V prvním čtvrtletí budou v kinech k vidění hity domácí i zahraniční

3. 1. 2010 - 15:30 | Téma | red

V prvním čtvrtletí budou v kinech k vidění hity domácí i zahraniční zdroj: tisková zpráva

V prvním čtvrtletí tohoto roku se na plátnech objeví deset domácích projektů, nové podání Sherlocka Holmese s Robertem Downeyem jr. v hlavní roli, komedie s Meryl Streepovou, Stevem Martinem a Alekem Baldvinem Nějak se to komplikuje a také např. španělský animovaný snímek Planeta 51.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Před Vánoci byla představen Hřebejkova a Jarchovského Kawasakiho růže, která bude v kinech k vidění od 7. ledna.

V kinech se dále objeví dva dokumenty: Katka Heleny Třeštíkové koncem února a 25. března Český mír autorů Českého snu Víta Klusáka a Filipa Remundy. Součástí snímku, který podle nich popisuje "český boj o radar", bude i americká cesta s Mirkem Topolánkem a setkání s Georgem Bushem.

Hodinový dokument Oko nad Prahou o architektovi Janu Kaplickém, který o něm natočila režisérka Olga Špátová s jeho manželkou Eliškou, bude mít premiéru až v polovině dubna. Jan Kaplický se dokončení snímku nedožil, zemřel loni v lednu.

První čtvrtletí slibuje premiéru Habermanova mlýna režiséra Juraje Herze a také snímku Ženy v pokušení. Režisér Jiří Vejdělek do něj obsadil Elišku Balzerovou, Lenku Vlasákovou, Veroniku Kubařovou, Jiřího Macháčka a Romana Zacha. Do kin bude uveden v polovině března.

V rodinné komedii Starý páky se objeví Jo Obrázek zdroj: tisková zpráva hn Travolta a Robin Williams. Koncem ledna se mohou diváci těšit na Millu Jovovich v roli psycholožky Abbey Tyler ve sci-fi příběhu Čtvrtý druh. Abbey přijíždí do malého města kdesi na Aljašce odhalit, proč tam mizí lidé. Přichází na to, že by v těchto únosech mohli mít prsty mimozemšťané.

Filmoví fanoušci ocení nejen osm příspěvků do letošní přehlídky Projekt 100, jejíž šestnáctý ročník bude zahájen 14. ledna, ale například i projekt Terryho Gilliama Imaginárium dr. Parnasse, který je posledním filmem mladého australského herce Heatha Ledgera. Heath zemřel v průběhu natáčení.

Denzel Washington a Gary Oldman se objeví 11. února v dalším americkém filmu s nelichotivou vizí budoucnosti lidstva. Má název Kniha přežití a podle producentů se první z nich nenechal zastupovat kaskadérem a všechny bojové scény natočil sám.

Muzikál Roba Marshalla, tvůrce oscarového Chicaga, s názvem Nine se objeví na plátnech českých kin v průběhu března . Účinkují Obrázek zdroj: tisková zpráva v něm například Daniel Day-Lewis, Marion Cotillardová, Penélope Cruzová, Nicole Kidmanová, Judi Denchová, Kate Hudsonová a také Sophia Lorenová.

Do doby pádu v Jihoafrické republice zavede diváky rovněž začátkem března film Clinta Eastwooda Neporažený. Morgan Freeman v něm ztvárnil postavu státníka Nelsona Mandelu a Matt Damon se objevuje v roli Nelsonova protihráče Francoise Pienaara.

Druhé čtvrtletí roku odstartuje velkofilm Souboj Titánů, remake hitu z roku 1981. Z českých snímků se začátkem druhého čtvrtletí můžeme těšit na Vorlíčkův snímek Saxana: Veletrh strašidel.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.