Tři víkendové tipy na skvělý film Dokina.cz

14. 2. 2014 17:00 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Tři víkendové tipy na skvělý film Dokina.cz

Chcete o víkendu vyrazit do kina, ale nejste si jisti výběrem? Poradíme vám, protože je nám jasné, že ne každý má chuť si pročítat všechny ty recenze, které k filmovým premiérám vycházejí. Navíc opravdu platí pravidlo, že co se jednomu nelíbí, druhý ocení. A není přeci nutné jít pouze na premiérové filmy daného týdne.

Robocop

Nejlepší volba: Vyjděte si do kina s kámošem, vypijte litr coly a užijte si pořádnou akci.

Film pro fanoušky dobré akce, sci-fi a parádních vizuálních efektů.


Máte-li chuť zajít na film, u něhož nebudete muset příliš namáhat mozkové buňky, pochutnáte si dobré kukuřici a k tomu všemu se na plátně bude odehrávat pořádná akce, pak je zbrusu nový Robocop ideální volbou. Film rozhodně není špatný, ctí daný žánr a rozhodně se dnes již kultovní jedničce neposmívá, ale naopak si z ní bere to nejdůležitější, dobrou zábavu. Režie se ujal brazilský režisér José Padilha, který nového policajta v robotickém obleku nepojal jako remake, ale přichází se zbrusu novým příběhem, který reflektuje současnost. Nový děj se tak odehrává v roce 2028, kdy je korporace OmniCorp vedoucím tahounem robotických technologií po celém světě. Jen na domácí půdě v USA firmě chybí respekt a uznání. To by mohlo přijít ve chvíli, kdy je policista Alex Murphy (Joel Kinnaman) těžce zraněn. Firma dostává spásný nápad, vytvoří napůl člověka a napůl stroj, který bude bojovat s kriminalitou. Hustá akce v plechu potěší, to nám věřte!

RoboCop-2014-2

 

Lego příběh

Nejlepší volba: Dokonalý zážitek pro celou rodinu s dětmi po procházce v parku.

Film pro děti, táty i mámy, ale také pro fanoušky slavné stavebnice.

Lego příběh je splněním asi mnoha dětských snů, které se objevovaly celou dobu, co slavná dánská firma existuje. Vidět v kostičkovaném světě skutečný film musí být prostě zážitek. A je to tady! Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. Tolik věty distributora, ale skutečnost je mnohem lepší! Snímek je plný skečů a gagů, které ocení malí diváci, ale bavit se budou i dospělí, kteří si v příběhu najdou celou řadu odkazů na jiné filmy a především stavebnice Lega. A všichni svorně budou držet palce malé figurce v boji proti zlotřilému Lordu Byznysovi.

Lego Movie 2

12 let v řetězech

Nejlepší volba: Pro všechny, kdo se chtějí něco dozvědět.

Film pro milovníky historie, vážných témat, ale i filmů se silným příběhem


Solomon Northup měl milující rodinu, dobrou práci, talent, majetek, svobodu i právo na život. Žil idylický středostavovský život jako většina z nás. V jeden jediný nečekaný moment ale o to všechno přišel. Skončil jako otrok spoutaný v řetězech a jeho jediným osudem se stala dřina na plantáži „pod bičem otrokáře". Přesně to se v roce 1841 přihodilo Američanu Solomonu Northupovi (Chiwetel Ejiofor), který svůj skutečný příběh zachytil v autobiografické knize 12 Years a Slave.  Film nabízí výborný a napínavý příběh, úžasné herecké výkony všech hlavních protagonistů jako Brada Pitta, Michaela Fassbendera, či již zmiňovaného Chiwetela Ejifora. Snímek dorazil do kin koncem ledna a určitě si jej nenechte ujít, je docela možné, že uzme nějakou tu sošku Oscara. 

12 let v řetězech

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.