Underworld 5 se natáčí v Praze a okolí

20. 10. 2015 7:00 - Novinky | Autor: Vojtěch Karlík

Underworld 5 se natáčí v Praze a okolí Zdroj: Archiv

V těchto dnech začalo v Praze natáčení pátého dílu kultovní hororové série Underworld s Kate Beckinsale v hlavní roli. Novinka navazuje na předchozí díly a opět tak nahlédneme do odvěkého souboje mezi lidmi, upíry a vlkodlaky.

Série zatím vydělala sympatických 500 miliónů dolarů, což samozřejmě v porovnání s velkými áčkovými produkcemi není mnoho, na druhou stranu však Underworld nepatří mezi nejnákladnější značky. Například náklady na první díl z roku 2003, který vznikal v Budapešti jsou odhadovány na 22 miliónů. Producenti ze studia Lionsgate tak chytře volí levnější lokace, méně známé herce, kterým dominuje pouze hvězda Kate Beckinsale.

Pětka zatím nemá potvrzený finální název, pod kterým dorazí do kin. Podle všeho totiž název Underworld: Next Generation zatím není finálním jménem pětky. Nicméně už se ví, že datum premiéry se uskuteční v říjnu 2016. Natáčení probíhá v Praze a okolí a v dalších rolích spatříme herce jako Charlese Dance, James Faulkner, Bradley James a další. Americký filmový štáb je samozřejmě plný českých jmen. Namátkou můžeme jmenovat například Ondřeje Nekvasila zodpovědného za production design.

Zdroje: Box Office Mojo , Movieweb

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.
Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.