V detektivce Nevinnost od Jana Hřebejka si zahraje Luděk Munzar

15. 9. 2010 - 8:00 | Téma | red

V detektivce Nevinnost od Jana Hřebejka si zahraje Luděk Munzar zdroj: tisková zpráva

Herec Luděk Munzar se v novém detektivním příběhu Jana Hřebejka Nevinnost, jehož premiéra je plánována na 20. ledna příštího roku, objeví v roli lékaře. Na filmové plátno se vrací po několikaleté přestávce, kdy se věnoval převážně rodině. ČTK dnes na natáčení řekl, že jej nabídka překvapila.

"Mělo se za to, že všechno odmítám, ale neměl jsem co odmítat, když nikdo nevolal. Žil jsem ale život naplno," řekl Munzar. Upozornil, že nabídku na filmovou roli dostal po několika desítkách let. "Pan režisér našel odvahu, vzpomněl si na 'starého dědka' a když jsem zjistil, že to nebude žádná velká role ani časově příliš náročné, souhlasil jsem," uvedl sedmasedmdesátiletý Munzar.

V detektivce, která se natáčí z velké části ve vile režisérky Věry Chytilové v Troji, se Munzar představí jako hlava rozvětveného rodinného klanu. "Příběh je zajímavý. Žádnou významnou roli ale nemám. Jsem jen nejstarší z lékařské rodiny," prozradil. "Chovají se ke mně slušně, uctivě, nebijí mě, dokonce mi pomáhají do pyžama. Točím 'postelovou scénu' po 60 letech," zažertoval herec.

Podle režiséra se Munzar ujal role důstojného, důvěryhodného a charismatického muže, ke kterému rodina vzhlíží. "Role není velká, ale důležitá. Jsem rád, že ji přijal," řekl ČTK Hřebejk. Herec je podle něj v dobré formě, nehledě na vážnou nemoc, kterou prodělal v minulých letech.

Příběh se podle režiséra odehrává kolem obvinění jednoho z členů rodiny ze zneužívání mladistvé. "Je to psychologické drama. Tématem filmu je pohled do rodiny, na kterou dopadne granát obvinění. Ukáže se, že všechno tam není v pořádku," naznačil obsah filmu.
Hlavní role Hřebejk svěřil Aně Geislerové a Ondřeji Vetchému. "Chtěl jsem ale, aby ten příběh působil věrohodně a obsadil jsem tam i herce, kteří příliš známí nejsou," uvedl. V roli jakési "Lolitky" se představí dcera Jitky Asterové Anna Linhartová. Další role hrají Alena Mihulová, Zita Morávková nebo Rebeka Lizlerová.

Luděk Munzar zdroj: tisková zpráva

Značný význam má podle Hřebejka ve filmu dům, v němž se děj odehrává. "Je to unikátní dům architekta Emila Přikryla, který si nechala režisérka Věra Chytilová postavit začátkem 70. let. Objevil se ve filmu Hra o jablko. Člověka omráčí polohou i architektonickým řešením," řekl. Pro děj snímku je prý důležitý svou polohou i interiérem. "Není to okázalý luxus. Dokresluje ale příběh 'lepší rodiny'," uvedl. Rozpočet filmu, jehož autorem námětu je spolu s režisérem scenárista Petr Jarchovský, by se měl vejít zhruba do 20 milionů korun.

Munzar, který začátkem 90. let kvůli sporům s novým vedením opustil Národní divadlo a objevoval se pak jen v televizních filmech a seriálech, tvrdí, že mu odluka od jeviště nechybí. "Odešel jsem zcela dobrovolně. Řekl jsem, že divadlo už nikdy hrát nebudu. Cítil jsem se vypotřebovaný a unavený a názor na divadlo se změnil," uvedl. Zatímco filmové práce se nevzdává, na divadelní prkna se prý vracet nehodlá. "Poetika režisérů je jiná," řekl. Upozornil, že v posledních letech se věnoval zejména vnučce Aničce. "Prožil jsem nádherných sedm let života, než šla do školy. Učil jsem ji plavat, potápět se, lézt přes ploty i skákat," řekl.

V úterý se Munzar představí v pražské Viole, kam se vrátí po 35 letech s pořadem Obleču tě do hvězd u příležitosti 100. výročí narození Františka Hrubína. "Chci připomenout léta přátelství a kamarádství, která mi nabídnul. Čím jsem starší, tím si těch chvilek více vážím," dodal.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.