Tři víkendové tipy na skvělý film Dokina.cz

14. 2. 2014 - 17:00 | Téma | Vojtěch Karlík

Tři víkendové tipy na skvělý film Dokina.cz zdroj: tisková zpráva

Chcete o víkendu vyrazit do kina, ale nejste si jisti výběrem? Poradíme vám, protože je nám jasné, že ne každý má chuť si pročítat všechny ty recenze, které k filmovým premiérám vycházejí. Navíc opravdu platí pravidlo, že co se jednomu nelíbí, druhý ocení. A není přeci nutné jít pouze na premiérové filmy daného týdne.

Robocop

Nejlepší volba: Vyjděte si do kina s kámošem, vypijte litr coly a užijte si pořádnou akci.

Film pro fanoušky dobré akce, sci-fi a parádních vizuálních efektů.

zdroj: Archiv


Máte-li chuť zajít na film, u něhož nebudete muset příliš namáhat mozkové buňky, pochutnáte si dobré kukuřici a k tomu všemu se na plátně bude odehrávat pořádná akce, pak je zbrusu nový Robocop ideální volbou. Film rozhodně není špatný, ctí daný žánr a rozhodně se dnes již kultovní jedničce neposmívá, ale naopak si z ní bere to nejdůležitější, dobrou zábavu. Režie se ujal brazilský režisér José Padilha, který nového policajta v robotickém obleku nepojal jako remake, ale přichází se zbrusu novým příběhem, který reflektuje současnost. Nový děj se tak odehrává v roce 2028, kdy je korporace OmniCorp vedoucím tahounem robotických technologií po celém světě. Jen na domácí půdě v USA firmě chybí respekt a uznání. To by mohlo přijít ve chvíli, kdy je policista Alex Murphy (Joel Kinnaman) těžce zraněn. Firma dostává spásný nápad, vytvoří napůl člověka a napůl stroj, který bude bojovat s kriminalitou. Hustá akce v plechu potěší, to nám věřte!

RoboCop-2014-2 zdroj: tisková zpráva

 

Lego příběh

Nejlepší volba: Dokonalý zážitek pro celou rodinu s dětmi po procházce v parku.

Film pro děti, táty i mámy, ale také pro fanoušky slavné stavebnice.

zdroj: Archiv

Lego příběh je splněním asi mnoha dětských snů, které se objevovaly celou dobu, co slavná dánská firma existuje. Vidět v kostičkovaném světě skutečný film musí být prostě zážitek. A je to tady! Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. Tolik věty distributora, ale skutečnost je mnohem lepší! Snímek je plný skečů a gagů, které ocení malí diváci, ale bavit se budou i dospělí, kteří si v příběhu najdou celou řadu odkazů na jiné filmy a především stavebnice Lega. A všichni svorně budou držet palce malé figurce v boji proti zlotřilému Lordu Byznysovi.

Lego Movie 2 zdroj: tisková zpráva

12 let v řetězech

Nejlepší volba: Pro všechny, kdo se chtějí něco dozvědět.

Film pro milovníky historie, vážných témat, ale i filmů se silným příběhem

zdroj: Archiv


Solomon Northup měl milující rodinu, dobrou práci, talent, majetek, svobodu i právo na život. Žil idylický středostavovský život jako většina z nás. V jeden jediný nečekaný moment ale o to všechno přišel. Skončil jako otrok spoutaný v řetězech a jeho jediným osudem se stala dřina na plantáži „pod bičem otrokáře". Přesně to se v roce 1841 přihodilo Američanu Solomonu Northupovi (Chiwetel Ejiofor), který svůj skutečný příběh zachytil v autobiografické knize 12 Years a Slave.  Film nabízí výborný a napínavý příběh, úžasné herecké výkony všech hlavních protagonistů jako Brada Pitta, Michaela Fassbendera, či již zmiňovaného Chiwetela Ejifora. Snímek dorazil do kin koncem ledna a určitě si jej nenechte ujít, je docela možné, že uzme nějakou tu sošku Oscara. 

12 let v řetězech zdroj: tisková zpráva

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.