V Německu měl premiéru film o rapperu Bushidovi, hraje sám sebe

5. 2. 2010 - 18:09 | Téma | red

V Německu měl premiéru film o rapperu Bushidovi, hraje sám sebe zdroj: tisková zpráva

S velkým zájmem očekávaný film Časy tě mění () se začal promítat v Německu. V hraném životopisném snímku o německém raperu Bushidovi se objevila i legenda českého popu Karel Gott. "Zlatý hlas z Prahy", jak se v německojazyčných zemích české star přezdívá, byl i na středeční premiéře v Berlíně. Jedenatřicetiletý provokatér Bushido na slavnostním večeru překvapil své fanoušky, když se po červeném koberci prošel ve smokingu.

Pro mnohé je Bushidův život cestou ke slávě a společenskému vzestupu, o němž sami sní. Muzikant nedokončil školu a je z něj hvězda. Zatímco jedny provokoval svými texty, jiní ho považují za idol. Ve filmu hraje sám sebe. Příběh je plný zklamání, násilí i citů. Muzikant v něm představuje ztroskotance, který touží po respektu.

K natáčení byl pozván také Karel Gott, který se po boku Bushida objevuje jako partner na pódiu. Loni spolu natočili hit Für immer jung, který se byl na Bushidově albu Heavy Metal Payback a pronikl na přední příčky německých hitparád.

Bushido, který se narodil v Bonnu a který je po otci Tunisan, ve filmu dostává otázku, jaké to je žít v Německu jako cizinec. Jsem přece Němec, odpovídá. Premiéru si nenechalo ujít mnoho mladých z rodin přistěhovalců. Na některých místech filmu publikum aplaudovalo.

"Líbí se mi, protože prodělal pozitivní vývoj. Když ho člověk viděl dřív, jak měl vždycky jen tepláky a tak - a teď nosí smoking," říká o Bushidovi obdivně dvaadvacetiletý Daniel Bartz. Přidává se k němu i jeho kamarád Hassan El-Kassem. "Ne každý to dovede," říká.

Také filmaři si rappera pochvalují. Podle nich je to milý člověk. "Nikdy jsem z jeho úst neslyšel sprosté slovo," řekl představitel mladého Bushida Elyas M'Barek. S ním souhlasí i rapperova filmová matka. "Možná to poškodí jeho kariéru, ale považuju ho za naprosto k pomilování," řekla Hannelore Elsnerová. Film ale ukazuje i muzikantovy stinné stránky. Své přítelkyni v něm rozbije nos.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.