V Praze o víkendu pokračuje přehlídka španělsky mluvených filmů

17. 2. 2012 16:27 - Téma | Autor: red

V Praze o víkendu pokračuje přehlídka španělsky mluvených filmů

Festival španělsky mluvených filmů La Película, který pokračuje v pražském kině Světozor, láká o víkendu na fantasy, horor i animovaný snímek nominovaný na Oscara. Až do neděle nabídne pestrý program filmových novinek ze Španělska, ale i archivní snímky a kolekci venezuelských filmů.

V sobotu bude na přehlídce naposledy uveden celovečerní animovaný film nominovaný na Oscara Chico a Rita, který podkresluje žhavá tradiční kubánská hudba a americký jazz. Večer vtrhnou do Světozoru Vetřelci - napínavý hororový snímek v hollywoodském stylu s Clivem Owenem v hlavní roli. Sobotní večer bude patřit také očekávanému snímku se 13 nominacemi na výroční ceny Goya nazvanému A také déšť s Gaelem Garcíou Bernalem v hlavní roli, který reflektuje postavení indiánského obyvatelstva v současné Latinské Americe. Sobotní program odlehčí milostný příběh Bratranci, který nabízí lék na vyléčení bolesti z rozchodu.

A také déšť

V neděli budou filmová plátna v malém a velkém sále Světozoru patřit mimo jiné fantasy, ve které se mísí pohádkový svět s hrůzyplnými výjevy ve stylu Pána prstenů: Mystikal. Dále bude uveden film Blog, který se věnuje fenoménu sociálních sítí a dává nahlédnout do stylu života současných teenagerů. Jedním z posledních festivalových snímků bude psychologické drama Amador, které servíruje s notnou dávkou černého humoru příběh ženy, jež se snaží udržet si za každou cenu zaměstnání.

Sedmý ročník festivalu zahájila 14. února projekce hororového příběhu Vetřelci režiséra Juana Carlose Fresnadilly. Vedle aktuální produkce nabídl kolekci španělského neorealismu s díly, která vznikla mezi lety 1951 až 1961. Výjimečný cyklus archivních snímků natočený režiséry jako Carlos Saura, Luis García Berlanga, Luis Buñuel či Juan Antonio Bardem mapuje neopomenutelnou etapu tvorby, jež zachycuje obraz společnosti za doby frankistického režimu. Institut Cervantes ho s úspěchem prezentuje po celém světě. Na výběru se podílela řada významných osobností, mimo jiné i Antonio Banderas.

Vetřelci (2011)

V příštím týdnu se přehlídka stěhuje do brněnského kina Art, kde bude probíhat od 20. do 26. února.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.