Tiskem

28. 1. 2008 - 14:00 | Téma | red

Tiskem zdroj: tisková zpráva

Nabídka filmových časopisů se dramaticky rozšiřuje. Není tu už jenom Cinema. Minulý týden vyšlo první číslo Total filmu. A chystá se třetí do hry o diváka hlavního proudu- Premiére. A co že nám to v březnových číslech magazíny nabízejí?Jan Rudovský v Total Filmu píše o South Parku, článek velmi sympaticky doplňuje český i anglický text ústředních písní

Jan Rudovský v Total Filmu píše o South Parku, článek velmi sympaticky doplňuje český i anglický text ústředních písní. Od „oficiálního" Fukova překladu se zajímavě liší Rudovského verze Kyle’s Mom’s a Bitch. Zatímco Fuka překládá „Kyleova máma je kráva", Rudovský sahá možná k případnějšímu „kurva".
V Cinemě zase Michal Šobr přináší čerstvou recenzi filmu Pláž. Musím ale říct, že jsem ji nečetl, chci se totiž nechat překvapit. :-). V tomtéž médiu najdete zprávu o trilogii Pánu prstenů.

Satan & Saddám Oproti Cinemě nabízí Total Film CD, ale jako by mu zatím chyběla razance mezinárodního řetězce. To se projevuje hlavně v množství rozhovorů, kde Cinema s přehledem vítězí. Recenze Total filmu mají průměrně 250 slov, zatímco Cinema boduje s průměrem 700 slov. Inu, první číslo je první číslo. Snad už v tom příštím dojde naplnění heslo "Filmy dřív, než v kině", kterým se Total Film zašťiťuje.

Jediné, co mi na Total Filmu výrazně nesedí, je zacházení se jmény (pomíjím všeobecnou záplavu anglikanismů). Autoři totiž striktně dodržují orginální transkripci cizích jmen (tzn. bez -ová). Nic proti tomu. Jenže když už, tak pořádně. Pišme originálně nejen jména, ale i města (místo Londýn London) i státy (Místo Británie Great Britain). A tady už to asi tak jednoduché zřejmě nebude, že? Je v pohodě říct: „Jodie Foster natáčí v Londýně film o prostitutce ze Španělska". Ale: „Jodie Foster natáčí v London film o prostitutce z Espaňa"...? He? Co vy na to? (Jedná se o příklad, není mi známo, že by Jodie Fosterová točila jakýkoli film o španělské prostitutce)

Jinak přeju Total Filmu co nejvíc čtenářů, hodně reklamy a originální nápady!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.