V Praze byl představen Ellmannův trojrozměrný animovaný snímek

13. 2. 2010 - 18:00 | Téma | red

V Praze byl představen Ellmannův trojrozměrný animovaný snímek zdroj: tisková zpráva

Krátký nimovaný 3D film amerického režiséra Roberta Ellmanna nazvaný Cold Rape (Studené znásilnění) měl dnes premiéru v pražském kině Světozor. Již třetí snímek tohoto tvůrce natočený v České republice se bude ucházet o přízeň diváků a filmových studií na mezinárodních festivalech.

Devítiminutové dílko bude uvedeno ve 13 jazykových mutacích, včetně mimozemské kryptonštiny, kterou mluví komiksový Superman, což z dnešní premiéry učinilo s trochou nadsázky "intergalaktickou" záležitost.

"Je to humorný krátký film, natočený v HD kvalitě a navíc pomocí 3D animace," řekl ČTK Jiří Chvojka ze společnosti Extender. Jeho hlavním hrdinou je oživlý sněhulák, kterého omylem obviní ze znásilnění. Nedorozumění pak vyjde najevo v humorném závěru snímku.

Podle režiséra není jednoduché film napoprve pochopit, je nutné ho vidět alespoň dvakrát.

"Robert Ellmann v tomto filmu dokazuje, že umí své řemeslo a že zvládá 3D animace i ostatní techniky," říká Chvojka. Cold Rape plánuje jeho tvůrce představit na několika filmových festivalech po celém světě. Měl by posloužit jako ukázka jeho tvůrčích kvalit a pro jednání s producenty z velkých filmových studií, kteří hledají nové nápady a scénáře.

Natáčení a postprodukce snímku, jež kombinuje animace s vystoupením živých herců, trvalo celý rok. Film vznikl z větší části v České republice a českého původu byli s výjimkou Ellmanna všichni ostatní tvůrci. Dnešní premiéře předcházelo dvacetiminutové interaktivní představení ve stylu kabaretu, které představilo Ellmannova předchozí díla i jeho spolupracovníky.

Ellmann je autorem dvou kratších filmů - Tennis Match a Friction. Tenisový zápas získal podle Chvojky několik desítek ocenění po celém světě a pro své vysílání ho zakoupila hudební stanice MTV Europe a Česká televize. Ta koprodukovala i jeho druhý film - hraný dokument Friction - o excentrickém americkém vynálezci.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.