V pražských Strašnicích proběhne rozloučení s Bořivojem Navrátilem

- Téma autor: red

Krematorium v Praze-Strašnicích bude dnes ve 14:00 hodin místem posledního rozloučení s divadelním a filmovým hercem Bořivojem Navrátilem, který zemřel 31. října ve věku 78 let.

Po více než třicetiletém působení v pražském Národním divadle, kde vytvořil přes stovku rolí, hostoval Navrátil v Divadle Na zábradlí, účinkoval v inscenacích spolku Kašpar v Divadle v Celetné, pohostinsky hrál v Divadle pod Palmovkou, v Dlouhé a také v Arše, kde se objevil ve hře Václava Havla Odcházení.

Spolupracoval také s filmem i s televizí. V posledních letech byl například šéfredaktorem v seriálu Redakce a správcem krytého bazénu v seriálu Ulice. Často zněl jeho hlas z dabingu a i z rozhlasových projektů. Za více než dvacet let vychoval řadu mladých herců na pražské konzervatoři.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.