijíždí do malého města kdesi na Aljašce odhalit, proč tam mizí lidé. Přichází na to, že by v těchto únosech mohli mít prsty mimozemšťané.

Filmoví fanoušci ocení nejen osm příspěvků do letošní přehlídky Projekt 100, jejíž šestnáctý ročník bude zahájen 14. ledna, ale například i projekt Terryho Gilliama Imaginárium dr. Parnasse, který je posledním filmem mladého australského herce Heatha Ledgera. Heath zemřel v průběhu natáčení.

Denzel Washington a Gary Oldman se objeví 11. února v dalším americkém filmu s nelichotivou vizí budoucnosti lidstva. Má název Kniha přežití a podle producentů se první z nich nenechal zastupovat kaskadérem a všechny bojové scény natočil sám.

Muzikál Roba Marshalla, tvůrce oscarového Chicaga, s názvem Nine se objeví na plátnech českých kin v průběhu března . Účinkují Obrázek zdroj: tisková zpráva v něm například Daniel Day-Lewis, Marion Cotillardová, Penélope Cruzová, Nicole Kidmanová, Judi Denchová, Kate Hudsonová a také Sophia Lorenová.

Do doby pádu v Jihoafrické republice zavede diváky rovněž začátkem března film Clinta Eastwooda Neporažený. Morgan Freeman v něm ztvárnil postavu státníka Nelsona Mandelu a Matt Damon se objevuje v roli Nelsonova protihráče Francoise Pienaara.

Druhé čtvrtletí roku odstartuje velkofilm Souboj Titánů, remake hitu z roku 1981. Z českých snímků se začátkem druhého čtvrtletí můžeme těšit na Vorlíčkův snímek Saxana: Veletrh strašidel.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.