V Praze o víkendu pokračuje přehlídka španělsky mluvených filmů

17. 2. 2012 16:27 - Téma | Autor: red

V Praze o víkendu pokračuje přehlídka španělsky mluvených filmů zdroj: Archiv

Festival španělsky mluvených filmů La Película, který pokračuje v pražském kině Světozor, láká o víkendu na fantasy, horor i animovaný snímek nominovaný na Oscara. Až do neděle nabídne pestrý program filmových novinek ze Španělska, ale i archivní snímky a kolekci venezuelských filmů.

V sobotu bude na přehlídce naposledy uveden celovečerní animovaný film nominovaný na Oscara Chico a Rita, který podkresluje žhavá tradiční kubánská hudba a americký jazz. Večer vtrhnou do Světozoru Vetřelci - napínavý hororový snímek v hollywoodském stylu s Clivem Owenem v hlavní roli. Sobotní večer bude patřit také očekávanému snímku se 13 nominacemi na výroční ceny Goya nazvanému A také déšť s Gaelem Garcíou Bernalem v hlavní roli, který reflektuje postavení indiánského obyvatelstva v současné Latinské Americe. Sobotní program odlehčí milostný příběh Bratranci, který nabízí lék na vyléčení bolesti z rozchodu.

A také déšť zdroj: Archiv

V neděli budou filmová plátna v malém a velkém sále Světozoru patřit mimo jiné fantasy, ve které se mísí pohádkový svět s hrůzyplnými výjevy ve stylu Pána prstenů: Mystikal. Dále bude uveden film Blog, který se věnuje fenoménu sociálních sítí a dává nahlédnout do stylu života současných teenagerů. Jedním z posledních festivalových snímků bude psychologické drama Amador, které servíruje s notnou dávkou černého humoru příběh ženy, jež se snaží udržet si za každou cenu zaměstnání.

Sedmý ročník festivalu zahájila 14. února projekce hororového příběhu Vetřelci režiséra Juana Carlose Fresnadilly. Vedle aktuální produkce nabídl kolekci španělského neorealismu s díly, která vznikla mezi lety 1951 až 1961. Výjimečný cyklus archivních snímků natočený režiséry jako Carlos Saura, Luis García Berlanga, Luis Buñuel či Juan Antonio Bardem mapuje neopomenutelnou etapu tvorby, jež zachycuje obraz společnosti za doby frankistického režimu. Institut Cervantes ho s úspěchem prezentuje po celém světě. Na výběru se podílela řada významných osobností, mimo jiné i Antonio Banderas.

Vetřelci (2011) zdroj: Archiv

V příštím týdnu se přehlídka stěhuje do brněnského kina Art, kde bude probíhat od 20. do 26. února.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jason Momoa si střihne sněhuláka

Jason Momoa si střihne sněhuláka

2. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros se dohodlo se Stampede Ventures na tom, že zrovna teď je ten pravý čas, kdy by měl vzniknout nový film o sněhulákovi.
Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

1. 7. 2020 | Trailery | Adam Homola

Nový hororový film Amulet má na svědomí debutující scénáristka a režisérka Romola Rarai.
U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

30. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Že se chystají další Piráti z Karibiku víme už nějakou dobu. A nedávno jsme zaznamenali i spekulaci o tom, že otěže po Johnny Deppovi převezme Karen Gillan.
Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

29. 6. 2020 | Trailery | Adam Homola

Gerard Butler míří do dalšího katastrofického filmu, tak doufejme, že to bude lepší než Geostorm.