V Německu měl premiéru film o rapperu Bushidovi, hraje sám sebe

5. 2. 2010 - 18:09 | Téma | red

V Německu měl premiéru film o rapperu Bushidovi, hraje sám sebe zdroj: tisková zpráva

S velkým zájmem očekávaný film Časy tě mění () se začal promítat v Německu. V hraném životopisném snímku o německém raperu Bushidovi se objevila i legenda českého popu Karel Gott. "Zlatý hlas z Prahy", jak se v německojazyčných zemích české star přezdívá, byl i na středeční premiéře v Berlíně. Jedenatřicetiletý provokatér Bushido na slavnostním večeru překvapil své fanoušky, když se po červeném koberci prošel ve smokingu.

Pro mnohé je Bushidův život cestou ke slávě a společenskému vzestupu, o němž sami sní. Muzikant nedokončil školu a je z něj hvězda. Zatímco jedny provokoval svými texty, jiní ho považují za idol. Ve filmu hraje sám sebe. Příběh je plný zklamání, násilí i citů. Muzikant v něm představuje ztroskotance, který touží po respektu.

K natáčení byl pozván také Karel Gott, který se po boku Bushida objevuje jako partner na pódiu. Loni spolu natočili hit Für immer jung, který se byl na Bushidově albu Heavy Metal Payback a pronikl na přední příčky německých hitparád.

Bushido, který se narodil v Bonnu a který je po otci Tunisan, ve filmu dostává otázku, jaké to je žít v Německu jako cizinec. Jsem přece Němec, odpovídá. Premiéru si nenechalo ujít mnoho mladých z rodin přistěhovalců. Na některých místech filmu publikum aplaudovalo.

"Líbí se mi, protože prodělal pozitivní vývoj. Když ho člověk viděl dřív, jak měl vždycky jen tepláky a tak - a teď nosí smoking," říká o Bushidovi obdivně dvaadvacetiletý Daniel Bartz. Přidává se k němu i jeho kamarád Hassan El-Kassem. "Ne každý to dovede," říká.

Také filmaři si rappera pochvalují. Podle nich je to milý člověk. "Nikdy jsem z jeho úst neslyšel sprosté slovo," řekl představitel mladého Bushida Elyas M'Barek. S ním souhlasí i rapperova filmová matka. "Možná to poškodí jeho kariéru, ale považuju ho za naprosto k pomilování," řekla Hannelore Elsnerová. Film ale ukazuje i muzikantovy stinné stránky. Své přítelkyni v něm rozbije nos.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.