TV tipy na 23. týden (31. května - 6. června)

1. 6. 2004 - 11:27 | Téma | red

TV tipy na 23. týden (31. května - 6. června) zdroj: tisková zpráva

Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - snad i na kpt. Corelliho a poslouchat tu jeho mandolínu... Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE

Mandolína kpt. Corelliho Mandolína kapitána Corelliho (Captain Corelli´s Mandolin)
Nova - pondělí 21:10
Je rok 1941, zuří II. světová válka. Řecký ostrov obsadí italská posádka, v níž slouží osvícený důstojník (Nicolas Cage), zamilovaný do půvabné dcery místního lékaře (Penélope Cruzová). V roce 1943 však Italvé převléknou kabáty a idyle pokojného ostrova hrozí nebezpečí v podobě německé invaze. (2001)

FILMY

Cela (Chamber)
Nova - úterý 21:55
Romány Johna Grishama (Firma, Případ Pelikán, Čas zabíjet, Klient, Porota) jsou oblíbeným zdrojem námětů na nejeden americký thriller. V tomto případě jeho příběh vypráví o odsouzenci v cele smrti, kterému se snaží zachránit krk jeho vnuk - advokát. Hrají Chris O´Donnell (Vertical Limit), Gene Hackman (Porota) a Faye Dunaway (Čínská čtvrť). (1996)

Barbarella Barbarella (Barbarella)
ČT1 - čtvrtek 23:40
Malá ukázka toho, jak se adaptovaly komiksy v 60. letech. Jen lehce přioděná královna galaxie Barbarella bojuje s šíleným vědcem jménem Durand-Durand za záchranu lidských životů (a částí své garderoby). Ve francouzsko-italské produkci natočil Roger Vadim, v titulní roli Jane Fondová (Elektrický jezdec). V každém případě buďte raději připraveni na všechno... (1967)

Ricochet (Ricochet)
Prima - čtvrtek 0:05
Režisér Russell Mulcahy nepřekročil od dob Highlandera svůj stín, a to platí i pro Ricochet. Vesměs profláknutou story nezachrání ani Denzel Washington jako policista, ohrožovaný pomstychtivým propuštěným zločincem. V jedné z dalších rolí Ice-T. (1991)

Špinavá dohoda (Raw Deal)
Nova - pátek 23:20
I když současná tvorba Arnolda Schwarzeneggera nevyniká zrovna nadprůměrnou originalitou, je Špinavá dohoda snad jeho nejhorší, nejnudnější a nejpodivnější film, co natočil. Detektivka bez šťávy, o bývalém agentovi FBI, snažícímu se proniknout do mafiánských kruhů a pomstít svého šéfa. Režie John Irvin (Hamburger Hill). (1986)

PomPomáda (Grease)
ČT1 - sobota 14:15
Za mých mladých let - kdy nebylo žádné domácí video a kina nepřekypovala nepřeberným množstvím adekvátně šílených filmů - se na Pomádu chodilo na rekord. Třicet lístků v památníčku mých gymnaziálních spolužaček nepředstavovalo naprosto žádnou výjimku. I takhle po letech musím uznat, že přes příznačně dementní příběh, má díky příjemné hudbě tenhle muzikál pořád něco do sebe. V hlavních rolích John Travolta a Olivia Newton-Johnová. (1978)

Bláznivá střela Bláznivá střela (The Naked Gun: From the Files of Police Squad!)
ČT1 - sobota 21:20
První a ještě neotřelá parodie s Leslie Nielsenem, navazující na úspěch původního komediálního seriálu Police Squad! Ve filmu se objeví i manželka krále rokenrolu Priscilla Presleyová a aktér nejprovařenějšího soudního procesu na světě O. J. Simpson. (1988)

Elvis (Elvis)
ČT2 - sobota 16:25
Televizní film o výše zmíněném králi rokenrolu Elvisu Presleym, který - pro mě dost překvapivě - natočil král levného hororu a sci-fi John Carpenter (Věc, Útěk z New Yorku, Velké nesnáze v malé Číně, Mlha...). Druhou zajímavostí je, že má předlouhých 167 minut. (1979)

Perný den (A Hard Day´s Nihgt)
Prima - sobota 14:20
Den před pražským vstoupením Paula McCartneyho připravila TV Prima malou ochutnávku. Chytrý a výborně natočený hudební film ze života této legendární liverpoolské skupiny a Paulova nekontrolovatelného dědečka. Pro fanoušky Beatles povinnost. Režie: Richard Lester (Tři mušketýři). (1964)

Vnitřní záležitosti (Internal Affairs)
Prima - sobota 22:50
Poctivý mladík se stává členem policie Los Angeles. Spolu s kolegyní jednou vyšťourají nečisté finanční aktivity svého třetího kolegy. Americký kriminální film s Andy Garciou a Richardem Gerem jako padouchem. (1990)

V poslední chvíli (Nick of Time)
Prima - neděle 22:00
Obyčejného chlapíka Johnny Deppa vyhledá podivná dvojice (jeden je Christopher Walken) a dá mu 75 minut na to, aby zabil guvernérku - jinak jeho dcera zemře. Film natočil v roce 1995 John Badham (Číslo pět žije). (1995)

HUDBA

David Bowie: Special (1/2)
ČT2 - neděle 23:05
Další hvězda, která se účastní letošního českého "rockového" léta, je David Bowie. V Praze vstoupí 23. 6., a tak si čekání na jeho koncert můžete zkrátit třeba právě tímto dvoudílným dokumentem.

Atrové tipy Jana Jaroše na tento týden

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.